ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

adris/maistra
adris zauzima poziciju zagreb-rovinj-dubrovnik i po mojem razmišljanju adris u
turizmu mora kupiti gotov i kvalitetan biznis koji će odmah davati i povratak
uloženog kapitala (npr.akvizicija Hilton u Dubrovniku).Adris ima keš i prodavatelji to sada definitivno znaju a adris tim potezom zaokružuje turizam
i može strpljivo čekati Triglav koji je Slovenija proglasila kao strateški.
No bio je to i Mercator.

adris/co
došao je novi gazda i bolji rezultati

RAST

Premija životnih osiguranja u svibnju skočila 21,1%

Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 12.06.2015. – 11:19:00
Zadnja izmjena: 12.06.2015. – 13:02:42

ZAGREB – Snažan godišnji rast zaračunate bruto premije u segmentu životnih osiguranja, za više od 20 posto, u svibnju je podigao i ukupnu zaračunatu bruto premiju 25 hrvatskih osiguravatelja za 4,26 posto, na 4,1 milijardu kuna, pokazuju podaci koje je u petak objavio Hrvatski ured za osiguranje (HUO).

Zaračunata bruto premija u životnim osiguranjima iznosila je krajem svibnja 1,33 milijarde kuna te je u odnosu na isti lanjski mjesec povećana za čak 21,14 posto, odnosno za više od 232,6 milijuna kuna.

Istodobno je premija u neživotnim osiguranjima smanjena za 65 milijuna kuna, odnosno 2,3 posto, na 2,7 milijardi kuna.

Promatrano prema ukupnoj premiji, na kraju svibnja najveći je tržišni udio držalo Croatia osiguranje, s 1,27 milijardi kuna premije, što čini 31,13 postotni udio na hrvatskom tržištu osiguranja. Drugi je Allianz, sa 619,5 milijuna kuna ukupne premije (15,11 postotni udio), a treći je Euroherc, s 322,3 milijuna kuna premije i udjelom na tržištu od 7,86 posto.

adris/co
sređuju se stvari.pitaj boga gdje sve ima Croatije
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/54GpjUmWzBHF53tPXRrpqw==.pdf

Ja bi bio najzadovoljniji da kupe ACI, a ostalo ulože u BRK-A.

… Hrx84 – mislio si na BRIK-R-A pretpostavljam!? (:O€…

PBZ OMF prosli tjedan opet poceo sa iskrcacanjem, ispao je iz top 10.

A što sad? Sad nećete znati tko prodaje.
Tko će sad biti kriv?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Kriv za sto tocno?

Za to sto cijena ne raste kako se ocekivalo.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Ja sam zadovoljan ovogodisnjim prinosam, za druge ne znam.


PBZ OMF prosli tjedan opet poceo sa iskrcacanjem, ispao je iz top 10.

PBZ mirovinac je trenutno uteg oko vrata povlaštenoj dionici Adrisa. Na prvi dan objave vrijednosti prodaje duhanskog biznisa kad je na burzi prošlo preko 20.000 dionica po prosječnoj cijeni od 400 kn, nisu ništa prodavali. Nisu prodavali ni idući dan po 390 kn, nego su počeli ponovno prodavati tek po 370 i 380 kn. Mene to upućuje na to da oni nisu napravili nikakvu dublju procjenu vrijednosti, nego su sačekali dva dana da vide dokle će cijena ići, a kad je počela padati i oni su počeli prodavati. Takvo ponašanje je neozbiljno za velikog institucionalnog investitora.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Ma i da ima tri puta toliko dionica dugorocno ne moze kocit rast ako je poslovanje firme dobro.
Trziste uvijek pobijedi.

Danas je predsjednik uorave adrisa najavio nova ulaganja u turizam i akvizicije.

New Report

Close