ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne treba bolja dividenda, dovoljno je samo da se pametno reinvestira ovaj kapital!

Ne treba čak ni to,jer se kod ADRS po ovim cijenama ne kupuje buduća vrijednost nego dobija badave trenutna:)I ta vrijednost po meni iznosi trenutno oko 10 milijardi kuna ili 3XMCAP.
To je glavna razlika u odnosu na mnoge druge Hrvatske dionice.
Ili recimo puno puta smo čitali kako za 100M eura odnosno kupnjom Korfa dobijemo 12% turističkih kapaciteta,iako tu ima i nekih dugova.
Kupnjom ADRS,odnosno 84% dionica Maistre dobijemo 5% kapaciteta, i to većinom vrhunskih sa 4 i 5 zvjezdica+900M kuna gratis i sve to za 0 kn.
Između ostalog.

"Only dead fish swim with the stream"

Ivan Jakovčić: Milanović podržava projekt Brijuni rivijera; želim Adris u Plominu
Autor/izvor: SEEbiz / Soundset
Datum objave: 20.04.2012. – 17:18:00
ZAGREB – Gostujući na Soundsetu, istarski župan Ivan Jakovčić izjavio je kako postoje ljudi koji žele minirati projekt Brijuni Rivijera, no i kako mu je premijer Zoran Milanović jučer dao jasnu podršku za taj projekt. – Jučer ujutro sam razgovarao s premijerom i vrlo sam zadovoljan rezultatom tog razgovora. On je predsjednik povjerenstva za realizaciju projekta Brijuni Rivijera i naravno da je njemu stalo da napokon krenu ulaganja u Hrvatsku, rekao je Jakovčić u intervjuu tjedna kod Saše Ćeramilca i Milana Peha.

Komentirao je i ideju da Čačićev projekt termoelektrana Plomin 3 bude na ugljen, čemu se protive brojne ekološke udruge. Jakovčić kaže da će inzistirati da Plomin bude na plin, dodajući da želi vidjeti Adris grupu kao mogućeg investitora u ovom projektu. Još jedno pitanje za čije se rješavanje Jakovčić izrazito zalaže je gradnja desetak golf igrališta u Istri.

Sa samo jednim golf igralištem proširena je značajno turistička sezona na području Bujštine. Najbolji vinari Istre su koncentrirani na tom dijelu i svi mi odreda kažu – dajte da se izgradi više tih 10-ak igrališta da dobijemo nove goste, novu nišu, bogatije goste koji mogu potrošiti, ističe Jakovčić.

Istarski župan najavio je i skoro povlačenje iz vrha IDS-a i pokretanje novog biznisa s bezalkoholnim osvježavajućim pićem, koje je sam osmislio.

– To je super tajna. Ali kad baš inzistirate, to piće se tako dobro miješa s nečim žešćim, ali moraš biti hrabar. I onda je sjajno, tvrdi.

Na pitanje što bi učinio sa Zrćem, da je na mjestu novaljskog gradonačelnika Dabe, kojemu se mještani žale zbog nemorala i buke, Jakovčić odgovara poslovnim pozivom ekipi koja stoji iza partijanerskog projekta.

– Ja sam za Zrće. Neka dečki donesu projekt u Istru. Mi imamo FKK plaže, a i ja se lako skinem!, kazao je župan.

http://www.soundset.hr

Barišić na suđenju HDZ-u:

Objasnio je na koji način je nabavljen prvi Sanaderov BMW: ‘Nakon prvih izbora je Sanaderu preporučeno da nabavi blindirano vozilo, a on nije htio da se to nabavlja preko MUP-a nego preko HDZ-a kako se ne bi teretio proračun. Ja sam kontaktirao Franju Tomića i pitao ga može li mi nabaviti blindirani BMW, on je rekao da postoji ta mogućnost nakon čega smo se sva trojica sastali. Dogovoreno je da ja odem u Njemačku s Miljenkom Radićem kako bi se on uvjerio je li to vozilo prikladno za mjere osiguranja. U Njemačkoj nas je dočekao Tomić i predstavnik tvornice s automobilom demonstrirajući nam karakteristike. Kada se Radić uvjerio da vozilo udovoljava svim uvjetima, odlučili smo ga kupiti. To je trebalo učiniti direktno preko Nijemaca te je vozilo plaćeno u gotovini.’

‘Predstavnik Tvornice duhana Rovinj za BiH Marijan Primorac dao mi je kovčeg s novcem koji sam odnio Sanaderu. On je kuverte s novcem spremio u kasu. Anđelko Gavranoviću predao sam novac i on je otišao u Njemačku po automobil i kupio ga na ime HDZ-a. Ne znam koliko je točno koštao automobil, ali u kovčegu je bilo do 300.000 eura.

Ideje naše benzin Vaš!

