ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da je to zato što su sad povezane osobe.
CROS je suvlesnik PBZ-CO mirovinca, a ADRS je vlasnik CROS-a.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

napokon i ja pogodio nešto na vrijeme. u četvrtak dokupio. nije neka jako velika količina al čovjeka veseli

točno zlatek
to je sukob interesa i dan im je rok do sredine rujna da to promijene.


@ pozitiva2
Da sam ja fond manager, i ja bih pricekao dividendu i onda bih sasuo po bidu ne pitajuci za cijenu.
Ali nisam…
Ipak ocekujem da ce poslije ex-div. day cijena pasti za vise od 50kn.


@lebowski
& invest

Ne slazem se, nije to kao "40kn u ruci ili na grani".
Prije bi bilo kao "40kn u novcaniku ili u sefu velike banke".
I stvarno mi nije jasno tko to nije do sad tako gledao.
Adris je dobro znao "cuvati" novce. Do sad.
Sad cemo vidjeti da li ih zna "trositi" (investirati da donose profit).

Kolega Zlatek. Apsolutno se ne slažem s vašom opservacijom da je to identično čuvanju love na banci, iz razloga što u konkretnom slučaju mali dioničar nema velikog utjecaja na tok novca, te s tom lovom u biti ne raspolaže, i iz tog razloga je ovo dramatična promjena.
S druge strane, ne očekujem nekakav bitan pad cijene na ex-dividend day, dapače, očekujem nakon kratkotrajne korekcije koju će provesti takvi kao vi, da će cijena nastaviti rasti, a baš iz razloga promjene politike koju su mali dioničari napokon dočekali.
Adris ima dovoljno love na računu tako da mu ovih 656 mil.kn neće nešto značiti, a što se tiče da li znaju što će s lovom- pa mislim da su to već dovoljno puta dokazali, s Maistrom, s Cromarisom, a uvjeren sam i u vrlo vrlo pozitivno poslovanje COS.

@ Invest

Dosad je lova bila u firmi. Sigurnoj.
Sa dividendom lova izlazi iz firme. Definitivno i za uvijek.
Zar time firma ne vrijedi manje nakon dividende?
To je jednostavno pravilo.
Zato se i mora objavljivati ex-day!!!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

@Zlatek

Da, to je istina, no sto mislite kolika je ciljana vrijednost dionica bila prije cca mjesec dana? Koliko se sjećam 518 pa i 550 ra- ispravite me ako griješim. Znaci li to da smo jos uvijek i nakon isplate dividende podcijenjeni u odnosu na trenutnu cijenu?

Kolega Zlatek…odluka uprave o isplati 660mil.kn dividende u trenutku dok na račun dolazi 4 milijarde kn od BATa je vrlo relativna stvar tj.procjena uprave je takova da se pronašao kompromis između pojedinih “jakih” dioničara koji su za isplatu izvanredne divke i uprave koja je više konzervativno usmjerena na postupno dugoročno povećanje vrijednosti kompanije i to je sasvim u redu jer ovih 4 milijarde kn plus dobit iz sadašnjeg poslovanja ostaje poprilično novaca za daljnja ulaganja. Vrlo bitna stvar je i moguće poništavanje trezorskih dionica što automatski daje veću vrijednost po dionici. U svakom slučaju, u ovom trenutku lijepo je i ugodno biti dioničar Adrisa.[emo_smijesak]

dosada je bilo 100 divki i uvijek ista stvar – cijena raste, nakon exa padne za iznos divke. s punim pravom jer mozda grobex i nije bas ucinkovito tržšte ali ljudi još znaju zbrajati oduzimati.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


@ Invest

Dosad je lova bila u firmi. Sigurnoj.
Sa dividendom lova izlazi iz firme. Definitivno i za uvijek.
Zar time firma ne vrijedi manje nakon dividende?
To je jednostavno pravilo.
Zato se i mora objavljivati ex-day!!!

Koliko se sjećam, ja sam govorio da će cijena pasti na ex dividend day, zar ne? A vi meni sad govorite isto, ili vas ne razumijem dobro?

Pa vjerojatno će pasti, ali za puno manji iznos od iznosa dividende, a brzo nakon toga će se vjerojatno vratiti na današanje razine. S Adrisom je ipak sada potpunpo drukčija priča.

Tko god nije usao u Adris na kratki rok ne treba se zamarat kako ce se kretat cijena dionice na ex div day…jedino sto je bitno je poslovanje.


Tko god nije usao u Adris na kratki rok ne treba se zamarat kako ce se kretat cijena dionice na ex div day…jedino sto je bitno je poslovanje.

Točno. A ono je odlično i postaje još bolje!

New Report

Close