ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Fakat su neki zapeli za tu divku i ne vide dalje od svog dzepa..

ovo je toliko duboka misao da je ujedno i vrlo smiješna. a velike dividende u budućnosti neće biti, jer ćete sada vidjeti koja je stvarna stopa povrata na ulaganja u turizmu. nije tu marža kao na prodaji opijata.. doduše, dividenda od 3-4% može se smatrati velikom u normalnim krugovima..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Sa skupštinom i bez nje….od blue chipova Adris trenutno vjerojatno ima najeći prostor za rast cijene dionice, pogotovo povlaštena serija…bilo bi zanimljivo vidjeti neku novu analizu naših vrlih analitičara i novu ciljanu cijenu…zadnja je bila 555,00 kuna za ADRS-P-A koliko se sjećam

ASK na ADRS-P-A je prorijeđen, do 529,00 ima samo 2791 komad

ovo je toliko duboka misao da je ujedno i vrlo smiješna. a velike dividende u budućnosti neće biti, jer ćete sada vidjeti koja je stvarna stopa povrata na ulaganja u turizmu. nije tu marža kao na prodaji opijata.. doduše, dividenda od 3-4% može se smatrati velikom u normalnim krugovima..

Ne trkeljaj gluposti…imaju keša u bilanaci toliko da u slijedećih 10 godina mogu isplaćivati solidnu dividendu, a da ne zarade niti jednu novu kunu…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Stvar je u tome da Adris jos uvijek ima toliko novca da kada to ulozi nece ni trebati ostvarivati veliki povrat da bi to bila poprilicna suma novaca. Naravno to nije idealna situacija i nije dobro imati mali povrat na ukupnu imovinu, ali ce biti veliki povrat po dionici. Naravno ovo je worst case scenario, ne znam zasto nebi imali kvalitetno poslovanje.

A izvanredne dividende ne ocekujem otkad su najavili velika ulaganja i u turizam i u osiguranja, no to ne mora ni biti losa stvar. Prije par godina je jasno bilo zasto se forsiralo to pitanje dividende jer 7kn po dionici je bilo sramotno, ali od prije 2 godine kada su objavili novi smjer stvari su postale puno ugodnije za dionicare. U onom prospektu je bilo najavljeno povecanje dividende iz godine u godinu i ako me pamcenje dobro sluzi to povecanje je ove godine bilo cak i vece nego sto je najavljeno (ako se ne varam prve najave su tada bile o 12kn u 2016., a dobili smo 15 sto smo trebali dobiti tek 2018.), tako da je jasan smjer u kojem ovo ide. Osobno 3% dividende je nesto sto zelim od ozbiljne razvijene kompanije, ostalo kroz rast cijene dionice i razvoj kompanije. Adris mi zauzima taj profil kompanije u portfelju.



Fakat su neki zapeli za tu divku i ne vide dalje od svog dzepa..

ovo je toliko duboka misao da je ujedno i vrlo smiješna. a velike dividende u budućnosti neće biti, jer ćete sada vidjeti koja je stvarna stopa povrata na ulaganja u turizmu. nije tu marža kao na prodaji opijata.. doduše, dividenda od 3-4% može se smatrati velikom u normalnim krugovima..
[/quote]

Kolega vas nije bilo dosta godina, sjećam vas se tamo negdje iz 2006. ili prije .. dobro nam došli još jednom, konkurencija na ovoj burzi sve veća .. 🙂

Što se tiče povrata u turizmu, nije vam to baš tako, barem ne kada se radi o situaciji gdje imate hotele sa 4 i 5 zvjezdica i vlasnika koji sve financira ili većim djelom barem – vlastitim novcem. Osim toga tu su još Croatia osiguranje i Cromaris.

Dakle, za informaciju, već kada se držite hotela samo:

Hilton Worldwide holdings Inc :
profitna marža 14,2 %

Choice hotels international Inc:
profitna marža 14,5 %

Što hoću reći, povrati generalno su teško usporedivi, iako se može gledati sektorski ali treba biti vrlo oprezan. Adris ulaže većinom vlastitim novcem kojeg ima u izobilju. Nije to isto kao i dignuti kredite. Uostalom pogledajte koliko je do sada zarađivala Maista, a koliko su samo ove godine uložili i najavili u idućih par godina. Sve turizam visoke kategorizacija koji i donosi najviše povrate.

