ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Puno hvala…

Poštovani kolege alias, HaoRen, Lebowski – imate li Vi kakvo mišljenje ?
Vaši postovi su uvijek imali glavu i rep. I od Vas i Vašeg mišljenja se dalo jako mnogo naučiti…


Dobiješ deset kuna dividende po dionici, pa onda još 40 kuna, a uz sve to dobiješ besplatno MAIS, CROS i Cromaris.

A najveći problem je što neki mirovinac mora ispasti iz igre.

Ne dao bog većeg zla.

Nisam baš pratio o čemu se radi ali PBZ(CO) mora prodati svoje dionice jer mu je tako naredila hanfa. CO mirovinski fond ne može imati svoje vlastite dionice u tom fondu jer je povezano društvo. ovo je od prošle godine a još nisu stigli sve prodati

PBZ/CO produžen rok za prodaju Adrisa

a što kad se iskrcaju?

Kad se iskrcaju… možemo pustiti mašti na volju tj.realizirati konzervativnu vrijednost dionice…[emo_smijesak]

Pokušavan naći do kojeg datuma PBZ mora prodati ADRS P-A i nalazim samo ovu odluku Hanfe. Ali ona vrijedi za 2014. – do 6. rujna 2014.

Vaš link …

Ima li što novije ???

eh, nadam se tome i ja, osim ako se ne pojavi neki novi veliki prodavač..no zadovoljan sam i sa ovim..
kada će objaviti novi poslovni plan, kada će krenuti u neke investicije, preuzimanja?

Evo što ja mislim.

Cijena dionice raste od pocetka godine i to na velikim prometima. Vecini Adris cini dio portfelj, sve sto smo ocekivali od Adrisa se dogodilo i to i optimisticnije nego smo ocekivali. Od prodajne cijene TDR-a pa do dividende. Jednostavno nece biti vise toliko bombasticnih stvari u buducnosti (izuzev eventualnog preuzimanja nekog osiguravajuceg drustva u Sloveniji ali to se moze, a i nemora dogoditi) zbog cega su mnogi odlucili unovciti zaradu.

Meni je Adris cinio 100% portfelja pa sam na 420 kn prodao malo vise od pola. NIKAD ne ulazite sav novac u jednu dionicu ali sam ja u Adris na 330kn jednostavno morao.

Adris ima u planovima do 2017. godine uloziti 4 miljarde kuna pa mi zbog toga i dalje cini 25% portfelja. Također su najavili i svake godine sve vecu dividendu.

Ako mislite preko noci zaraditi veliku lovu na Adrisu ostat cete razocarani ali zato mozete imati miran san dok vam lova lezi u ovoj firmi.

Na mene negativan dojam ostavlja koliko mali-srednji i ini ulagači loše percipiraju značaj trenutka kada se neke od kompanija odlučuju za isplatu većih dividendi no obično.Neke isplate dividendi nadmašuju i višegodišnji kte prinos na financijsku imovinu čuvanu u bankama.Ušli smo u zadnji period od 10-40 dana stjecanja prava i isplati navedenih dividendi s većim prinosom.Tu prvenstveno mislim na Adris ADRS-P-A koji isplaćuje dividendu sa skoro 10% prinosa a ako uručunamo i već isplaćenu to je i više od 10% na sadašnju razinu vrijednosti dionice na TK.Tu svakako spada i Franck FRNK-R-A čiji dividendni prinos doseže i do 15%.Isto tako ne treba zaboraviti ni Tankersku plovidbu TNPL-R-A čiji dividend yield je skoro 5%.Nezainteresiranost ulagača na ovolike dividend yield i to za dionice čije trenutne cijene su i ovako fundamentalno rapidno podcijenjene jasno govori koliko je naše tržište slijepo.Ipak može se očekivati da se u ovim danima finisha pred isplate dividendi sa povećim prinosom poveća potražnja za tim dionicama. http://www.mojedionice.com/fund/KalendarDividendi.aspx

Ja mislim da je netko bezobrazan pa nije želio plaćati 424 jer mu više odgovara 400-405.Nakon toga mislim da teško da će ostati na tim razinama!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Moze biti da sam preoptimistican medutim smatram da ce se rast dinice nastaviti i nakon isplate dividende. Moguce je da ce P dionica nesto malo pasti, no ubrzo ocekujem povratak na ove razine i rast. Za R dionicu ne ocekujem neki poseban pad nakon dividende, i mislim da ce i dalje rasti brzom dinamikom od P serije.

Uprava je vec par puta jasno pokazala da im je vise stalo do R serije nego do P serije, a to se vidi u ovom slucaju isplate dividende uz koju ce i ponistiti znacajan broj R dionica, i zanemariv broj P dionica.

...

pa logično da im je R dionica više vrijedna, kada ona donosi upravljačka prava. No, ne smijemo zanemarivati P seriju, jer kod svih isplata ona ipak ima prioritet! Ne vjerujem da će doći do razmimoilaženja u vrijednosti tih dviju dionica, dapače, mislim da će se težiti približavanju vrijednosti!
A približavanjem ex div dana cijena će se sve više povećavati, i samim time amortizirati eventualni pad poslije dana s pravima. Uglavnom, za male dioničare Adrisa je situacija i više nego odlična!

Ova dionica tone kao kamen…
Nije moj stil pisanja ali – istina je. Sve ostalo su samo priče kojima se svi volimo tješiti. Računice i predviđanja su potpuno nevažna kad je sve pitanje prodaje i potražnje. A trenutno se, htjeli mi to priznati ili ne, dionica ADRIS-P-A puno više prodaje nego kupuje…
Žao mi je poštovane kolege ali to je jednostavno tako. I da, neću se blamirati prema vama, naravno da mi to ne odgovara jer mi je prosjek 421,37… Kupio sam kod ove objave dividende od 40,00 kn.
Moje iskreno razmišljanje, nemojte se ljutiti…

New Report

Close