ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

1. dioničar podebljao poziciju za 9 350 komada u petak na P-A seriji:

1.AZ OMF kat. B 632.637 + 9 350 9,33%
2.Erste Plavi OMF kat. B 595.322 8,78%
3.PBZ D.D. 320.584 4,73%
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D.298.233 4,40%
5. PBZ D.D. 250.355 3,69%
6.ADDIKO BANK D.D./RAIFFEISEN OMF KATEGORIJE B231.294 3,41%
7.PBZ D.D.221.777 3,27%
8.HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D.144.303 2,13%
9.POKRAJAC ANTON135.550 2,00%
10.BUDIN TOMISLAV130.100 1,92%

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ima li kakvih najava za izvanrednu dividendu ove godine?


ima li kakvih najava za izvanrednu dividendu ove godine?

Sad će krenuti nova runda nagađanja, pa da i ja malo nagađam 🙂
AV je najavio izvanrednu sjednicu za jesen s naglaskom na ulogu dioničara u firmi i mogućnošću da i on sam uskoro bude samo dioničar
Ovdje se može isčitati svašta, pa i to da će biti još jedna izvanredna dividenda. ( ako tako želiš isčitati)
Još ako se poveže sa šuškanjem oko prodaje cijelog holdinga, te navodnom bolešću AV-a, možda nas svašta očekuje uskoro, a možda jednostavno, Skupštine i ne bude sad na jesen. ( nadam se da će je ipak biti i da ćemo biti nagrađeni mi mali 🙂

Sa skupštinom i bez nje….od blue chipova Adris trenutno vjerojatno ima najeći prostor za rast cijene dionice, pogotovo povlaštena serija…bilo bi zanimljivo vidjeti neku novu analizu naših vrlih analitičara i novu ciljanu cijenu…zadnja je bila 555,00 kuna za ADRS-P-A koliko se sjećam

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Bome ste svi zapeli za tu izvanrednu divku, strasno nesto. TDR je prodan, dobili smo izvanrednu divku i ta je prica zavrsena. Adris je oduvijek bio konzervativan po pitanju isplate dionicarima; istina, najavljena je nesto agresivnija isplata dividende u narednim godinama ali to ne znaci da ce svake godine ista biti isplacena. Dobili smo redovnu dividendu 15 kn sto je za 50% vise nego 2015 odnosno 114% vise nego u godinama od 2007-2014. Vjerujem kako ce se trend isplate redovne dividende nastaviti i sljedece godine ocekujem 18-23 kn. A sto se tice izvanredne dividene za ovu godinu nit’ ocekujem nit’ zelim da je isplate (u obliku novca).


Bome ste svi zapeli za tu izvanrednu divku, strasno nesto. TDR je prodan, dobili smo izvanrednu divku i ta je prica zavrsena. Adris je oduvijek bio konzervativan po pitanju isplate dionicarima; istina, najavljena je nesto agresivnija isplata dividende u narednim godinama ali to ne znaci da ce svake godine ista biti isplacena. Dobili smo redovnu dividendu 15 kn sto je za 50% vise nego 2015 odnosno 114% vise nego u godinama od 2007-2014. Vjerujem kako ce se trend isplate redovne dividende nastaviti i sljedece godine ocekujem 18-23 kn. A sto se tice izvanredne dividene za ovu godinu nit' ocekujem nit' zelim da je isplate (u obliku novca).

zbog čega?
ja ipa više volim da je lova u mom računu a ne na firminom računu u tko zna kojoj banci, a kda ga već ne trebaju niti ga planiraju ulagati. A na banci je kamata 1 %. Ja mogu puno bolje…:)


… A sto se tice izvanredne dividene za ovu godinu nit' ocekujem nit' zelim da je isplate (u obliku novca).

sto ljudi, sto ćudi… ja recimo i želim i očekujem izvanrednu dividendu (u obliku novca)

Pa evo jedan od razloga je porez i prirez. Drzava uzima na sve strane, zasto da uzima tamo gdje ne treba kad trezor moze to elegantno pokupiti? A plus toga, kupovanjem podize cijenu na burzi.

a zašto da kupuje, kada te dionice ne poništava, već dijeli direktorima..
opet, bolje da podijeli nama.

bez obzira na porez/prirez, ja puno više volim kad isplate u novcu, pa onda, umjesto trezora ja dokupljujem/otkupljujem sama koliko želim i što želim 🙂
tako bar znam na čemu sam.
kad trezor dokupi, ne znači da će ih i poništit (što bi bilo u interesu malih dioničara). prostor za igrice velikih je neograničen. recimo, trezor ih može podijeliti “nekome” (ako pratite, prisjetite se valamara i igrice s njihovim trezorom i otkupom)…
tako da puno puno više volim osobno otkupit, makar me to koštalo poreza i prireza 🙂

Fakat su neki zapeli za tu divku i ne vide dalje od svog dzepa.. kad ce izvanredna pa kad ce izvanredna.. ja isto ne zelim da isplacuju izvanredne dividende vec da, ako neznaju sto ce s parama, onda krenu u otkup dionica.
Dosta vise s tom izvanrednom divkom :))

Nisam bio lani na skupstini pa me nemojte uzeti za rijec ali cini mi se da je sam AV dao prijedlog da se ponisti dio dionica. Ocito, prijedlog nije prosao. Dakle, bilo je prilike za to ali tako su/smo odlucili.

Znam o cemu pricate bogata.. Kod Valamara sam uzeo novce jer mi je na koncu bilo isto. No, ajde mozda se s vremenom ukine taj famozni porez pa bi i isplata dividende u dionicama imalo smisla.

New Report

Close