ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

osobno smatram da je poanta ove visoke dividende razbijanje jalove opozicije koja se stvarala kontra sadašnjeg CEO-a te koji čini sve kako bi nastavio voditi firmu.

vidimo da si je sam dodijelio malo iznad 4% redovnih dionica i zanimljivo sa ovom dividendom (+ onih 10 kuna) će otplatiti ugrubo 3/5 tog iznosa (150mn HRK je dužan uplatiti, a sjest će mu preko 105-110mn HRK od dividende)

i dalje smatram da je R-A ključ svega, tj za prave mace dok se eto miševi igraju s P-A (i svaka čast naravno).

PS dioničar sam oba roda dionice (i osobno ne razumijem zašto bi cijena dionice Adrisa trebala skočiti nakon objave da će novac napustiti firmu, ali dobro odgovor na to nije tako jednostavan, iako mislim da je ova euforija neopravdana.)

PPS Pozdrav svim dioničarima ERNT koji su navalili na nju kao sivonja iz sličnog razloga i vidimo gdje ih je dovelo.

Izvanredna dividenda će sigurno ići-vjerujem da je ne bi toliko najavljivali. Također mislim da će se dionica vrtiti cca. 430-450 kn do isplate dividende. Da će pasti nakon toga sumnjam jer smatram da je i sada visoko podcijenjena te da vrijedi puno više. No neka i padne, municije još ima pa ćemo da i dalje skupljamo. Either way mislim da je ova dionica jedino što valja na ovom Grobexu ( naravno uz rivp i mais). Ne prozivam nikoga na kupnju, ali moram se oglasiti jer vidim da neki očito imaju staklenu kuglu babe Jage.

Zar doista ima onih koji ne vide razliku između 40 kn na grani i 40 kn u ruci?


Zar doista ima onih koji ne vide razliku između 40 kn na grani i 40 kn u ruci?

Upravo to i govorim. Ovo je velika i značajna promjena u odnosu firma sa malim dioničama, što može biti okidač u otključavanju vrijednosti i cijene dionice. I do sada smo svi znali da je Adris podcjenjen i da dobro posluje, ali jako malu korist su imali mali dioničari. No, sada se vrijeme mjenja!

Ne znam da li će se uspjeti anulirati utjecaj izlaska Mirovinskog fonda koji ima još cca 100.000 dionica (40 mil.kn).

Sad će on vjerojatno krenuti s većim iskrcajem, a treba to ipak “progutati”.
Ili je radije prodavao dok je bila 360-370, a sad mu se možda 420 neće sviđati?![emo_smijeh]

Teško je biti pametan.
Ali ne brzati s 500 ili 600 kn. Cijena je sad porasla za tih 40 kn (od 380 do 420) i trebat će vremena da nastavi lagano rasti s protekom vremenom – kao i sve druge s očekivanim dobrim poslovanjem.

Naravno prije toga opet pad za 50 kn (za iznos dividende), tako kad bi sadašnja cijena bila i na kraju ove godine, bila bi to pjesma za dioničare!

Dakle imamo i pluseve i minuse (kao uostalom na svakoj dionici).

A svatko neka odlučuje prema očekivanjima.
Bilo bi zanimljivo sad malo analizirati izlazak Fonda po cijeni nižoj od 370 kn, gdje je izlazio punom parom – da li on smatra da ADRS nije vrijedio više?!

Fond MORA izlaziti.Po 50 ili po 800,svejedno.

@ pozitiva2
Da sam ja fond manager, i ja bih pricekao dividendu i onda bih sasuo po bidu ne pitajuci za cijenu.
Ali nisam…
Ipak ocekujem da ce poslije ex-div. day cijena pasti za vise od 50kn.


@lebowski
& invest

Ne slazem se, nije to kao “40kn u ruci ili na grani”.
Prije bi bilo kao “40kn u novcaniku ili u sefu velike banke”.
I stvarno mi nije jasno tko to nije do sad tako gledao.
Adris je dobro znao “cuvati” novce. Do sad.
Sad cemo vidjeti da li ih zna “trositi” (investirati da donose profit).

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Zasto bi prodavali na silu na burzi? Ocito je da se politika firme prema malim dionicarima mjenja, isplacuje se izvanredna dividenda, najavljuje se aktivna dividendna politika i povecanje dividende kroz godine (iduce godine, ponistava se skoro 1% dionica (sto automatski podize vrijednost preostalih 99%).

Slika tvrtke se potpuno transformira, siguran sam da ima velikih igraca koji su se do sada klonili ADRSa zbog konzervativne politike i slabe dividende. Sada se to sve promijenilo i mislim da PBZu nece biti problem prodati svoj paket putem blokova jednom ili vise vecih igraca.

...

Ma lako će PBZ izići, vidjet ćete da će velike ribe zagristi ovaj mamac, i onda će ga visoko odvući! U svakom slučaju lijepa priča se zavrtila oko Adrisa! Još samo da se COS vrati na stare razine slave kada je sam donosio više nego TDR, a ni onda nije bio čist iznutra, mogla bi lagano izrasti u najbolju firmu u RH i regiji, ako već nije! I dalje me zanima što planiraju s ogromnom lovom na računu koju će dobiti od BAT-a! Većinu su najavili ubaciti u turizam kroz Maistru, no love će ostati još jako puno!

@ invest

Nije istina da su vecinu rekli ubaciti u turizam.
U sljedece tri godine planiraju uloziti 500 mil u marikulturu, 1.5 mlrd u turizam i 2 mlrd u osiguranje.
Plus dodajte ovih 700-ak mil za dividendu i ode lova od BAT-a 🙂

Dok oni trose te milijarde na racunu ce se od poslovanja skupljati nova lova. Prava kes masina.

Fond mora izaći po naredbi HANFA-e, ja mislim da im je rok do rujna…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Fond MORA izlaziti.Po 50 ili po 800,svejedno.

o kojoj točno obvezi se tu radi – je li im uslijed rasra dionice adris porastao na iznad 10 posto ukupne vrijednosti fonda pa sada moraju kratiti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close