ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

… sjajan posao… sad bi bilo dobro da npr. kupe LRH ili SNHO (:OI)… i svi zadovoljni (;OI)…



Čeka se još izvanredna dividenda..zao je danas povlaštena u fokusu..

Od kuda vam to kolega ?

lp
Navodno su među dioničarima dvije struje..jedni su da se sve uloži u biznis a drugi su za isplatu izvanredne dividende..kompromisno rješenje će izgleda biti da će dio zadržane dobiti ići u izv. dividendu..tako se priča od upućenijih..



Odlična cijena za Adris. Ovi iz BAT-a nisu baš svoji ako daju toliko para za opadajući biznis. Mogli su proći puno povoljnije.

fora je kad ovako anonimni posteri nabacuju samozadovoljne procjene, mislio sam da je to rezervirano za nogometne forume gdje se ekipa nabacuje je li Modrić vrijedi trid'cet il tridcetpe' miljona evra i da je Murinjo mog'o bolje proć samo da je bio pametniji pa pit'o ekipu s foruma.

pa evo čisto da pitam, radite li u duhanskoj industriji (ja ne), jeste li nedavno sudjelovali u sličnom preuzimanju (ja ne) i na temelju kojih podataka ste zaključili da su mogli proći "puno povoljnije" ? Jer ako ih imate, pls podijelite ih i sa ostalima.
[/quote]
JOš je veća fora kad me neki anonimac proziva zato što sam anoniman. Na osnovu čega sam zaključio da je BAT mogao proći bolje? Na osnovu činjenice da je Adrisu gorilo pod nogama. Dobit im je u 5 godina pala 70% i ništa nije naslućivalo da će se trend promijenit. Kad dobit tako pada, multiplikatori po kojima se kompanije trže su u pravilu niže. Adrisov menadžment očito nije imao rješenja za Phillip Morris i ovaj ga je tukao na svim poljima. Da im je BAT ponudio recimo 200-300 milijuna eura, jel bi odbili znajući da će im već sutra dobit bit još manja a samim time i cijena po kojoj mogu prodati niža? BAT je bio široke ruke valjda računajući da im je i ovo dobra cijena ukoliko provedu ozbiljno restrukturiranje i ostvare marže kakve inače imaju. Moguće da je u kalkulaciju ušlo i preseljenje proizvodnje sa nekih drugih tržišta.
Kako god bilo, u BAT-u su mogli izvuć i puno bolju cijenu jer druga strana nije imala puno opcija na stolu.



Odlična cijena za Adris. Ovi iz BAT-a nisu baš svoji ako daju toliko para za opadajući biznis. Mogli su proći puno povoljnije.

Oni nisu svoji, a bave se time svakodnevno, a ti tu iz fotelje zaključuješ onako ko pravi znalac-kladioničar, utrošio si cijelih 24 sekunde na proučavanje opadajućeg biznisa…. Misliš da su jučer pali s Marsa i nemaju pojma ni o biznisu ni o Hrvatskoj? Da… Najvjerojatnije. Takvi su obično ljudi koji obrću milijarde…..
[/quote]
Mislim da bi se trebao ostavit burze jer sa znanjem koje demonstriraš samo ćeš izgubit.




Odlična cijena za Adris. Ovi iz BAT-a nisu baš svoji ako daju toliko para za opadajući biznis. Mogli su proći puno povoljnije.

Oni nisu svoji, a bave se time svakodnevno, a ti tu iz fotelje zaključuješ onako ko pravi znalac-kladioničar, utrošio si cijelih 24 sekunde na proučavanje opadajućeg biznisa…. Misliš da su jučer pali s Marsa i nemaju pojma ni o biznisu ni o Hrvatskoj? Da… Najvjerojatnije. Takvi su obično ljudi koji obrću milijarde…..
[/quote]
Mislim da bi se trebao ostavit burze jer sa znanjem koje demonstriraš samo ćeš izgubit.
[/quote]

ma lako za njega, kolega! javite vi ovima iz BAT-a da se ostave poslovanja kad tako bezrazložno prosipaju novce… ili da vas zaposle kao savjetnika pa da im javite da ovima pada dobit svake godine, to sigurno nisu znali…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Naravno, moguće je da im se ovaj potez zbilja na kraju pokaže pogrešnim, to je sve moguće u biznisu. ali tako olako proglašavati ove iz BAT-a neznalicama koji su to mogli dobiti puno povoljnije (kao da su na pazaru kupovali kupus) a ne biti insider i stručnjak u tom području, to je blesavo u najmanju ruku…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort





Odlična cijena za Adris. Ovi iz BAT-a nisu baš svoji ako daju toliko para za opadajući biznis. Mogli su proći puno povoljnije.