Maistrin hotel Lone na listi najboljih novih hotela prema Condé Nast Traveleru

23.4.2012 12:08:00 | Autor/Izvor Limun.hr
U svibanjskom izdanju američkog časopisa Condé Nast Traveler rovinjski hotel Lone uvršten je na ljestvicu “Hot List 2012.“ koja obuhvaća 121 najbolji novi hotel u 2012. godini. Condé Nast Traveler prestižni je turistički časopis koji se prodaje u više od 800.000 primjeraka, a može se čitati i u online izdanju. Na svibanjskoj ljestvici 121 najboljeg novog hotela u jakoj konkurenciji, Maistrin hotel Lone zauzeo je visoko 25. mjesto, navodi se u priopćenju.

Na osnovu ocjena 41 anonimnog dopisnika časopisa Condé Nast Traveler, urednici su odabrali 121 najbolji novi hotel na svijetu u 2012. godini, kao i 24 restorana i 35 novih spa centara. Deset mjeseci su novinari časopisa putovali svijetom i anonimno boravili u 172 nova hotela u 49 zemalja kako bi otkrili najbolje hotele na svijetu. Ove godine stroge kriterije zadovoljio je 121 hotel, a na 25. mjestu se smjestio hotel Lone.

“Svi znamo koje su značajke dobrog hotela: besprijekorna usluga, izvrsna hrana, prekrasni tereni i, nemojmo zaboraviti, krevet tako udoban da se ne želite vratiti kući. No, za sve nas u časopisu Condé Nast Traveler, dobar hotel je puno više od dobrodošlog privremenog skloništa – on je pokazatelj koji daje važan uvid u ono što vi, naši čitatelji, tražite na svojim putovanjima i na samim destinacijama na koje putujete“, ističu u Condé Nast Traveleru.

Ovaj prestižni časopis je osnovan 1987.godine i predstavlja jedno od najpouzdanijih imena u području putovanja. Časopis se temelji na jednostavnom, ali revolucionarnom principu: “Istina o putovanju." S ciljem doživljavanja svijeta točno onako kako ga doživljavaju njihovi čitatelji, dopisnici putuju anonimno i sami snose troškove za razliku od mnogih srodnih publikacija koje često prihvaćaju besplatan prijevoz i smještaj. Ovakav princip omogućuje iskreno, pošteno izvješćivanje o svim aspektima industrije što čini Condé Nast Traveler najuglednijim i najpouzdanijim izvorom informacija, ističe se u priopćenju.

Hotel Lone otvoren je u lipnju prošle godine kao prvi design hotel s pet zvjezdica u Hrvatskoj. U izgradnju hotela uloženo je 320 milijuna kuna, a arhitekturu i cjelokupno uređenje interijera i eksterijera potpisuju hrvatski dizajneri i umjetnici. Hotel raspolaže s 248 prostranih te moderno uređenih smještajnih jedinica s pogledom na more, i to s 236 soba, 11 apartmana i jednim predsjedničkim apartmanom veličine 129 četvornih metara. Gostima su na raspolaganju i dva fine dining restorana, Sea Food bar, dječji klub, tematski barovi, night club bar, wellness i spa centar na 1.700 četvornih metara te 10 višenamjenskih dvorana od kojih je ona najveća kapaciteta 650 mjesta.

"Only dead fish swim with the stream"

kupujete petrokemiju po 300, a nećete adris po 200…pa adris, hrvatski duhani i staklenici, trenutačno, imaju najpovoljnije prodajne cijene… a i ona slobodna dalmacija…ostalo il’ je skupo il’ je preskupo [wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ADRS-fin2012-1Q-NotREV-K-HR.pdf

pad dobiti

Pad dobiti oko 17%, ali po fundamentima od "stoljeće sedmog" ništa bitno ne mijenja. I dalje novaca imaju u izobilju, ali ideja gdje uložiti i kako okrenut ostaje i dalje upitno. Zaključno, dionica ostaje neatraktivna za ulagače, izuzev onih koji mogu čekati više od nekoliko godina.

Zanimljivo kako većina ne vidi izuzetno jaku akumulaciju na ovoj dionici,svi su uvjereni da ADRS neće značajnije rasti jer je tako bilo prošlosti.Samo stvar percepcije,velike tržišne kapitalizacije i neobrazovanosti ulagača koji jure za LKRI i sličnim bedastoćama.
ADRS je najjeftinija dionica na ZSE i ujedno dionica sa najmanjim rizikom,kad se zbroje rezerve i cash dobijemo 3xMCAP,potpuno nebitno jeli dobit 20-30M kuna veća ili manja.

"Only dead fish swim with the stream"

Što to zbrajaš?! Ne možete zbrajati kruške i jabuke! (pogotovo ne jabuke koje su nastale od krušaka s tim istim kruškama, pa da tako duplicirate ccc, paziti malo u zbrajanju!)

