ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Meni se čini kao da je ovdje najviše onih koji ovako razmišljaju:

“Podcijenjena je dionica, to svakako, dividenda daleko iznad 10%, i to isto vrijedi, ali kupio sam u ponedjeljak, a sad je već četvrtak, a još uvijek nije skočila 20%.”

Mnogi ovdje imaju svrabež prstiju i veliki nedostatak samopouzdanja.


Meni se čini kao da je ovdje najviše onih koji ovako razmišljaju:

"Podcijenjena je dionica, to svakako, dividenda daleko iznad 10%, i to isto vrijedi, ali kupio sam u ponedjeljak, a sad je već četvrtak, a još uvijek nije skočila 20%."

Mnogi ovdje imaju svrabež prstiju i veliki nedostatak samopouzdanja.

upravo to..ovo je ipak konzervativniji tip ulaganja, za dugoročne igrače..sigurnost prije svega 😉

@vdt

Ma dajte molim Vas tone kao kamen.

Malo ste nezadovoljni jer niste pogodili ulaz pa ste ušli na višem cjenovnom nivou ali sve će se to “popeglat”.

Ali reći da dionica tone kao kamen pa do “jučer” ste je mogli kupiti na tone po 365 kn sad je 409 + 50 kn dividende!
To što ste ušli po 421 nedaje vam zapravo da kažete da dijonica tone kao kamen!

Nikako!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Gle,

ja bih volio da dionica preko noći dođe na 600 kn, ali znam da neće. Ne kupujem dionicu već firmu koja stoji iza te dionice. To što pada – razmišljaj ovako: netko to i kupuje. Ja sam dugoročni i stalno sakupljam, zašto? jer mi se ne da zafrkavati sa ostalima koji dana skoče 30%, sutra padnu 40%, jednostavno nemam vremena za te gluposti. Ako ste promatrali dionicu u zadnjih nekoliko mjeseci, na svaku pozitivnu vijet je rapidno rasla da je neutralizirala ove manje padove.
I dalje mislim da je podcijenjena, i da vrijedi više nego trenutno, no tržište ima zadnju riječ. No ne bojte se, novac koji uložite zasigurno nije bačen novac.

Poštovani kolega lebowski – u pravu ste… Barem u mom slućaju. Možda su mi već malo živci načeti… Zdrav razum mi je govorio da bi cijena ipak trebala konstantno rasti do 11.09. Ovo je dividenda od 10% kakvu dugo dugo ova naša ZSE nije vidjela.
Mislio sam da će biti dobro. Za sada sam se prevario…

Poštovani kolega Mario44 – molim Vas napišite mi točno (ali uistinu točno) u kojem segmentu nisam bio u pravu u svom prethodnom postu. Što sam krivo napisao da nije potkrepljeno činjenicama. Kažete – “popeglat će se” ? Nemojte zaboraviti da u ovom trenutku imamo barem tri vrlo agresivna prodavača koji ukupno imaju “milijardu” kuna u dionicama ADRIS-P-A…
E sad da li imam nešto pravo ili nemam napisati, odnosno da li smijem iznijeti svoje mišljenje to ipak odlućuje netko drugi. Moderator, recimo…
Vi naprimjer vjerovatno smatrate da imate potpuno pravo napisati “popeglat će se”. Je li tako ?


Nemojte zaboraviti da u ovom trenutku imamo barem tri vrlo agresivna prodavača koji ukupno imaju "milijardu" kuna u dionicama ADRIS-P-A…

Nemojte pisati ovakve gluposti , radi se o zbirnim skrbničkim računima, gdje je moguće da netko i kupuje i prodaje.
Sada je očito da trenutno više ima prodavača, ali je pitanje koliko imaju još dionica za prodati, sigurno ne milijarde koje spominjete jer to se ne bi prodavalo na burzi svakodnevno.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Poštovani kolega plavi,
kad se broj milijarda stavi pod navodnike to ne znači stvarnu već figurativnu vrijednost. Evo sad i to znate…
A Vašu izjavu da pišem gluposti ne bih komentirao. Ta tvrdnja samo po sebi dovoljno govori o Vama…



