ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne danas je, datum bez prava: 20.07.15

Dividenda se isplacuje onima koji ce u SKDD biti vidljivi sutra, no vrijeme "upisa" je 2 dana, dakle sutra ce u SKDD biti vidljivi oni koji su kupili dionice u petak, tko kupi dinice danas bit ce upisan u skdd tek u srijedu.

Znači, onaj tko danas kupi dionicu nema pravo na dividendu Adrisa (10 kn)?

točno!

Onda bi trebali 10 kn dolje?


s time da i ta izvanredna može biti određena npr. samo za iste imaoce dionica na današnji dan, a ne nužno za one koji će tek kupiti dionice, zar ne?

Tako je, to se desilo kod ADPLa jednom, izglasali su predujam dividende a pravo na stjecanje su imali oni koji su imali dionice neki dan u proslosti (mislim da je bilo negdje 2 tjedna prije donosenja te odluke). Oni mogu odluciti sto zele

Sto se tice pada/rasta nakon exDaya, desilo se X puta da cijena padne, no desilo se i da cijena ostane ista ili cak raste nakon D daya, opet ADPL kao primjer.

...

pa danas je ex-day pa cijena ne pada!


pa danas je ex-day pa cijena ne pada!

Ili je već pala (i za više od 10 kn, jer u petak je bila oko 420 kn)

Zasad je vjerojatno oko 410 realno jer je 370 bila prije obje dividende.

A smatram da je 370 bilo podcjenjeno (i prije prodaje TDR-a), tako da ćemo vidjet hoće li s obzirom na sadašnji potencijal rasti prema očekivanih 500 kn).

zašto računaš obje, kad druga još nije službena?


zašto računaš obje, kad druga još nije službena?

Gdje ima dima i vatre, uvijek bilo i uvijek će biti.

Znači li to da – kada bude službeno ide na 450?

Vjerojatno da, osim ako odluka bude takva da pravo na izvanrednu dividendu imaju isti oni koji imaju pravo i na redovnu.

Ne zagovaram niti jednu teoriju – da li će dionica ići gore ili ne. I dalje mislim da je 10 + 40 kn dividende + poništavanje jednog broja dionica odlična stvar za dioničare. Anto je najavljivao dividendnu politiku, pa čak i da će sam kupovati dionice. Svi analitičari tvrde da je realna cijena (govorim za PA) cca.450 kn – 500 kn, mogućnost preuzimanja jednog od regionalnih lidera u osiguranju…. Pa ljudi moji tko ima još u Hrvatskoj toliko keša (koji non stop pristiže)? U banci na oročenje mi treba cca. 4 godine da zaradim ovaj postotak od dividende (10%).


Znači li to da – kada bude službeno ide na 450?

Po nekima bi vjerojatno bilo tako.

New Report

Close