ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Bilo bi zanimljivo vidjeti novu ciljanu cijenu naših analitičara za Adris…

Trenutna tržišna kapitalizacija iznosi nekih 8,7 milijardi kuna dok je još tamo krajem 2014-te kolega bloger odokativnom metodom izračunao da Adris vrijedi 10,5 milijardi…. samo što je tada TDR vrednovao sa 3 milijarde a TDR je prodan za 3,75 milijardi, a udio u Maistri je vrednovao sa 1,45 milijardi, a isti taj udio danas vrijedi 2,4 milijarde zbog porasta tržišne kapitalizacije Maistre….znači samo na ove dvije stavke razlika je nekih 1,7 milijardi kuna.

12/2014
https://crobex.wordpress.com/category/dionice/adrs-p-a/

opet mjesec dana šutnje iz rovinja po pitanju marjana u splitu,savure u sloveniji i gradnje hotela u zagrebu
nema puno transparentnosti za male dioničare u adrisu.AV je prespor za nove izazove no ja bi rekao i da sve presporo zavisi o sloveniji/triglav i hrvatskoj/aci.I jednoj i drugoj državi treba lova kao suho zlato.Morat
će uskoro procuriti nešto jer proračuni su u izradi za 2017.g.



Bilo bi zanimljivo vidjeti novu ciljanu cijenu naših analitičara za Adris…

Trenutna tržišna kapitalizacija iznosi nekih 8,7 milijardi kuna dok je još tamo krajem 2014-te kolega bloger odokativnom metodom izračunao da Adris vrijedi 10,5 milijardi…. samo što je tada TDR vrednovao sa 3 milijarde a TDR je prodan za 3,75 milijardi, a udio u Maistri je vrednovao sa 1,45 milijardi, a isti taj udio danas vrijedi 2,4 milijarde zbog porasta tržišne kapitalizacije Maistre….znači samo na ove dvije stavke razlika je nekih 1,7 milijardi kuna.

12/2014
https://crobex.wordpress.com/category/dionice/adrs-p-a/
[/quote]
Odličan blog, šteta što već dugo ne objavljuju ništa novo.

@ivanoreskovic
Kolega vi ste zaspali negdje u dalekoj proslosti…malo se informirajte…likvidnost bankarskog sustava nikad veca…pogledajte si malo kamatne stope na trzistu novca pa ce vam biti mozda jasnije…ili nece…nebitno….price da banke na velike iznose depozita daju 3% kamate su zesci trolling…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

12/2014
https://crobex.wordpress.com/category/dionice/adrs-p-a/

Nadam se da će se netko ohrabrit, nakon izvješća za četvrti kvartal, dati neku noviju analizu…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.


12/2014
https://crobex.wordpress.com/category/dionice/adrs-p-a/

Nadam se da će se netko ohrabrit, nakon izvješća za četvrti kvartal, dati neku noviju analizu…
[/quote]

nadam se da će to ponovo učiniti ICapital koji ima istaknutu cijenu od 19.6.2015. i to strong buy
za A-r-a 582,30
za A-p-a 518,90
kao što vidimo preporuku je bilo dobro poslušati.
Osobno se držim mojedionice.com gdje je bvps 544 kn http://www.mojedionice.com/dionica/ADRS-P-A

Prema info koje se mogu dobiti kod brokera dionica može rasti do 580/750 i meni je u redu da serija redovne ima veću mogućnost rasta.

Mene osobno uopće ne interesira analiza koju će recimo dati ICapital jer ovakav potencijal Adrisa i izgradnja luxuznih hotela u Zagrebu, mogućnost kupnje ACI ili SavuRe daje fond/banku sa najboljom kamatom a izjava AV da će Adris rasti 20% svake godine, koja se uvijek potvrđuje je sigurno ulaganje

Ante Vlahović gospodarstvenik godine, a rast BDP-a gospodarski događaj godine

pa i ovo gospodarstvenik godine za AV i Adris je potvrda da Adris vrijedi kao firma i dionica

Ovo je firma koja zarađuje pare. Uloži, krionički se zamrzni te odmrzni za 7-10 g i imaš duplo. To je suština. Sve ostalo je burek.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Prema info koje se mogu dobiti kod brokera dionica može rasti do 580/750 i meni je u redu da serija redovne ima veću mogućnost rasta.

Mene osobno uopće ne interesira analiza koju će recimo dati ICapital jer ovakav potencijal Adrisa i izgradnja luxuznih hotela u Zagrebu, mogućnost kupnje ACI ili SavuRe daje fond/banku sa najboljom kamatom

Zaboravili ste i mogućnost kupnje preostalih 30% državnog udjela u Croatia osiguranju…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Imam ga još uvijek, ali nije to više tako jeftino. A i mogu oni kupiti i ACI i CROS i graditi hotele po Zagrebu, ali i na to će otići dobra lova.
Trenutno nije pretjerano podcjenjena, jedino što se nadamo da će pojedini dijelovi, pogotovo CROS, puno bolje poslovati.


Trenutno nije pretjerano podcjenjena…

Da li možete ovo argumentirati ili je to samo površna izjava ispaljena iz rukava?

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.



Trenutno nije pretjerano podcjenjena…

Da li možete ovo argumentirati ili je to samo površna izjava ispaljena iz rukava?

[/quote]

Naravno da mogu, kolega, nisam vam ja od onih koji neargumentirano pišu.

CROS udio je oko 1,5 milijarde kn.
MAIS udio je oko 2,3 milijarde kn.
Financijska imovina neka je 5 milijardi kn.
Cormaris i ostalo ne znam koliko vrijedi, ali sumnjam da vrijdi 500 milijuna kn s obzirom na dobit koju ostvaruje.

Neka je sve zajedno 9,5 milijardi kn.

P-A je oko 7,5 milijardi kn na burzi, R-A je 9,5 milijardi.
P-A uvijek i ima neki diskont u odnosu na R-A jer nema pravo glasa.

Tako da ne vidim neki potencijal rasta zato što nešto nije uračunato u cijenu.
Imam P-A.

New Report

Close