Ali da je ADRS (pod određenim uvjetima…) među jefitnijiim dionicama na ZSE, to se ja sada mogu složiti (iako sam prije većinu rasprodao…, ali to je bilo zato što je tada pri tadašnjem odnosu cijena i svih ostalih odnašnjih spoznaja bilo mi prilično jasno da su neke druge stvari bitno jeftinije i u najboljem slučaju, a pogotovo srednjem ili nedaj Bože strogo uvažavajući "šrini disperzije" procijene vrijednosti na ovom mjestu…). Naravno, problem je i pravo umijeće što i kako baratati s tim uvjetima itd., čemu se "nadati", zašto… ali za početak nemojmo griješiti u zbrajanju! A tek onda nastojmo ne griješiti kao što sam ja griješio u preblagom gledanju na neke problemčiće koji se nešto previše otežu. Ovdje je već puno vremena prošlo a nisu napravili nužne zaokrete u poslovanju/upravljanju. To je razočaravajuć! Međutim još ima šanse.

Međutim za velike investitore, koji trebaju velike količine tih dionica, koji se moraju pomeću nečega s tim velikim portfeljima nekako "diverzificirati"… mislim da je sada sasvim jasno da im je Adris i dalje (i još više nego do sada, obzirom na ove cijene…) jedna od glavnih prilika na našem tržištu.

Tek za nas male investitore kojima je sve dostupno, koji ima cijelo mnoštvo najrazličitijih dionica u koje možemo ulagati, tek za nas je to već jedan složen problem.

Iskreno se nadam da će se ovdje promijeniti neke stvari glede načina vođenja ove kompanije, kako bi se ovaj ogromni potencijal i stvarno otključao. Bilo bi strašan grijeh uništiti ovaj kapital. To si nitko ne smije dopustiti!

dionica u pol BV
mala zaduženost
stalno investiranje ( ziheraško ->što je danas bolje )
možda mrvicu mala dividenda ( ipak bi trebala biti veća od oročenja u banci )
polako se otvara i rusko tržište, kreće iransko …. to bi trebalo pokriti ( očekivana ) negativna kretanja u Bosni, Srbiji i RH.
No, to nije dionica gdje se može igrati / bez velikih amplituda /.

Kad će dividenda bit isplaćena,zna li itko?

Adris Grupa u prvom je tromjesečju ostvarila dobit od 43,6 milijuna kuna, 16,6 posto manje nego u istom lanjskom razdoblju kad je dobit iznosila 53,3 milijuna kuna

Veći pad dobiti prije poreza, u odnosu na pad operativnog rezultata, rezultat je neto financijskog rezultata i utjecaja negativnih tečajnih razlika na financijskoj imovini.

TDR je u prvom tromjesečju 2012. poslovao u vrlo nepovoljnim tržišnim okolnostima. Rast nezaposlenosti, pad kupovne moći i gospodarske nesigurnosti na ključnim tržištima s jedne strane te novi rast poreznog opterećenja na ključnim izvoznim tržištima regije. U ovim okolnostima, kao što je i bilo predviđeno, došlo je do pada potrošnje na ključnim tržištima. TDR je u prvom tromjesečju 2012. godine ostvario 1,5 posto veću prodaju u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Rast je ostvaren na tržištima izvan regije. I nadalje je prisutan snažan pomak potražnje prema nižim cjenovnim segmentima tzv. downtrading.

U turističkom dijelu Grupe, trenutni booking, s obzirom na gospodarske okolnosti u kojima se nalaze glavna emitivna tržišta, ima zadovoljavajuće pokazatelje.

Cromaris je u prvom tromjesečju 2012. ostvario šest posto veću prodaju nego u prva tri mjeseca prošle godine. Cromaris i Tankerkomerc sklopili su u veljači kupoprodajni ugovor kojim Cromaris postaje vlasnik nekretnine u zadarskoj Gaženici, koja će postati budući Cromarisov centar za preradu i distribuciju ribe.

Daljnji pad kupovne moći stanovništva i porast nezaposlenosti na ključnim tržištima mogu utjecati na pad potražnje cigareta i pomak potrošača prema nižim cjenovnim segmentima. Rast poreznog tereta u okviru harmonizacijskog procesa pridruživanja EU, te deficitu državnih budžeta, može utjecati na rast poreznog tereta što izravno utječe na rast maloprodajne cijene cigareta. Ovo bi dodatno pojačalo spomenuti pad potražnje i downtrading.

Na turistički dio Grupe utječe loše gospodarsko stanje glavnih konkurenata na Mediteranu, to će potencijalno potaknuti damping cijene međunarodne i lokalne konkurencije, zaključuje se u komentaru Uprave.

http://www.seebiz.eu/adris-grupa-dobit-u-prvom-tromjesecju-srezana-166-tdr-pod-pritiskom/ar-33598/

New Report

Close