ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Posvlastene su dio kapitala kao i redovne i ne razlikuju se bas nicim osim glasackim pravom. Konkretno, kod Adrisa nekoc su sve dionice bile istog roda, dakle redovne, ali su podijeljene radi obligatornog izlaska na burzu na redovne i povlastene. Smisao te diobe bio je da se kompanija zastiti od preuzimanja gdje bi kljucni dionicari drzali redovne, a manji i burzovni ulagaci, povlastene. Time je bila zadovoljena zakonska odredba da se u JDD kotaciji dionica uvrsti na trziste i njome trguje te da istodobno kompanija ostane zasticena, dok su god kljucni dionicari relativno homogena skupina, od preuzimanja. Dakle i povlastene i redovne dionice cine book kod Adrisa i slobodno zanemarite sve prethodne filozofije i primjere iz anglosaksonskog i drugih za nas i ovaj slucaj, nebitnih prava.

plus 10% u izvozu
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/RcBApcWWi2hExkd923tdbQ==.docx
CO od gubitka u plus
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/TstDX2u4RhdrzVIJ5I5oog==.pdf

sve samo lijepe vijesti vezano za Adris a na ZSE teški pesimizam 🙂

Novac u blagajni 260 kn/dionici, dani kratkorocni zajmovi 100 kn/dionici i dani dugorocni zajmovi 110 kn/dionici.

A cijena dionice? Pa gdje to ima? 🙂

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


sve samo lijepe vijesti vezano za Adris a na ZSE teški pesimizam 🙂

Ni meni nije jasno zašto se štopa rast i zašto bid izgleda uvijek slab, a svi elementi su samo za rast!

u mjesec dana dionica narasla 22% a vi pricate o stopanju cijene ? Tko ocekuje da ce tako konstantno rast nije bas realan, osobno nebi bio zacuden da ove cijene ostanu jos mjesecima (ili do nekih vecih iznenadnih vijesti).

...


u mjesec dana dionica narasla 22% a vi pricate o stopanju cijene ? Tko ocekuje da ce tako konstantno rast nije bas realan, osobno nebi bio zacuden da ove cijene ostanu jos mjesecima (ili do nekih vecih iznenadnih vijesti).

Vjerojatno mislite na R-A, ja govorim o P-A i reakciji na izvješće.

P-A je nakon D-dana bila na cca 355, a danas na 370 – dakle samo 4% rasta.

One padove na 33x ni ne računam jer su bili namjerno rušenje koje se odmah izniveliralo.

Iako imam dovoljno P-A, ne bih se bunio ni na 33x još jednom, a ovaj put malo veći dokup bi bio!

svi koji misle zaraditi na ADRIS-PADA dionici nešto više osim divkice od 11 kn 2016.god su se grdno zeznuili

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Adris se sprema na londonsku burzu 2018,Agrokor je govorio za 2016 a Valamar je nešto govorio o bečkoj burzi.Očito je da ovdje
kupaca nema dovoljno a nema ih jer su dividende slabe ili ih nema.Interes za Adris među fondovima je slab a CUCCURIN i ekipa ne želi čekati rast dionice do 2018 pa ubrzava stvar stvarajući pritisak.AV pojačava dividendu ali to nije dovoljno jer su rezultati poslovanja sve bolji pa apetiti rastu
Plan A nije uspio a plan B je još daleko (2018).
Meni se čini pošto se je išlo u dokapitalizaciju HPB s Agrokorom da se neki as još drži u rukavu.
Neznam što misle ostali igrači …


svi koji misle zaraditi na ADRIS-PADA dionici nešto više osim divkice od 11 kn 2016.god su se grdno zeznuili

Baba Vanga koji je to razlog tome da smo se zeznuli.


Adris se sprema na londonsku burzu 2018,Agrokor je govorio za 2016 a Valamar je nešto govorio o bečkoj burzi.Očito je da ovdje
kupaca nema dovoljno a nema ih jer su dividende slabe ili ih nema.Interes za Adris među fondovima je slab a CUCCURIN i ekipa ne želi čekati rast dionice do 2018 pa ubrzava stvar stvarajući pritisak.AV pojačava dividendu ali to nije dovoljno jer su rezultati poslovanja sve bolji pa apetiti rastu
Plan A nije uspio a plan B je još daleko (2018).
Meni se čini pošto se je išlo u dokapitalizaciju HPB s Agrokorom da se neki as još drži u rukavu.
Neznam što misle ostali igrači …

Ja mislim da nema šanse za to. I dobro je da nema šanse za to. Isto tako mislim da mi nismo vidjeli još niti jedan plan.


svi koji misle zaraditi na ADRIS-PADA dionici nešto više osim divkice od 11 kn 2016.god su se grdno zeznuili

A svi koji misle da će se lako riješiti R-A ako ne bude ništa od preuzimanja, još su se grđe zeznuli, nakon što bid dođe na par dionica po 20-30% nižoj cijeni od aska!

Pa neka svatko bira što želi!

New Report

Close