ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa dobro hoće li se ikad saznati pošto je prodan udio u tisku? Zar dioničari tiska to ne moraju znati?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Pa dobro lebowski, ovo spominjanje izvanredne dividende je ipak odlićna vijest, kada bude, sumnjam da će biti neki irelevantan iznos.
Sve skupa to jako dobro izgleda, ode TDR sa ca 80-120 milja godišnje dobiti i sa svim svojim obvezama, a došlo CO koje je prije nego je Adris isti preuzeo bez problema radilo sa ca. 100 milja dobiti. Nakon čiščenja i restrukturiranja očekujem bolju profitabilnost CO-a.

Plus Hotel sa 5 zvjezdica u dubrovniku koji će erzultate dati konsolidacijom tek ove godine, + ulaganja od Maistre koja sustavno povećava vrijednost kapaciteta, samim time i profitabilnost + sve što je navedeno o Cromarisu s naznakom ulaska u PREMIUM segment prodaje.

Kod Adrisa je sve DELUXE, od turizma do ribe.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

AV o skupštini
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/EtBDYBwWxJb3DPrQPTnD0A==.docx

Bila bi lijepa izvanredna dividenda. Koje je vaše mišljenje, hoće li je biti i kada?

Ja se iskreno nadam, ali to povlači puno pitanja, kao npr. Da li će izvanrednu dividendu dobiti samo vlasnici P-A dionica, ili svi?! Bilo kako bilo, čekaju nas zanimljive stvari ovdje…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Je li iza kulisa Skupštine bilo riječi o TISK-R-A, odnosno o cijeni koju je BAT platio za taj dio vlasništva?

Mislim da ipak neće ništa biti od izvanredne dividende..Nisu oni takav tip vlasnika koji olako isplaćuje dobit, radije je čuvaju na računu!

@ stock

Nisu prodali samo Tisak nego su u cijenu ukljuceni i vrijedni ugovori izmedju TDRa i Tiska, mislim da se cijena ne zna.

@ invest

Pa dobro, i ta lova na racunu donosi neku kematu 🙂

3% dividende na cijenu dionice+velika ulaganja za buducnost je moja savrsena formula kao dugorocnom ulagacu.

http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/obavijesti_rukovoditelja/3309/2015-07-15-39486_pdf.pdf

vrlo vrlo zanimljivo.

Znači on je sam donio odluku, da kompanija njemu prodaje dionice sa diskontom od skoro 20%!? Dobro, moralno nije, ali koliko je ovo legalno?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Znači on je sam donio odluku, da kompanija njemu prodaje dionice sa diskontom od skoro 20%!? Dobro, moralno nije, ali koliko je ovo legalno?

pitanje, možda čak i za Uskok..je on većinski vlasnik, ali postoje bar koliko ja znam neki zakoni o dioničkim društvima prema kojima se ovakve stvari ipak nebi smjele događati..ili sam u krivu

Da li bi vi kupili dionicu sa popustom od 20% ali i zabranom raspologanja na 3-4 god?

Jos jedno pitanje, je li itko vidio na prospektu koji je izdan prekjucer projekcije dividende, ulaganja i dobiti za narednih nekoliko godina?
Cudno mi da nitko ne komentira 🙂

New Report

Close