Što se samog turizma tiče, turizam u svijetu ima veliki potencijal za napredak, a ne primjetiti da je u svijetu sve manje sigurnih mjesta poput RH bi bilo diletantski. Naravno da se sve to može promijeniti jednog dana, ali kada bi tako gledali tko bi ikada igdje uložio, jer što je danas sigurno? Da ne govorimo koliko prostora za porast profitabilnosti ima produljenjem turističke sezone to su i podaci ministarstva turizma, a i ne treba biti previše pametan da se to vidi. Najavljeno smanjenje međustope PDV-a za turizam samo dodatno uljepšava sliku.

lp

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Lijep post plav. ja bi samo konstatirala da mi se izuzetno sviđa ova dijonica i volim ju imati u svojoj košarici s dijonicama.

Pozdrav

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Lijep post plav. ja bi samo konstatirala da mi se izuzetno sviđa ova dijonica i volim ju imati u svojoj košarici s dijonicama.

Pozdrav

Hvala, i ja ju rado imam, čak možda malo radije od vas.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




Fakat su neki zapeli za tu divku i ne vide dalje od svog dzepa..

ovo je toliko duboka misao da je ujedno i vrlo smiješna. a velike dividende u budućnosti neće biti, jer ćete sada vidjeti koja je stvarna stopa povrata na ulaganja u turizmu. nije tu marža kao na prodaji opijata.. doduše, dividenda od 3-4% može se smatrati velikom u normalnim krugovima..
[/quote]

Kolega vas nije bilo dosta godina, sjećam vas se tamo negdje iz 2006. ili prije .. dobro nam došli još jednom, konkurencija na ovoj burzi sve veća .. 🙂

Što se tiče povrata u turizmu, nije vam to baš tako, barem ne kada se radi o situaciji gdje imate hotele sa 4 i 5 zvjezdica i vlasnika koji sve financira ili većim djelom barem – vlastitim novcem. Osim toga tu su još Croatia osiguranje i Cromaris.

Dakle, za informaciju, već kada se držite hotela samo:

Hilton Worldwide holdings Inc :
profitna marža 14,2 %

Choice hotels international Inc:
profitna marža 14,5 %

Što hoću reći, povrati generalno su teško usporedivi, iako se može gledati sektorski ali treba biti vrlo oprezan. Adris ulaže većinom vlastitim novcem kojeg ima u izobilju. Nije to isto kao i dignuti kredite. Uostalom pogledajte koliko je do sada zarađivala Maista, a koliko su samo ove godine uložili i najavili u idućih par godina. Sve turizam visoke kategorizacija koji i donosi najviše povrate.

Što se samog turizma tiče, turizam u svijetu ima veliki potencijal za napredak, a ne primjetiti da je u svijetu sve manje sigurnih mjesta poput RH bi bilo diletantski. Naravno da se sve to može promijeniti jednog dana, ali kada bi tako gledali tko bi ikada igdje uložio, jer što je danas sigurno? Da ne govorimo koliko prostora za porast profitabilnosti ima produljenjem turističke sezone to su i podaci ministarstva turizma, a i ne treba biti previše pametan da se to vidi. Najavljeno smanjenje međustope PDV-a za turizam samo dodatno uljepšava sliku.

lp

lp
[/quote]

Koje ti gluposti pišeš… Pazi izjave:”….imaju novca u izobilju…”?! Pa tko ima novca u izobilju? Kakva je to mjera izobilje?

Turizam najviše kategorizacije (ma sto to značilo) donosi najviše povrate?! Imaš ti neki empirijski dokaz za to?

Ja nisam primijetio da Aman resorts koji je recimo luksuzan hotelijer te ima smještajne lokacije diljem svijeta, ostvaruje najviše povrate, iako ima visoku razinu smještajnih kapaciteta u svojoj ponudi i nije uglavnom vlasnik kapaciteta u kojima nudi svoje usluge smještaja te hrane i pića.

