ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vjerojatno da, osim ako odluka bude takva da pravo na izvanrednu dividendu imaju isti oni koji imaju pravo i na redovnu.

Ah, ne vjerujem da će odluka biti takva, to mi nekako ne pije vodu kod Adrisa, žele da dionica bude atraktiva i da podignu vrijednost iste (ja to tako shvaćam).

Mislim da ne mogu donijeti odluku unatrag tj. da zadnji dan za pravo na dividendu bude prije datuma odluke, već nakon njega.

Znači ako ima dividende dionica je 450 a ako nema onda je 500? Zanimljivo mora se priznati [emo_smijesak]

Naravno da će ju odobriti i da je ovo sve pro forma kako bi se udovoljilo svim pravilima, a iz inosa predviđenog za dividendu jasno je da se to odnosi na sve dionice

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Po ovome, nakon isplate dividende, cijena bi opet bila 360-ak kn.

Neka svatko procjeni sam je li to fer cijena ADRS-a.

A u svakom slučaju razlika između R-a i P-a je opet čak 100 kn (što nikad nije bilo), tako da bi P-a trebala biti barem 450 da bi odnos bio donekle fer.

Tocno.

Inace, nije mi logicno, ako netko kupuje dionicu zbog dividende i porasta vrijednosti same dionice, onda je logicno da kupi p-a izdanje jer je jeftinije. A dividenda je cak i sigurnija.

Ne razumijem uopce zasto bi netko kupovao r-a uz ovakve cijene, osim ako ne namjerava postati vecinski vlasnik.

Bit će jako zanimljivo vidjeti kako će izgledati share buy-back od strane Adrisa.

Osobno mislim da će buy-back biti samo na redovnoj dionici, dok na povlaštenoj ga neće biti, ili će ga biti tek reda radi.

Jednako kao i kod nedavnog otkupa dionica kad se zgrabilo redovne (sad vidimo da poništavaju višak), dok su povlaštene dirane samo kozmetički.

izgleda da se išlo za postocima glasova u upravi.

Pa sve vam pise u dokumentu na ZSEu, sve je poznato

Nadzorni odbor i Uprava suglasili su se da se razmotri mogućnosti povlačenja 146.249 vlastitih dionica roda ADRS-R-A, što predstavlja 1,52 % dionica toga roda i 6.199 vlastitih dionica roda ADRS-P-A, što predstavlja 0,091 % dionica toga roda, odnosno 0,92 % ukupnog temeljnog kapitala Društva. Stručnim službama Društva naloženo je da do 5. kolovoza 2015. godine izrade i Nadzornom odboru dostave analizu povlačenja tih dionica na financijski položaj Društva, te prijedloge potrebnih dokumenata radi eventualne provedbe povlačenja predmetnih dionica.

...

Tesko da ce netko od dionicara glasat protiv ovog.

http://m.tportal.hr/biznis/389803/Raskosna-dividenda-donosi-Vlahovicu-108-3-milijuna-kuna.html

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Samo je pitanje s kojim danom se stiče pravo na dividendu!

Sedam dana prije dana sazivanja skupstine..sedam dana nakon sazivanja skupstine..koji dan vise ..koji dan manje..prakse su razlicite.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Koja tišina ovdje, a dionica niti da se pomakne.

New Report

Close