ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Solidno izvješće 🙂 Valjda će sada Ante odriješiti kesu i nagraditi sa lijepom izvanrednom dividendom.

Inače, pokušaj puča u Sava Re nije uspio. Vidjet ćemo kako će se ta priča rasplesti…

Vaš link …

Zato što je prevelika dionica i njome “vladaju” potreban je
ogroman za značajnije dizanje cijene (osim u slučaju dividende)
ali smjer je ovdje jasan, kontuinirani rast dobiti.
Slovensko osiguranje je targetirano i to je prilično jasno, SLO prolongiraju prodaju radi svojih
balkanskih (protutržišnih) razloga, ali bi mogli doći u poziciju da Adris izmjeni ponudi
nešto slično kao Agrokor za Mercator, pa Adris prođe još bolje.

fali mi gore: “vladaju” FONDOVI.

Adris najavljuje ulaganje od 4 mlrd (četiri milijarde kuna)
u iduće 3 godine ! ! !

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/mogu-sve-sto-hoce-kaze-ante-vlahovic-u-iduce-3-godine-adris-ce-investirati-4-milijarde-kuna/4568489/

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

A kamo je nestao bid?

Fondovi su zaigrani, uvijek su nestašni ovdje kao klinci


… i kao dionica je prerasla naše tržište na kojemu nije u mogućnosti iskoristiti sav svoj potencijal. Zbog toga se i planira izlazak na London.

A kako ce to tocno izlistavanje na nekoj stranoj burzi pomoci tvrtki da iskoristi sav svoj potencijal. Zelis reci da je potencijal tvrtke ogranicen zbog exchangea na kojem je izlistan? Da se izlista na NYSE, Adrs bi odjednom imao bolje rezultate? Pls, objasni ako nije bed 🙂

Znam da nije aktualno, ali me zanima nešto iz FI za 2015. Naime, ne mogu naći gdje je zabilježena stavka od prodaje TDR-a čiji iznos je bio 505 milijuna €. To uopće nemogu naći ni u bilješkama na kraju izvještaja…

Samo fundamenti, ništa sentimenti



… i kao dionica je prerasla naše tržište na kojemu nije u mogućnosti iskoristiti sav svoj potencijal. Zbog toga se i planira izlazak na London.

A kako ce to tocno izlistavanje na nekoj stranoj burzi pomoci tvrtki da iskoristi sav svoj potencijal. Zelis reci da je potencijal tvrtke ogranicen zbog exchangea na kojem je izlistan? Da se izlista na NYSE, Adrs bi odjednom imao bolje rezultate? Pls, objasni ako nije bed 🙂
[/quote]

iz razloga što je naše tržište preplitko.
Dovoljno je gledajući promet na ZSE zaključiti da je teško značajno podići cijenu tikera kao što je ADRS koji ima jako puno free floata.
No u Londonu je jako puno velikih igrača, dovoljno je da se jedan upeca na kupnji…sami zaključite što bi se onda događalo sa cijenom.




… i kao dionica je prerasla naše tržište na kojemu nije u mogućnosti iskoristiti sav svoj potencijal. Zbog toga se i planira izlazak na London.

A kako ce to tocno izlistavanje na nekoj stranoj burzi pomoci tvrtki da iskoristi sav svoj potencijal. Zelis reci da je potencijal tvrtke ogranicen zbog exchangea na kojem je izlistan? Da se izlista na NYSE, Adrs bi odjednom imao bolje rezultate? Pls, objasni ako nije bed 🙂
[/quote]

iz razloga što je naše tržište preplitko.
Dovoljno je gledajući promet na ZSE zaključiti da je teško značajno podići cijenu tikera kao što je ADRS koji ima jako puno free floata.
No u Londonu je jako puno velikih igrača, dovoljno je da se jedan upeca na kupnji…sami zaključite što bi se onda događalo sa cijenom.
[/quote]

Nisam baš za to: primarno firme ne postoje da im samo raste cijena dionice, nego da dioničarima vraćaju vrijednost kroz dividendu i da – kroz povećanje cijene dionica.
Kako smo već rasprodali sve, nisam sklon da i ono malo što valja prodamo strancima (kao npr. banke koje nas muzu gdje god stignu). Želim da imamo par jakih firmi koje će biti u hrvatskom vlasništvu i koje će se širiti regionalno. I onda i zbog toga onda povećavati cijenu dionice jer stvaraju više vrijednosti. Živim u inozemstvu, vidim kako stranci razmišljaju… Nemojmo biti naivni. Jak Adris koji kupuje i uspješno ulaže u inozemstvu… E to je ono što želim i što treba

A random walk down Wall Street...



… i kao dionica je prerasla naše tržište na kojemu nije u mogućnosti iskoristiti sav svoj potencijal. Zbog toga se i planira izlazak na London.

A kako ce to tocno izlistavanje na nekoj stranoj burzi pomoci tvrtki da iskoristi sav svoj potencijal. Zelis reci da je potencijal tvrtke ogranicen zbog exchangea na kojem je izlistan? Da se izlista na NYSE, Adrs bi odjednom imao bolje rezultate? Pls, objasni ako nije bed 🙂
[/quote]

koje nebuloze. zar adris nije imao vrhunske rezultate id 2007, 2008, 2009 itd…pa je cijena padala kao kamen na dno? kakve veze imaju rezultati sa cijenom, osim što to kupce tješi da misle da rade dobar ulog? uzalud sve kad nastane panika. tada blue-chipovi tonu kao nitko, upravo radi stranaca. po meni je listanje u Londonu jako loša ideja, iako naravno, u vrijeme kad je sve mirno cijena može jako rastii. no nemojmo se zavaravati da ikoga vani zanima bilo koja firma iz bivše juge. premalo tržište, premalo transparentnosti, pogledajte inu, a to je najveća firma bivše juge…ništa. dakle, burza je psihologija. pozivanje na poslovanje drži vodu samo ponekad. ponekad. sad je takvo vrijeme, svi su se opustili i zaboravili. i na kraju opet ispočetka.

...povijest se ponavlja...


Znam da nije aktualno, ali me zanima nešto iz FI za 2015. Naime, ne mogu naći gdje je zabilježena stavka od prodaje TDR-a čiji iznos je bio 505 milijuna €. To uopće nemogu naći ni u bilješkama na kraju izvještaja…

prodaja dugotrajne imovine ne knjiži se u pravilu tako – jednom pojedinačnom stavkom. treba istovremeno otpisati knjigovodstvenu vrijednost tdk kako je stajala u adrisovim knjigama, obično kroz izvanredni rashod ili fin rashod, te istovremeno knjižiti kupoprodajnu cijenu u korist prihoda npr. kao izvanredni prihod. razlika te dvije stavke daje dobit ili gubitak tj. neto efekt prodaje. ne znam koliki je bio neto efekt, ali tu ima forumasa sigurno koji znaju.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close