ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@HaoRen
Nego samo vi prodajte, ako moze spustite P do 325 molim 🙂

Malo si jos spustio prosjek,jel i to neka računica ??

Ako još padne definitivno idem u kupnju, pare mi ne trebaju neko duže vrijeme pa nije niti bitno. Zeznuto je to, navijam i za pad ali i za rast. No, uvažene kolege, kakvo je vaše mišljenje što će se dogoditi sa cijenom dionice na dan isplate dividende?

Ja navijam za 300kn,ta tim razinama bi za dvije godine zajedno sa fin imovinom i CROS-om morali tući minimalno 500 milijuna,taman da iz redovnog poslovanja cjelokupnu dobit isplate kao dividendu od 30 kn.Bez novih akvizicija i trošenja novca dobivenog od prodaje TDR-a i to na P/E 10.

"Only dead fish swim with the stream"

Bojim se ja da će slijedeća akvizicija biti uskoro (i to prava akvizicija) pa da ćemo svi kukati kak` baš nismo uspijeli ući dok je bilo povoljno.

dečki jedno teh.pitanje:kaj stane ova sva lova od eura u HPB ili kam već ide
a i osiguranja su financ kuće dali i ona mogu postati banke ili se fuzionirati s nekom bankom itd
Molim za odgovor samo stručnjake

Jedna od cescih gresaka amaterskih ulagaca je to da uvijek zele da je cijena dionice visoka jer im je tad portfelj trenutno u vecm plusu, a da pritom ne razmisljaju trebaju li im ti novci trenutno i po kojoj cijeni mogu nesto dokupiti.
Iskreno, ne mogu znati kratkorocno u kojem ce smjeru ici ova dionica, ali kad bih morao birati to bi bio pad na bar 300kn da mogu dokupiti jos, a onda kroz 5-10 god nek dodje do fer valuacije pa da se iskrcam i odem u druge stvari. Ovo sad mi je mrljava cijena skroz. Nije toliko niska u odnosu na neke druge prilike da bih dodatno povecavao svoj % portfelja u Adrisu, a nije ni blizu cijene po kojoj bih prodavao.


ADRS je TDR prodao za cca 3,750,000, 000 kn. Tu lovu samo da oroce i ne diraju , trentuno dobe 3% , to je 112,500,000kn godisnje samo kamata (nesto manje od 7kn po dionici)

Niste uzeli u obzir 650.000.000 kn koje će otići na izvanrednu dividendu.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Niste ni uzeli u obzir milijardu i 100 milijuna koji već sada imaju na računu…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Tko zna što će se dogoditi kada dioničarima Adrs sjedne 650 milijuna kuna.Valjda neće poželjeti istu tu dionicu,da se ne stvori gužva…

Old Gunner, za to vec imaju lovu na racunu od prije, al ok ako oduzmemo i to onda je 93,000,000kn kamata :). Taj izracun je ionako stavljen ilustrativno da pokaze kako i taj kes moze lako generiati znacajnu kolicinu novaca sam za sebe…a tek ako se pametno ulozi, svasta se moze s njim

Meni je drago da su unovcili posao koji je umirao i sada imaju mogucnost investirati dobivene novce u profitabilnije stvari

...


Dividenda sijeda 01.10 svima koji na vrijeme dostave podatke ADRSu…Ako ste vec primali dividendu od ADRS prije onda ne moate ponovno slati podatke

Nikad im nisam nista slao, a dividendu od 10kn sam dobio (mislim 28.07. i to na tekuci racun, inace ih dobivam na ziro racun).

Dakle ne moram im nista slati?

To mi je jako cudno sve sto zahtijevaju, kao da traze nacin za izbjegavanje isplate dividende. Nisi nam se javio, pa ti nismo mogli isplatiti… Sto bih ja trebao, svaki dan na internetu provjeravati je li Adris objavio da im moram poslati neke podatke?


Tko zna što će se dogoditi kada dioničarima Adrs sjedne 650 milijuna kuna.Valjda neće poželjeti istu tu dionicu,da se ne stvori gužva…

S obzirom da je ovo jedna od glavnih fondovskih dionica, a oni uvijek imaju novca na računu za dokup mislim da isplata novca za dividendu neće imati velikog utjecaja na kretanje cijene. Svi koji ozbiljno prate svoj portfelj i ulaganje znali su da će im udio Adrisa u portfelju u ponedjeljak pasti za oko 10%. Međutim, na burzi ni prije ni nakon proteka roka za dividendu nije zabilježen veliki interes za kupnju i vraćanje udjela Adrisa u porftelju na početnu poziciju, nego upravo suprotno. Zbog toga mi izgleda da ovdje u kratkom roku nema velikog potencijala za rast.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

New Report

Close