ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Mario44
ako ste bili na skupštinama onda i znate da opunomoćenici (OMFova i sl.) dižu ruke u skladu s unaprijed dobivenim instrukcijama.
Nažalost ništa od ‘improvizacija’ s protuprijedlozima na samoj Skupštini.
Da bi ev. protuprijedlog prošao potrebno je unaprijed dogovoriti strategiju s ‘glasačima’.

Osobno bih volio da isplate po 100 kunića dividende 😀

Evo vam upečatljiv primjer odluke donesene na skupštini, a koje nisu navedene u dnevnom redu:

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/M2MNax6fwxjUPqoOt3SB8A==.pdf

@lebowski
nisam siguran da se to može uspoređivati.
U Petrokomiji je država dominantan vlasnik sa oko 80% dionica dok je u Adrisu (ADRS-R-A) vlasništvo prilično disperzirano, top 10. ima cca. 66%.

U svakom slučaju stoji što sam naveo; da bi ev. protuprijedlog prošao potrebno je unaprijed dogovoriti strategiju s ‘glasačima’.
Neznam koliko udjela u ADRS-R-A imaju fondovi.

Vjerojatno pretpostavke o ‘protuprijedlogu’ idu s kalkulacijom da će stvoriti fronta kao protuteža Vlahoviću a u kojoj bi bili Cuccurin/Zec/Pokrajac/…

Bilo bi interesantno čuti ima li tko kakvih saznanja o tome 🙂

Ne tvrdim ni da će biti prijedloga niti da će proći, samo primjerom potvrđujem da postoji mogućnost postavljanja prijedloga i na samoj skupštini.

izgleda da se nismo razumjeli, formalno ta mogućnost postoji te sam i sam više puta bio svjedok iznošenja protuprijedloga na skupštinama ali isti baš nikad nebi bio usvojen.

Petrokemija nije karakterističan slučaj već više ‘iznimka koja potvrđuje pravilo’.
To je primarno dokaz lošeg funkcioniranja Uprave i Nadzora postavljenog od strane države.

… dokupovao ovih dana nesto dionica, i odmah dobio poziv brokerske kuce s upitom dal zelim jos kupit…. znaci ima dosta prodavatelja. Meni osobno je dobra cijena kakva je. Bit ce dividenda , a dionica ce i dalje bit potcijenjena.

Buy price 356 kn, tako će i biti, tako sam vam napisao i prije mjesec i pol dana

Blok transakcija od 40 000 komada po 370 kuna.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

E to se traži.

Sad kad PBZ(izađe – izašao) razmislite koja bi bila fair cijena?

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!


Buy price 356 kn, tako će i biti, tako sam vam napisao i prije mjesec i pol dana

Samo vi imajte mokre snove!!!To je apsolutno legitimno, samo koliko je realno?
Pogotovo nakon ove transkacije!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

i dalje se traži revizija prodaje CO
kod nas je stvarno sve moguće

‘U CO smo ušli prema pravilima i uz najbolju ponudu’


Blok transakcija od 40 000 komada po 370 kuna.

lp

…. a gdje se vidi ta blok transakcija? … na redovnoj burzi je promet bio samo 1011 komada ?

New Report

Close