Oni nisu svoji, a bave se time svakodnevno, a ti tu iz fotelje zaključuješ onako ko pravi znalac-kladioničar, utrošio si cijelih 24 sekunde na proučavanje opadajućeg biznisa…. Misliš da su jučer pali s Marsa i nemaju pojma ni o biznisu ni o Hrvatskoj? Da… Najvjerojatnije. Takvi su obično ljudi koji obrću milijarde…..
[/quote]
Mislim da bi se trebao ostavit burze jer sa znanjem koje demonstriraš samo ćeš izgubit.
[/quote]

ma lako za njega, kolega! javite vi ovima iz BAT-a da se ostave poslovanja kad tako bezrazložno prosipaju novce… ili da vas zaposle kao savjetnika pa da im javite da ovima pada dobit svake godine, to sigurno nisu znali…
[/quote]
Ajde fino. Nema do balkanskih znalaca. Čim se pojavi neka strana korporacija, eto njih u fetalnom položaju sa palcem u ustima, ne znaju što bi od impresioniranosti. Vama je uspjeh osiguran. Kažete, i dionice Enrona ste svojevremeno bili kupili? I Lehmann Brothersa? Ipak su to strane korporacije.

Kolega, pretpostavka da će TDR-u nakon kupnje od strane BAT-a nastaviti padati prfit je po meni potpuno pogrešna… Padate odmah na početku.
Evo, najbanalniji primjeri, što vi mislite, da li BAT sirovinu plaća skuplje ili jeftinije od TDR-a? I da li će TDR nakon što preko BAT-a bude nabavljao sirovinu imati manje ili veće troškove sirovine? Da li će TDR nastaviti prodavati svoje proizvode samo u RH ili će možda moći korisititi BAT-ovu prodajnu mrežu? Da li će BAT moći zatvoriti neku postojeću tvornicu čije mu je postojanje neisplativo sad kad ima novu, modernu tvornicu, koja radi jako potkapacitirano?
Mislite li da BAT ne dobija kompletno jedno tržište (i dio regije) s razvijenom distribucijom?
Mislite da sve to ovi iz Adrisa nisu znali (ili bar veći dio toga) kad su pregovarali pa su s razlogom tražili takvu cijenu?
A vi sve to zanemarujete, i jedino što gledate je neto dobit!? i to vam je glavni pokazatelj?

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

ajd dobro, vidim povlaštena se prodaje po cijeni skoro jednakoj kešu. [emo_smijeh]

jeb.. sve ostalo znači ništa ne vrijedi [emo_smijeh]


Kolega, pretpostavka da će TDR-u nakon kupnje od strane BAT-a nastaviti padati prfit je po meni potpuno pogrešna… Padate odmah na početku.
Evo, najbanalniji primjeri, što vi mislite, da li BAT sirovinu plaća skuplje ili jeftinije od TDR-a? I da li će TDR nakon što preko BAT-a bude nabavljao sirovinu imati manje ili veće troškove sirovine? Da li će TDR nastaviti prodavati svoje proizvode samo u RH ili će možda moći korisititi BAT-ovu prodajnu mrežu? Da li će BAT moći zatvoriti neku postojeću tvornicu čije mu je postojanje neisplativo sad kad ima novu, modernu tvornicu, koja radi jako potkapacitirano?
Mislite li da BAT ne dobija kompletno jedno tržište (i dio regije) s razvijenom distribucijom?
Mislite da sve to ovi iz Adrisa nisu znali (ili bar veći dio toga) kad su pregovarali pa su s razlogom tražili takvu cijenu?
A vi sve to zanemarujete, i jedino što gledate je neto dobit!? i to vam je glavni pokazatelj?


Kolega, najbolji savjet koji vam mogu dati da kad čitate, čitate s razumijevanjem. Ako pronađete gdje sam napisao da će TDR-u padati dobit nakon BAT-ovog preuzimanja dobit ćete 505 milijuna eura. Dakle vi polemizirate s nekim svojim fantomima, ne sa mnom. Ne znam iz kojih pobuda. Da ispadnete pametni? Ja sam vrlo nedvosmisleno napisao da očekujem da će BAT u vrlo kratkom roku povećat TDR-ove marže. Kao što i smatram da će mu se u konačnici isplatit ova transakcija. No IRR od 10% i od 25% bogme nisu ista stvar. Ono što vi očito ne kapirate da su ovo bili pregovori u kojima je u slučaju da se pregovori izjalove jedna strana mogla sve izgubit a druga tek nešto za njih ne tako bitno. I kad su tako podijeljene karte onda je za očekivat da će onaj koji može sve izgubit biti popustljiviji i spreman na prihvaćanje tuđih ponuda. A ovdje se dogodilo obrnuto.
Savjetujem da još jednom pročitate. Za svaki slučaj.

ceha,

pa i nema baš puno (CO, Maistra, Cromaris, nekretnine u ZG i Rovinju,…)…ovak odoka jedno 6,5 milijardi kunića 😀

..iliti cca. 400 kn/dionici 😉

Kolega, a što kažete na objašnjenje da su ovu cijenu dobili zato što u Adrisu nisu bili očajni i da im nije prijetila opasnost da sve izgube?
Prejednostavno,ha?
Ma da, slažem se, vjerojatno su ovi iz BAT-a bili u alkoholiziranom stanju pa nisu vidjeli očaj u očima adrisovaca…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

New Report

Close