ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa može se objasniti na razne načine. Samo vam kažem da ne mora narasti za vrijednost dividende i nema smisla da raste prema iznosu dividende! Pa ja ne govorim da je dionica realno vrednovana pa da se nije smijela mrdnuti. Vjerojatno nije realno vrednovana i otključava se vrijednost. Ne znam.

Zar ne razumjete osnovnu logiku? Pa kako vi ulažete u dionice? Na temelju čega ih procjenjujete ako vam takve osnovne stvari nisu jasne? Pa promislite malo o primijeru koji sam vam prije napisao.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Apsolutno mi je jasno o čemu ste vi pričali. Činjenica je da mali dioničari radije vide lovu na svom računu nego na tuđem. U direktnom primjeru, bolje da su isplatili mali dio love dioničarima i tako pokazali otvorenost investitorima nego da im se ta lova, koje ionako imaju previše, kiseli na računu nagrizajući je inflacija a još više plaćanje osiguranja depozita (što u zadnjim izvješćima nije bilo beznačajno).
Primarno je dakle ovo odlična vijest za nas male dioničare, a to su oni i potvrdili pozitivnim trgovanjem od trenutka objave ove informacije.
Osobno što se mene tiče, mišljenja sam da se otključavanje vrijednosti na ovoj dionici tek treba dogoditi, ali za to trebamo pričekati polugodišnje izvješće, s pažnjom na rezultate COS, a manje na očekivano dobre rezultate Maistre pa i Cromarisa!
Ovo je isključivo moje mišljenje i nadam se da ste razumjeli poantu!

Odlično. To je super. To je već sasvim druga priča i OK da tako razmišljate. Nemam protiv toga ništa, to je vaš pogled. Samo kažem da ne treba dionica porasti za vrijednost dividende i nadam se da ste nešto novo naučili. [emo_palacg]

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Kolega kreso a šta bi se sa cijenom desilo da su npr rekli kako je izvanredna dividenda 350 kn (imaju toliko kesa). Da li bi po toj logici ostatak adrisa vrijedio tih 50ak kuna i cijena se Korigirala na tu razinu? Mislim da vam je jasno da takav scenarij nećemo gledati ovdje, ja bih se čak dao okladiti da cijena neće nimalo pasti, a kad fond izadje samo će ići gore

Nego bi porasla za 350 kuna??? Dajte, ljudi…

Ja ne kažem koliko nešto vrijedi. Ne kažem da ADRS vrijedi 400 kuna. Jeste uopće pročitali što sam napisao? Da isplate 350 kuna po dionici izvaredne dividende Adris bi vrijedio oko 350 kuna manje nego što vrijedi. E sad, treba vidjeti koliko to vrijedi, ali sasvim je logično da bi vrijedio 350 kuna manje isplatom 350 kuna. Pa ako to nije jasno, onda ne znam što jest….

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Prave dionice narastu nakon ex dividend day-a 🙂 (RIVP)

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

S ovom izvanrednom dividendom, ADRS postaje svojevrsni ERNT, s tim da ima potencijal ostvarivati mnogo veću tekuću zaradu u odnosu na cijenu dionice, za razliku od Ere koji “živi” na račun isplata zadržane dobiti.

Kolega Kresso KORF smo apsolvirali za čistu peticu [emo_palacg],kod ADRISA je razvoj situacije puno komforniji i transparentniji nego li je to bilo kod KORFA još tamo 2011-2012 pa smo dogurali u relativno kratkom roku do pravog blue- chipa sa kojim se ponosimo. Moje mišljenje je da uprava cijeni male dioničare i ima za cilj da povećava kako svoju tako i dioničarsku vrijednost u samoj kompaniji te je najavljena ukupna dividenda od 50kn po dionici što daje visokih 12.50% dividende računajući prosječnu cijenu 400kn/dionica. Zanimljivo će biti pratiti trgovanje od ponedjeljka nadalje a u svakom slučaju ovo je extra dividenda koja će dignuti crobex pa usudio bih se reći i preko 2000 bodova.[emo_smijesak]

Kada se stječe pravo na izvanrednu dividendu dali 20.7 ili neki drugi dan ?

@inzinjer

Izvanrena dividenda jos nije izglasana…Procitajte obavijest, dividenda je tek predlozena o njenoj isplati morat ce se odluciti na novoj GS koja te ima biti zakazana.

BTW

Nitko ne komentira prijedlog buy backa dionica, tocnije receno ponistenja trezorskih dionica ? To nikako nije mala stvar

...

dosadasnja valuacija adrisa = jalova koka = vrijedi onoliko kolko je teska

buduca valuacija = koka nesilica = vrijedi koliko je teska + njen potencijal da imateljima materijalizira novu vrijednost

ne radi se o “otkljucavanju” vrijednosti, nego je koka pocela nesti velika jaja. i obecaje da ce jaja svake godine biti veca. ta koka jednostavno imateljima vrijedi vise od one jalove.



@inzinjer

Izvanrena dividenda jos nije izglasana…Procitajte obavijest, dividenda je tek predlozena o njenoj isplati morat ce se odluciti na novoj GS koja te ima biti zakazana.

BTW

Nitko ne komentira prijedlog buy backa dionica, tocnije receno ponistenja trezorskih dionica ? To nikako nije mala stvar

Povlačenje dionica je po manei još jedna pozitivna stvar..

New Report

Close