ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@plavi
dodao bi i zabrana bavljenja sličnom djelatnošću!

Kad je riječ o ‘other people money’ nitko se baš ne briga a država bi tu ipak trebala imati nekakve mehanizme zaštite privatne imovine dane trećoj strani na upravljanje.

Ma sram ih tako nekompetentne bilo.

Nedavno sam citao clanak u kojem odgovaraju na prozivku da 60% sredstava drze u obvetnicama RH, a oni su se time hvalili i rekli da ce nastojati i povecati udio obveznica u portfelju.

Sad imaju prinos solidan jer su cijene obveznica porasle vidjet cemo sto ce biti kad svjetske tiskare novca stanu sa stampanjem.

Najzalosnije od svega sto nece nikakvih sankcija biti, opet ce okriviti nekog desetog i ajmo dalje.

Da ne pricam o tome da su masu puta ulozili novac u firme pred stecajem kako bi se banke majke mogle naplatiti, a onda nase mirovine ulaze u stecajnu masu, odnosno ulaganje nasih mirovinskih fondova.

Ali kad nekog uhljebite i date mu ogromnu placu, a da znanja nema ne moze se puno bolje niti ocekivati, takvo je vise manje sve sto ima veze s drzavom.

Oni prodaju adris koji je tek poceo sa ogromnim ulaganjima…kad bi bilo puno vise boljih prilika nebi nista rekao ali kad znam kakve sve dionice imaju u vlasnistvu muka mi je od njihove neodgovornosti i neznanja.


Ovdje od velikih prodaja samo PBZ mirovinac.
Zašto li prodaju ovu dionicu, vjerojatno misle prebaciti ta sredstva u Petrokemiju ili Đuru, da smanje ulaz?

Inaće, nevezano za ADRS, pitam se da li u tim mirovinskim fondovima netko odgovara za ovakve pogrešne odluke svih ovih godina, zna li netko? Izgubiti posao bi pri tome bila minimalna sankcija po meni.

lp


Kad je Erste što pogodio, kad god su što procijenili, bilo je kontra(ne bi me začudilo da dionica padne).

Zadnje sto se sjecam od njihovih prognoza je ATGR i pogodili su.

Meni je bitnije ono sto su u analozi napisali o poslovanju nego ciljana cijena koju su naveli.

To jedino su možda pogodili ovo drugo su sve fulali.

Erste Grupa smanjila je svoju ciljanu cijenu za Ledo na 9.748 kuna. Prethodna ciljana cijena bila je 9.922 kune.(01.10.2014)

Erste analitičari blago su povisili ciljanu cijenu za dionicu AD Plastika sa 121 kune na 130 kuna(07.11.2014)
Erste: “Držati” dionice Ine, ciljana cijena 4.500 kuna …
Analitičari Erste banke povećali su ciljanu cijenu za dionicu Ericsson Nikole Tesle (ENT), sa 1427 kuna na 1473 kune(11.09.2014)
Tu su navedene neke njihove procjene (Erste stručnjaka).

današnji promet

LEDO-R-A
8.200,00 8.199,00 8.200,00 8.200,00 8.200,00 8.250,00 217 1.779.399,00 2,49%

HT-R-A
161,00 158,65 161,05 160,74 161,00 161,10 7.956 1.278.835,05 0,11%

ADRS-P-A
353,00 348,00 353,97 350,80 350,21 352,99 1.521 533.559,66 2,38%

promet leda možda ga Agrokor želi prodati
promet ht već standardan i ko svake godine tu je bar 5 % dividende
i nakon navedene analize za adris i svega što je dobro za adris ipak nema prave kupnje dionica ili se ipak još čeka izvješće



@plavi

dodao bi i zabrana bavljenja sličnom djelatnošću!

Kad je riječ o 'other people money' nitko se baš ne briga a država bi tu ipak trebala imati nekakve mehanizme zaštite privatne imovine dane trećoj strani na upravljanje.

Ma kako sličnom, pa da li bi vi tim fond managerima dali da vam prodaju banane na Dolcu ( pod uvjetom da imate zakupljen prostor na Dolcu za prodaju banana )?
Ja sam siguran, ako ništa drugo, nastao bi manjak u odnosu na nabavnu cijenu banana.

Da ostane zabilježeno Croatia obvezni mirovinski fond ( moj nažalost ) prodao 03.02.2015. 938 komada. Tog dana prosječna cijena je bila 339,50.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

stranicu više sam napisal da je prevelika razlika između r i p dionice (40 kn)
i dionica p ima sada rast

jeste li probali kontaktirati svog brokera u vezi s ovim ? ja jesam.

njihova prodaja je uvjetovana činjenicom da je Adris preuzeo Croatiu Osiguranje te je tako ušao i u njihovo vlasništvo pa su primorani prodati te dionice.

također je moguće da su ispucali i sve moguće odgode te prodaje pa na ovaj način samo si daju prostora za disanje.

mala svjetla točkica portfelja…hura.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Da li je netko od uvaženih dioničara zaprimio potvrdu od adrisa o uplaćenom dohodku iz 2014 na kucnu adresu?

New Report

Close