ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidim da osim dijeljenja nula nitko neće ništa prognozirati.

Nastavno na moje razmišljanje, ako minus u Q4 bude 80 milijuna kuna, neto dobit na kraju godine bila bi minimalno 490 milijuna kuna (ovisno o odbiticma na porezu na dobit). EPS 30 kn, uz sadasnju cijenu od 465 kn daje P/E 15,5. A di je jos sav cash i ekvivalent casha kojeg imaju u kasici prasici? Znam da “la gente esta muy loca” ali “WTF con la valuacion”?

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.


Vidim da osim dijeljenja nula nitko neće ništa prognozirati.

Nastavno na moje razmišljanje, ako minus u Q4 bude 80 milijuna kuna, neto dobit na kraju godine bila bi minimalno 490 milijuna kuna (ovisno o odbiticma na porezu na dobit). EPS 30 kn, uz sadasnju cijenu od 465 kn daje P/E 15,5. A di je jos sav cash i ekvivalent casha kojeg imaju u kasici prasici? Znam da "la gente esta muy loca" ali "WTF con la valuacion"?


A kad odbijete manjinski interes, to bi bilo oko 420 mil. kuna, pa bi i EPS bio 25,6 kn, a P/E 18,3



Vidim da osim dijeljenja nula nitko neće ništa prognozirati.

Nastavno na moje razmišljanje, ako minus u Q4 bude 80 milijuna kuna, neto dobit na kraju godine bila bi minimalno 490 milijuna kuna (ovisno o odbiticma na porezu na dobit). EPS 30 kn, uz sadasnju cijenu od 465 kn daje P/E 15,5. A di je jos sav cash i ekvivalent casha kojeg imaju u kasici prasici? Znam da "la gente esta muy loca" ali "WTF con la valuacion"?


A kad odbijete manjinski interes, to bi bilo oko 420 mil. kuna, pa bi i EPS bio 25,6 kn, a P/E 18,3
[/quote]

Eh tu ste potpuno u pravu. Nije bio druk vec gl*pi previd. No nastavno na moju misao, sad kad smo pokrili produktivnu/operativnu imovinu, kako valoriziramo silnu gotovinu – govorimo o preko 3 milijarde kuna?

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

pokazatelji približno isti kao i da posluju sa TDR a plus novac od prodaje TDR plus investicije koje će vraćati
još veću lovu a ulaganja će prestati u cromaris i čekat će se samo kupnja preostalog djela CO i planirane akvizicije. Ulaganja u maistru su već uplanirana.

Eh tu ste potpuno u pravu. Nije bio druk vec gl*pi previd. No nastavno na moju misao, sad kad smo pokrili produktivnu/operativnu imovinu, kako valoriziramo silnu gotovinu – govorimo o preko 3 milijarde kuna?

Valoriziramo ju kao cca 200,00 kn čistog keša po dionici koji čeka dobru priliku….

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


Eh tu ste potpuno u pravu. Nije bio druk vec gl*pi previd. No nastavno na moju misao, sad kad smo pokrili produktivnu/operativnu imovinu, kako valoriziramo silnu gotovinu – govorimo o preko 3 milijarde kuna?

Valoriziramo ju kao cca 200,00 kn čistog keša po dionici koji čeka dobru priliku….
[/quote]

Burza ce honorirati tu cinjenicu kada taj cash bude napustao kasicu prasicu u vidu neke daljnje akvizicije. Sto je dakako, i potpuno logicno.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Eh tu ste potpuno u pravu. Nije bio druk vec gl*pi previd. No nastavno na moju misao, sad kad smo pokrili produktivnu/operativnu imovinu, kako valoriziramo silnu gotovinu – govorimo o preko 3 milijarde kuna?

Mislim da je novac oko 5 miljardi

Ignore : renči

Koju materijalnu imovinu adris kao matica ima u pripremi vidim povecanje, a tu info sam negdi propustio ocito, da ne trazim zna li netko radi se o cca 350 mil nije malo ?

Ignore : renči



Eh tu ste potpuno u pravu. Nije bio druk vec gl*pi previd. No nastavno na moju misao, sad kad smo pokrili produktivnu/operativnu imovinu, kako valoriziramo silnu gotovinu – govorimo o preko 3 milijarde kuna?

Valoriziramo ju kao cca 200,00 kn čistog keša po dionici koji čeka dobru priliku….
[/quote]

Burza ce honorirati tu cinjenicu kada taj cash bude napustao kasicu prasicu u vidu neke daljnje akvizicije. Sto je dakako, i potpuno logicno.
[/quote]
Naravno da nije logicno. Ali bas zbog toga je ZSE super!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



Eh tu ste potpuno u pravu. Nije bio druk vec gl*pi previd. No nastavno na moju misao, sad kad smo pokrili produktivnu/operativnu imovinu, kako valoriziramo silnu gotovinu – govorimo o preko 3 milijarde kuna?

Valoriziramo ju kao cca 200,00 kn čistog keša po dionici koji čeka dobru priliku….
[/quote]

Burza ce honorirati tu cinjenicu kada taj cash bude napustao kasicu prasicu u vidu neke daljnje akvizicije. Sto je dakako, i potpuno logicno.
[/quote]

To vam je na Zse kao loto sa sigurnim dobitkom bez rizika samo treba docekat i besplatno imate dodatni profit nadam se da nece predugo cekat.

Ignore : renči

Sve mi je jasno. Ima ovakvih dionica još ko salate na ovoj našoj burzici, samo teško čovjeku biti strpljiv kada gleda ove svinjarije na razno raznim gradjevinarima ovaj tjedan.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.



Eh tu ste potpuno u pravu. Nije bio druk vec gl*pi previd. No nastavno na moju misao, sad kad smo pokrili produktivnu/operativnu imovinu, kako valoriziramo silnu gotovinu – govorimo o preko 3 milijarde kuna?

Valoriziramo ju kao cca 200,00 kn čistog keša po dionici koji čeka dobru priliku….
[/quote]

Burza ce honorirati tu cinjenicu kada taj cash bude napustao kasicu prasicu u vidu neke daljnje akvizicije. Sto je dakako, i potpuno logicno.
[/quote]

Nije uopće logično, firma sutra bez problema može isplatiti 100,00 kn dividende i cijena dionice bi otišla itekako gore…dok danas dok je keš na računu dionica stoji na mjestu…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

New Report

Close