Nemojte zaboraviti da u ovom trenutku imamo barem tri vrlo agresivna prodavača koji ukupno imaju "milijardu" kuna u dionicama ADRIS-P-A…

Nemojte pisati ovakve gluposti , radi se o zbirnim skrbničkim računima, gdje je moguće da netko i kupuje i prodaje.
Sada je očito da trenutno više ima prodavača, ali je pitanje koliko imaju još dionica za prodati, sigurno ne milijarde koje spominjete jer to se ne bi prodavalo na burzi svakodnevno.

lp
[/quote

Upravo tako, to su zbirnički skrbnički račun, koji su moguće već danas presušili s prodajom, a možda i nisu..no, koliko god oni imali, prodat će, a i to će proći..i šta onda?


Poštovani kolega plavi,
kad se broj milijarda stavi pod navodnike to ne znači stvarnu već figurativnu vrijednost. Evo sad i to znate…
A Vašu izjavu da pišem gluposti ne bih komentirao. Ta tvrdnja samo po sebi dovoljno govori o Vama…

Što se tiče vrijednosti dionice, ako si dugoročni nemaš brige za pare i vrijednost, moje mišljenje je da će do kraja godine P-A na 500 kunića (e sada nemam kuglu pa da znam sigurno). Ovi što prodaju će netko pokupiti u blok transakcijama kao što je bilo i u prošlosti tako da nemam bojazni niti za to. Sve što me zanima je koja je slijedeća adrisova meta za preuzimanje, ostalo me ne brine.

Drage kolege,
zahvaljujem se na Vašim odgovorima i na komentarim vezanim uz moje razmišljanje…
lebowski, HaoRen, invest, katarina, ridick, ROOkie – dokaz da se može komunicirati na civilizacijskoj razini i kad se ne dijeli isto mišljenje.
Unatoč trenutnom trendu, nadamo se da će 406,407 i sl. ostati daleko iza nas.
Hvala Vam i srdačan pozdrav !

Bok ekipa.nedavno sam kupio dionice adrisa i zanima me dali moram to prijaviti nekome u tvrtku radi dividende ili to ide sve preko skdd.nov sam pa nisam upoznat bas s tim.hvala


Poštovani kolega plavi,
kad se broj milijarda stavi pod navodnike to ne znači stvarnu već figurativnu vrijednost. Evo sad i to znate…
A Vašu izjavu da pišem gluposti ne bih komentirao. Ta tvrdnja samo po sebi dovoljno govori o Vama…

Vi kao netko sa očito neiskustvom na tržištu kapitala i ne znanjem, poslije ću pojasniti zašto to mislim, bi trebali biti sretni ako vam netko iskusniji dobronamjerno uzvrati na post, pa makar upotrijebio riječ ” gluposti “, jer glupost je i bila to što ste napisali, a ta riječ nije nikakva osobna uvreda.. ne samo da bi trebali biti sretni, već i zahvaliti i idući puta dignuti dva prsta kada nešto trebate, ako trebate, kao Ivica u prvom razredu.
U protivnom mogli ste staviti u potpis da vas se mora tretirati kao damu ili gospodina u poodmaklim godinama. Evo vam sada opet prilike da se požalite kako sam nepristojan. U današnja vremena čovjek mora paziti ne kako se izražava, već i kako piše, jer se netko uvrijedi kada mu kažeš da je napisao glupost, ma ajde molim te. Nabijem to sve na d….. k….
Najbolje pustiti da sve i svatko propada, jer da se ne bi netko uvrijedio, bolje šutiti.

Zašto ste kupili dionicu na ayh sa cijelim iznosim koji ste mislili potrošiti na tu investiciju? Šta vam je? Pa da li stvarno mislite da ste pogodili trenutak pa tako odmah utrpali sve što ste mislili u ADRS?!
Ako tako mislite onda mislim da mislite da predobro poznajete tržište.
A ako tome nije tako, onda bi trebali biti sretni što je cijena pala kako biste smanjili prosjek.

I ja sam ga kupio prvi puta po 37x pa mi je na kraju prosjek 340 i bio sam sretan dok je padala cijena nakon što sam ga prvi puta kupio. Promijenite stil investiranja dok ne bude prekasno, razumijete što vam želim reči?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close