ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kao prvo sve je ovo neslužbeno,kod ADRS se najćešće pokaže da se radi samo o glasini,puni su casha što je rijetkost u HR pa su često meta ovakvih priča.
Drugo,nitko od nas nema pojma po kojoj bi cijeni ADRS eventualno kupio hotel,prodaje se isti već dugo pa nije bilo navale,uvjeren sam da ako i dođe do kupovine sa strane ADRS da će biti dobar diskont na ovih 300m,u ADRS su škrti i neće pretplatiti tek tako.
Treće,nitko od nas na forumu nije dovoljno upućen u hotelski biznis ili barem ja nisam vidio analizu vrijednu pažnje,da bi mogao reći isplati li se ili ne.

"Only dead fish swim with the stream"


…Što se hotela tiče,možda je priča veća nego što se čini na prvi pogled:
"Naime, u samom susjedstvu Marjana nalazi se vrlo atraktivna parcela sa zgradom koju danas koriste činovnici HZMO-a i HZZO-a te Jadroplov. Brodar je u katastrofalnoj situaciji i vjerojatno broji svoje posljednje dane, a državni namještenici svoje urede, zasigurno, mogu pronaći i na nekoj manje atraktivnoj poziciji. U produžetku je Banovina, središte gradske uprave, koja se također misli preseliti na Trg hrvatske bratske zajednice. Potentni investitor dobio bi tako priliku za mega kompleks u gotovo cijeloj dužini Zapadne obale. "

Naime ovo jednostavno nije tocno.Do hotela se prva nalazi jedna kuca sa nekoliko stanova i u njoj mala od Aljose Asanovica inace poznata svjetska dizajnerica/stilistica… sada ima hostel i ta kuca je pod zastitom konzervatora. Pa odma do te kuce je parcela koja je pripadala RNK Split,a zna se tko je sada vlasnik RNK Split. Onda nakon te parcele slijedi jedna manja parcela u privatnom vlasnistvu sa manjim derutnim objektom zvanim kuca koji ima sve dozvole,a vlasnik je blago receno drknut. Do sada su sve pokusavali ne bi li ga natirali da proda,ali tvrd je to orah. Sad ako uspiju rijesit(jedno 40 godina i dva rata) sve ovo onda ce sigurno to bit jedna veca prica.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Zadnji puta kada sam gledao euro je bio 7,5.
Ako je 300 milijuna kn = 50 milijuna eura onda je euro pao na 6kn?
Ili tih 300 milijuna nije 100% hotela?

@bigfoot: i da je sve što ste naveli točno valdja vam ej jasno da bi potrajalo 10 godina da se to sve realizira. Nadam se da ne ulažete na temelju takvih očekivanja..

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche



@bigfoot
: i da je sve što ste naveli točno valdja vam ej jasno da bi potrajalo 10 godina da se to sve realizira. Nadam se da ne ulažete na temelju takvih očekivanja..

Naravno da ne,kod dionica ja prvo gledam koliko ista trenutno vrijedi a onda očekivanja,i to je tek jedan dio složene priče.Kod turizma i inače povrat na investiciju dugo traje,a da nije uprava nesposobna kako tu netko želi prikazati vidi se na primjeru Maistre i njihove profitabilnosti.
Ako ste mislili na ono da će se možda graditi megakompleks mislim. da ništa od toga jer vjerujem u post kolege Frenkija do to neće biti moguće.

Što se ovog Kerumovog hotela tiče nisam ni ja za to,osim ako ga ne kupe za jeftine novce,a uvjeren sam da neće za njega dati tih 300m+ kamate čak ako i ima istine u ovom članku SD.
Sa tim hotelom samo problema i vjerujem da bi ga se banka rado riješila i za puno manji iznos.

"Only dead fish swim with the stream"

Kerum je hotel platio ako se ne varam oko 150 miljona kuna.Upucao je u njega kako govore 90 miljona eura i treba jos oko 25 za dovrsit.Ako ovo netko kupi za 300 miljona kuna ja mislim da je prosa ko na piru. Ono je samo takav komplex.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Kerum je hotel platio ako se ne varam oko 150 miljona kuna.Upucao je u njega kako govore 90 miljona eura i treba jos oko 25 za dovrsit.Ako ovo netko kupi za 300 miljona kuna ja mislim da je prosa ko na piru. Ono je samo takav komplex.

Eto,kao što sam napisao svi mi ovdje na forumu imamo premalo točnih informacija da bi ispravno procijenili koliko vrijedi hotel,koliko još treba uložiti i koliko će isti biti profitabilan.Osobno mislim da je tih 300+ m bagatela već bi odavno našao kupca.

"Only dead fish swim with the stream"

Koliko ima soba taj hotel?
Samo neka kupe povoljno, bolja opcija nego da novac drže na računu uz 1 % kta.
Ovaj gore što govori o povratu od 35 godina pojma nema o financijama.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Marjan “Hilton”, Split 254 sobe 27 apartmana,54 000m2, 5 zvjezdica,do sad uloženo u hotel milijardu kuna.

"Only dead fish swim with the stream"


Koliko ima soba taj hotel?
Samo neka kupe povoljno, bolja opcija nego da novac drže na računu uz 1 % kta.
Ovaj gore što govori o povratu od 35 godina pojma nema o financijama.

lp

… oko 320 smj.jedinica – podatak J.Rošin: Vaš link …

… uz npr. RevPAR Valamarovih hotela od cca 130k kuna za 4*: Vaš link …[/url], dalje se štosta može izračunati uz gornje podatke o mogućoj cijeni i mogućim dodatnim iznosima za ulaganje… s tim da mislim da bi Split mogao imati i nešto veću zauzetost soba od gore navedenih 166 dana…

A jeste se raspisali….

Hotel Marjan je najbolja lokacija u Hrvatskoj za hotel. Točka!

Ne znam za parametre i investiciju, ali radi se o triper kombinaciji i Adris bi se mogao dočepati Marjana relativno povoljno. Treba imati na umu da je za namještanje i dovršetak hotela potrebno uložiti još 25-30 milijuna eura. Al obzirom na kapacitet, poziciju i potencijal vezan na to nema boljeg hotela odnosno nekretnine u Hrvatskoj. Možda najpoznatiji dubrovački hoteli su al pari, al obzirom da je njih više tamo, a na Zapadnoj obali samo jedan… dobro bit će ih dva, po meni je to lokacija par excellance. Toliko.

Pa dobit će ih oni za 0 EURA, al će fino naslijediti 50 mil EURA(dug+kamate), i onda još kako ste rekli uložiti 20-25 mil EUR. Nema što, povoljno do bola…..za jedan HOTEL sa brutalnom lokacijom….

New Report

Close