Nešto se lijepo sprema u Sloveniji ? Ili Vlahović stvarno odlazi ?

Čak i Slovenci opet pišu o njemu : Vaš link …





Fakat su neki zapeli za tu divku i ne vide dalje od svog dzepa..

ovo je toliko duboka misao da je ujedno i vrlo smiješna. a velike dividende u budućnosti neće biti, jer ćete sada vidjeti koja je stvarna stopa povrata na ulaganja u turizmu. nije tu marža kao na prodaji opijata.. doduše, dividenda od 3-4% može se smatrati velikom u normalnim krugovima..
[/quote]

Kolega vas nije bilo dosta godina, sjećam vas se tamo negdje iz 2006. ili prije .. dobro nam došli još jednom, konkurencija na ovoj burzi sve veća .. 🙂

Što se tiče povrata u turizmu, nije vam to baš tako, barem ne kada se radi o situaciji gdje imate hotele sa 4 i 5 zvjezdica i vlasnika koji sve financira ili većim djelom barem – vlastitim novcem. Osim toga tu su još Croatia osiguranje i Cromaris.

Dakle, za informaciju, već kada se držite hotela samo:

Hilton Worldwide holdings Inc :
profitna marža 14,2 %

Choice hotels international Inc:
profitna marža 14,5 %

Što hoću reći, povrati generalno su teško usporedivi, iako se može gledati sektorski ali treba biti vrlo oprezan. Adris ulaže većinom vlastitim novcem kojeg ima u izobilju. Nije to isto kao i dignuti kredite. Uostalom pogledajte koliko je do sada zarađivala Maista, a koliko su samo ove godine uložili i najavili u idućih par godina. Sve turizam visoke kategorizacija koji i donosi najviše povrate.

Što se samog turizma tiče, turizam u svijetu ima veliki potencijal za napredak, a ne primjetiti da je u svijetu sve manje sigurnih mjesta poput RH bi bilo diletantski. Naravno da se sve to može promijeniti jednog dana, ali kada bi tako gledali tko bi ikada igdje uložio, jer što je danas sigurno? Da ne govorimo koliko prostora za porast profitabilnosti ima produljenjem turističke sezone to su i podaci ministarstva turizma, a i ne treba biti previše pametan da se to vidi. Najavljeno smanjenje međustope PDV-a za turizam samo dodatno uljepšava sliku.

lp

lp
[/quote]

Koje ti gluposti pišeš… Pazi izjave:"….imaju novca u izobilju…"?! Pa tko ima novca u izobilju? Kakva je to mjera izobilje?

Turizam najviše kategorizacije (ma sto to značilo) donosi najviše povrate?! Imaš ti neki empirijski dokaz za to?

Ja nisam primijetio da Aman resorts koji je recimo luksuzan hotelijer te ima smještajne lokacije diljem svijeta, ostvaruje najviše povrate, iako ima visoku razinu smještajnih kapaciteta u svojoj ponudi i nije uglavnom vlasnik kapaciteta u kojima nudi svoje usluge smještaja te hrane i pića.
[/quote]

Fahrudine, svaki tvoj post je odraz dnervnog PMS-a jesi ti žena ili muško, što je tebi?
Svađaš se sa svakime na ovome forumu na svim temama, daj polako…, rekao sam ti da ti nisu forumaši krivi za pushing koji radiš na burzi.

Što se tiče empirijskog dokaza, imam, na 69 stranica, ali ti ga ne dam, sorry, previše si bezobrazan.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

bez obzira na cash koji imaju….a prema projektima koje navode, uskoro ce ostati i bez velike vecine tog novca….sto ce biti gorivo nakon slijedece krize?, jeste se to pitali?,
kapitalizirajte ovo sto sada imate
ovo je lose vodena kompanija


bez obzira na cash koji imaju….a prema projektima koje navode, uskoro ce ostati i bez velike vecine tog novca….sto ce biti gorivo nakon slijedece krize?, jeste se to pitali?,
kapitalizirajte ovo sto sada imate
ovo je lose vodena kompanija


Koju krizu ???

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

New Report

Close