ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ova dionica je sigurnija od stambene stednje


da li se netko sjeća da li je na dividendu u 10 mj. plaćen porez? i ako je kako dobiti izvještaj o uplaćenom dohotku

Nije plaćen, dobili smo pune iznose, a izvještaj najbolje tražiti od ADRIS-a

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

što će ti izvješće kad porez nije plačen? a i da jeste, nema više povrata na oporezivanje divke.

E ovo oko poreza mi nije bas jasno. Olaksice vise nema i to mi je jasno. Ali dali je moguce da jos dobijemo razliku za platit? Npr. Kad se zbroje place i dividende da upadnemo u vecii razred….ili se dividenda gleda odvojeno?

pitanje na mjestu. ja imam divke, (mislim da ne utječu na ništa), isplatu nakon isteka osisuranja, iznajmljivanje nekretnine, promjenu poslodavca… prošle godine sm se ugodno iznenadio! dopuštam mogučnost da budem još ugodnije iznenađen!

Gledam danas svjetske indekse i odlično je da kod nas nema gotovo nikakvog pada danas.
Izgleda da bi se nešto moglo promijeniti (zasluženo) s cijenom ove dionice.
Budući da danas nitko nije prodavao ispod 340, moglo bi se to dobro odbiti osobito ako (kad) svjetske burze okrenu trend.

A što se tiče poreza, daj Bože da ga za ovu godinu platim i u peteroznamenkastom iznosu, a to treba zaželjeti i svaki sudionik TK !!!


E ovo oko poreza mi nije bas jasno. Olaksice vise nema i to mi je jasno. Ali dali je moguce da jos dobijemo razliku za platit? Npr. Kad se zbroje place i dividende da upadnemo u vecii razred….ili se dividenda gleda odvojeno?

Neće se zbrajati.
Svi oni koji nisu obvezni predavati Poreznu prijavu (osim obrtnika i sl.djelatnosti koji vode poslovne knjige), neće imati razlike za uplatu čak i kad bi je imali (ide se u korist poreznog obveznika).

Hvala na odgovoru

Sutra bi moglo izvješće!?



E ovo oko poreza mi nije bas jasno. Olaksice vise nema i to mi je jasno. Ali dali je moguce da jos dobijemo razliku za platit? Npr. Kad se zbroje place i dividende da upadnemo u vecii razred….ili se dividenda gleda odvojeno?

Neće se zbrajati.
Svi oni koji nisu obvezni predavati Poreznu prijavu (osim obrtnika i sl.djelatnosti koji vode poslovne knjige), neće imati razlike za uplatu čak i kad bi je imali (ide se u korist poreznog obveznika).
[/quote]

jedno zanimljivo pitanje ako neko zna odgovor odnosno kako gleda porezna to

Dali se možed dobit povrati poreza plaćenog na dividendu ako nisi prešao prag temeljem plaće (odnosno ako ti je ostalo recimo 3500 kn da dobije po plaći a da ne platiš porez )
dali se taj dio prihoda može pripisti plaći pa da se ne plati porez ?




E ovo oko poreza mi nije bas jasno. Olaksice vise nema i to mi je jasno. Ali dali je moguce da jos dobijemo razliku za platit? Npr. Kad se zbroje place i dividende da upadnemo u vecii razred….ili se dividenda gleda odvojeno?

Neće se zbrajati.
Svi oni koji nisu obvezni predavati Poreznu prijavu (osim obrtnika i sl.djelatnosti koji vode poslovne knjige), neće imati razlike za uplatu čak i kad bi je imali (ide se u korist poreznog obveznika).
[/quote]

jedno zanimljivo pitanje ako neko zna odgovor odnosno kako gleda porezna to

Dali se možed dobit povrati poreza plaćenog na dividendu ako nisi prešao prag temeljem plaće (odnosno ako ti je ostalo recimo 3500 kn da dobije po plaći a da ne platiš porez )
dali se taj dio prihoda može pripisti plaći pa da se ne plati porez ?

[/quote]

mislim da ne jer se taj prihod drugačije tretira

Točno, te dvije vrste dohotka se ne zbrajaju.

New Report

Close