ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Točno, te dvije vrste dohotka se ne zbrajaju.

Netocno. Porez i prirez po dohotku od dividende vraca se ako su primanja manja od minimalnih ili ako imate uzdrzavane clanove obitelji pa sve to pada ispod cifre osobnih odbitaka. U prilogu Vam stavljam poreznu prijavu od Erste pa si napravite simulaciju(excel je i sve racuna automatski. Na vama je samo da stavite grad na stranici 9). Jednako tako da dohodak od dividende prelazi tu cifru pored onoga sto ste vec platili porezom na dividendu upali bi u obvezu i poreza na dohodak. Ista stvar je za prihode od najma i prihode od stednje.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!




Danas prosao ispred nove zgrade u jagicevoj, benzinska ispred a iza muzej, hoce u prizemlju biti sta za javnost ili sve samo za sluzbu?

To ce biti muzej? Čega?
[/quote]

Hrvatski povijesni muzej, investicija od 260 milijuna kn.
[/quote]

Po meni bi bilo najbolje da tu otvore muzej hrvatske korupcije, pljacke i privatizacije samo nisam siguran da bi taj prostor bio dovoljno velik za sve eksponate.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

“Porez i prirez po dohotku od dividende vraca se ako su primanja manja od minimalnih ili ako imate uzdrzavane clanove obitelji pa sve to pada ispod cifre osobnih odbitaka. ”

Ipak je izgleda tako, isprika.

Činilo se da su te dvije vrste dohotka razdvojene, ali ipak ovo gore vrijedi pri dobrovoljnoj prijavi poreza na dohodak i onda se sve stavke zbrajaju.

Ako bi se morala podnijeti prijava (npr. rad kod 2 poslodavca istovremeno) onda se taj dohodak od kamata i dividendi ne bi zbrajao s plaćom i smatra se konačnim.

Ali ako se predaje dobrovoljno prijava (a ne postoji obveza podnošenja) onda se zbraja.

Jučer u top 10 vidljivo da je Anton Pokrajac, bivši predsjednik NO-a Adrisa kupio 829 povlaštenih dionica Adrisa .. neki dan je kupio 66 redovnih dionica ..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Šta vi ljudi sa pričom o porezima niste fulali temu…. Mene vise zanima tko je kupio paket od 10000 komada R-A



Točno, te dvije vrste dohotka se ne zbrajaju.

Netocno. Porez i prirez po dohotku od dividende vraca se ako su primanja manja od minimalnih ili ako imate uzdrzavane clanove obitelji pa sve to pada ispod cifre osobnih odbitaka. U prilogu Vam stavljam poreznu prijavu od Erste pa si napravite simulaciju(excel je i sve racuna automatski. Na vama je samo da stavite grad na stranici 9). Jednako tako da dohodak od dividende prelazi tu cifru pored onoga sto ste vec platili porezom na dividendu upali bi u obvezu i poreza na dohodak. Ista stvar je za prihode od najma i prihode od stednje.
[/quote]

Hvala

Koliki je prijedlog dividende za ovo godinu? U prezentaciji je pisalo 12kn, mislkte da ce biti vise? Mozda neka izvandredna dividenda?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Trebaju mi podaci o dividendi od 2010. do danas. Ne mogu nigdje naći na internetu, a na stranici MojeDionice vidim samo za 2014. godinu.
Da li netko ima podatke ili možda zna gdje bih mogao pogledati?

svake godine divka je iznosila 7,00 kn. osim lanjske kad je redovna bila 10,00 kn , a izvanredna 40,00 kn.


Trebaju mi podaci o dividendi od 2010. do danas. Ne mogu nigdje naći na internetu, a na stranici MojeDionice vidim samo za 2014. godinu.
Da li netko ima podatke ili možda zna gdje bih mogao pogledati?

Možeš pogledati sve pozive na skupštinu objavljene na ZSE.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Hvala KressoM!


svake godine divka je iznosila 7,00 kn. osim lanjske kad je redovna bila 10,00 kn , a izvanredna 40,00 kn.

Hvala!

New Report

Close