ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ivane,

primjer ti je los jer ADRS vec ima na racunu te dionice, nebi trosio nikakve novce na kupnju pa ponistavanje istih, samo bi ponistili dio dionica koje su vec u njihovom vlasnistvu.

A inace sto ce firma napraviti s X milijuna jako ovisi. Ukoliko na trzistu nema povoljnih prilika za investiciju za share buyback nebi bio dobra opcija? Takoder share buyback moze biti i direktna tax-free dividenda tako da je on samo win za dionicare.

...

Temu(Adris)ste stvarno dobro obglodali sa svih strana,ko slatku jabučicu ali važno pitanjce visi u zraku!Do kad se mirovinac mora iskrcat??Ili sam ja to negde preskočil.Jerbo ak se bude iskrcaval i nakon 18.9-blago rečeno bit će srajna..

Mirovinac se iskrcao

Fala Igore!Sad me je još više strah.Nema ozbiljnog naloga(kupnja) prije 390!!.Tko zna gdi bu to sutra završilo? A tek 21.9.Netko očito zna puno više od nas.

ljudi, bilo je već postova ranije… cijena je tu gdje jest… ako se možete time okoristiti kupnjom ili prodajom, samo dajte.
a gdje je vrijednost?
na ovoj cijeni P dionice, cijeli ADRS se cijeni po ispod 6,5 mlrd kuna.
kolega vam je lijepo pobrojio ugrubo koliko koji dio vrijedi, ali najzanimljivije je da će nakon uplate BAT-a (vrlo skoro), samo cash pozicija biti tu negdje (6? malo više?).
ako i puno fulate u procjeni MAIS, CROS i cromarisa, opet ste vjerojatno u nekakvim najkonzervativnijim procjenama na oko 10 mlrd.
čemu kompliciranje?

Dobar Vam dan.
Kada je zadnji dan trgovine sa pravom na dividendu ?
Danas ?
21.09 ?
Hvala, zlocesti

sutra

Više brana ima do 413KN nego do 380KN nekome je očito više u interesu da pada nego da raste. [emo_namigusa]

Mikane, hvala Vam, upravo sam sada kupio.
Kolika će biti dividenda ove godine, konačno i ADRIS dijeli dividendu. Do sada su škrtarili do bola.

Dao sam si malo truda pa izračunao koliko bi, hipotetski, Anti trebalo da dođe do 25%+1 dionice.
Ante trenutno drži 2 081 930 dionica.
25%+1 dionica u apsolutnom iznosu znači 2 403 976 što znači da mu treba
još 322 046 komada.
1.10. ide isplata dividende što će Anti donijeti 83 277 200 kn (samo od R-A izdanja) što je dovoljno za cca 140 000 dionica* a to je gotovo polovica onoga što mu treba!
*ako pretpostavimo prosječnu cijenu kupnje od 600 kn po dionici
Za onu drugu polovicu siguran sam da Ante ima love i da ne treba čekati iduću izvanrednu dividendu.

Od početka 2015. do danas protrgovano je 585 976 komada te je ukupno ostvareno
237 673 583 kn prometa po prosječnoj cijeni od 441,72 kn.
Pretpostavimo li nastavak ovakvog trenda trgovanja, Ante bi mogao do kontrolnog paketa za cca 6 mjeseci.
A, ako se dobro sjećam upravo je Ante nekoliko puta istaknuo da će i sam stjecati dionice pa me nebi začudilo da u narednim mjesecima vidimo gazdu kako podebljava račun.

Ovaj post nastavak je na jučerašnji u kojem sam iznio svoje mišljenje o (ne)povlačenju dionica i ni na koji način nije nagovor na kupnju niti prodaju dionica Adris grupe.

LP

perkon lijepo ste si dali truda

Sto ste izostavili iz izracuna je to da je A.V s Adrisom potpisao ugovor o kupopodaji dionica po povlastenoj cijeni, bila je vijest o tome prije par mjeseci no ne mogu sada nigdje naci link na to. Milsim da ta kupnja jos nije realizirana i da te dionice nisu vidljive u SKDDu na AVovo ime. Radilo se o prilicno velikom paketu R dionica.

Probat cu naci link negdje pa ga naknadno staviti

...

Evo nasao sam

http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/obavijesti_rukovoditelja/3309/2015-07-15-39486_pdf.pdf

Ako dobro razumijem ovaj dokument, AV je s Adrisom potpisao ugovor i mogucnosti kupnje 364 000 dionica ADRS-R-A (opcija) po cijeni od 392,14. Realizirao je opcije za 121.130 dioncia R-A, a jos uvijek ima opcije za kunju 243 000 dionica roda R-A.

Ako je tvoj izracun da mu trba jos 322 000 komada tocan, to znaci da na burzi ii drugim kanalima treba kupiti jos “samo” 79 000dionica roda R-A kako bi imao 25% + 1.

Ili sam ja nesto pomijesao?

...

New Report

Close