ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Adris grupa nastavlja snažan investicijski ciklus u turizmu

Adris grupa nastavlja snažan investicijski ciklus u turizmu

nisu naveli kad misli cijena dionice malo up jer stalno investiranje nam
te rezultate će vrednovat tek 2016/17

Adris grupa nastavlja snažan investicijski ciklus u turizmu

još ako idu po ACI itd

IC
adris-p pe 11,96 ev 5,40 pbv 0,75
maistra pe 12,68 ev 5,10 pbv 1,24

tko će ovo više razmet.adris/maistra investira a
MAIS-R-A
137,56 137,56 137,65 137,62 137,56 144,75 58 7.981,76 -4,99%

U takvim okolnostima povlaštene dionice Adris Grupe (ZSE:ADRS-P-A) bile su sa 950 tisuća kuna prometa najtrgovanije izdanje tržišta. Zadnja cijena je spuštena 0,3 posto, na 349 kuna dok je prosječna podignuta na 349,71 kunu. Kompanija je u posljednjih desetak dana objavila čak tri važne informacije – sjajno lanjsko poslovanje Cromarisa, ambiciju da preuzme dodatnih 8 posto udjela u Savi Re te investicije Maistre (ZSE:MAIS-R-A) teške 1,7 milijardi kuna. Svemu tome treba pridodati i najavljeno traženje strateškog partnera za duhanski segment kompanije.

ima li tko graf za adris

1.adris-p cijena 350 po meni obje dionice vrijede isto.
2.adris-r cijena 390 dali ovo može uskoro preko 400 kn?(ulazak na skupštinu)
gl. igrači još ne prodaju po ovoj cijeni
3.razlika 40 kn ?

16.01.2015.6 i 7 igrač prodali oko 5000 kom na povlaštenoj
prodano i nešto na redovnoj

Cijean ADRS može samo gore,a nagli skok će se dogoditi kada se objavi uvlačenje strateškog partnera u duhanski sektor, a to očekujem jako skoro!
Što se same dizerfikacije ulaganje tiču-to će tek doći na naplatu u idućim razdobljima za koje će trebati određeni period:
1. Da Maistra zavtri investicijski krug, tj. da ono što je investirano počne donositi prihod (dobit)
2. Da Cromaris (koji iznendađujuće odlično radi) još više podigne svoje kapacitete- kapacieti su im dimenzionirani na 30000 t proizvedene ribe, a oni su uz rast od 50% još uvijek na 5500 t proizvedene ribe
3. U Croatia osiguranju imaju najzahtjevniji posao (rješavanje nagomilanih problema viška radnika) koji su malo pomalo počeli rješavati, ali to će zahtijevati dug period (cca 2-4 godine)
4. Duhanski sektor-malo pomalo gubi svoj sjaj i spas bi bio u ulasku strateškog partnera, a koliko znam na tome se intenzivno radi!

ovo nije nikakav nagovor na kupnju i prodaju dionica ADRS, iako sam ja vlasnik jednog dobrog paketića! Naravno, ovo je isključivo moje skromno mišljenje!

Povijesna skupština dioničara Adris grupe danas u Rovinju

Invest
sve napisano stoji ali adris/maistra prema objavi rezultata za povečanju poslovanja za negdje 40 % zajedno za 9/10 mj.2014.dionica nije odradila.No objeva za cijelo poslovanje za 2014.je blizu.Sve pišem po sjećanju pa i ovo
da je restrukturiranje u CO obuhvatilo odlazak radnika uz otpremnine pa je ubrzan postupak s CO.No sve +5.Duhanski biznis ostvaruje i dalje dobit.
Cromaris,maistra +5.
Čekajmo današnje vijesti.

Ima li novosti?

hmm, krenulo lagano po bid-u


hmm, krenulo lagano po bid-u

15-20 kom, plašenje?

New Report

Close