ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





http://hr.seebiz.eu/industrija/davor-tomaskovic-tdr-otvara-tvornicu-u-iranu-do-kraja-godine/ar-29127/
Sankcije – devalvacije – skuobi. Ovo nažalost ide prema jednom velikom i skupom fijasku.

Moguće,samo ljepota je kod ADRS da je tih 30 milijuna eura u Iranu beznačajna svota,neće se skoro ni osjetiti,barem ne financijski.
[/quote]
da, da. isto kak se ni na cijeni dionice ne osjeti. [rolleyes]
[/quote]
Cijena dionice na burzi je nešto sasvim drugo, o tome nisam ni govorio,ako Iran ispadne zajeb, odnosno propadne tih 220 milijuna kuna, to neće utjecati na fin stanje ADRS.
Mogu oni još imati i dvadeset kikseva poput Iranskih.
[/quote]
ne znam šta bih ti reko, nije mi cilj tražit firme koje mogu što više izgubit nego što više dobiti.
tak je i ray sefo mislio da može još 20 udaraca primit u subotu…

Lider, 12. listopada 2011. 15:19
Iako bi to bio logičan slijed poslovanja, čini se da njemački energetski div RWE neće investirati u Termoelektranu Plomin 3, vrijednu 800 milijuna eura. Prema neslužbenim izvorima, u igri za dobivanje koncesije spominju se talijanski Enel, korejski proizvođač automobila Daewoo i domaći Adris, piše poslovni tjednik Lider.

Čačić najavio novi natječaj u 05.mj.2012
Je li Adris-u ovaj projekt još uvijek aktualan.

INVESTICIJSKI VAL Radimir Čačić: U idućih mjesec dana 100 natječaja za isto toliko projekata Autor/izvor: SEEbiz / H
Datum objave: 21.03.2012. – 11:35:33
ZAGREB – Prvi potpredsjednik vlade i predsjednik HNS-a Radimir Čačić najavio je u idućih mjesec dana sto natječaja za isto toliko projekata. "U roku 30 dana vidjet ćete 100 natječaja za 100 projekata koji će se kretati od 500 tisuća do dva milijuna kuna. Do ljeta će se to još množiti, pokrenut će se i natječaj za prvi veliki projekt Plomin, reda veličine 800 milijuna eura", rekao je Čačić u intervjuu za novi broj "Globusa" dodavši kako su veliki projekti spori, ali da će mali odmah početi.
Po njegovoj ocjeni, kraj godine trebao bi stvoriti novu atmosferu u zemlji.
"Počet će se nešto raditi, a kad se radi, počne se kupovati i trošiti", rekao je Čačić.
Konačno prava prilika za akciju Adrisa

tko je ovdje ukrao bid?

Blue Horseshoe loves Anacott Steel (moje postove shvatite kao moje osobno razmišljanje, ne kao nagovor na kupnju ili prodaju)

20000 kom?


20000 kom?

Hehe, bome stvaro lijepi prometi diljem naše ZSE, sve tako nekako živnulo u ovo lijepe proljetne dane. Još uvijek mislim da je ADRS jedno od najboljih mjesta na našoj burzi za one sa velikim portfeljima kojima trebaju ovakve transakcije, ali u zadnje vrijeme su tako divne likvidnosti i posvuda na ZSE, tako da danas više nitko, bilo koliko bio mali ili bilo koliko bio veliki investitor, ne može reći da se nema u što ulagati na ZSE, da negdje fali likvidnosti ili atraktivnih investicijskih prilika.

Nekome se ADRS sviđa, nekome ne, netko vjeruje u preokret, netko ne vjeruje, to je OK, ali oni koji imaju velike portfelje i ako slučajno ovdje vide neku šansu (što me ne bi čudilo), mislim da je sjajan primjer kako se na ZSE mogu i veliki portfelji lijepo diverzificirati.

Netko jako velik koji želi investirati u recimo bar 7-8 dionica, 10-ak itd., nakon što se nakrca svim onim drugim divnim "turnaround", "deep-value" prilikama nedavno živnule likvidnost, opet ih neće skupiti baš dosta tek tako, ako mu paše i "dosadni ADRS", eto jedna na spisku više, eto mala pomoć za skupiti tih 7-8 kojih su nekima možda minimum, a moraju u svako po desetke i stotine milijuna u staviti.

Netko se iskrcao po 200-njak kn,sad opetr idemo još malo dolje,tako to uvijek biva kod ove di(j)onice,dobar iskrcaj pa letvicu niže.

Ovo je loša industrija, loša firma i loša perspektiva, al dionica je sad jeftina i dobra kupnja.

28. ožujak 2012.
Adris zaposlio 12 mladih stručnjaka

Zapošljavanjem 12 pripravnika koji su odradili jednogodišnji pripravnički staž u tvrtkama u sastavu Adris grupe, zaključen je prvi ciklus projekta Budućnost u Adrisu, izvijestili su iz rovinjske tvrtke.
Pripravnici, odnosno sada zaposlenici Adrisa, sastali su se danas s predsjednikom Uprave Adris grupe, Antom Vlahovićem. "Temelj uspjeha naše kompanije su ljudi. Sustav je to s dugogodišnjom tradicijom koji počiva na izvrsnosti i znanju, a najveća je vrednota privrženost kompaniji. Moja je zadaća, kao predsjednika Uprave, čuvati vas od prosječnosti. Vaša je pak obveza fokusirati se na rad i poticati povjerenje u sustav koji je uvijek nudio nadu", rekao je Vlahović obraćajući se mladim stručnjacima.

U sklopu programa zapošljavanja mladih pripravnika, između više od 800 prijavljenih kandidata različitih zvanja u završni krug je izabran 41 kandidat. Povjerenstvo Adrisovih i vanjskih stručnjaka, na temelju dodatnih razgovora i izlaganja zadanih problemskih zadataka, izabralo je 21 pripravnika koji su odradili jednogodišnji plaćeni pripravnički staž pod stručnim mentorstvom Adrisovih stručnjaka. "Najuspješniji među kojima je omogućeno zaposlenje, zasigurno će tijekom nekoliko godina od pripravnika postati novi posve osposobljeni Adrisovi menadžeri i tehnolozi, stručnjaci koji će pridonijeti daljnjem razvoju Adris grupe te jačanju njene konkurentnosti u novim globalnim tržišnim izazovima", ističe se u priopćenju Adrisa.
Prosperitetna firma i blistava dionica.


Ovo je loša industrija, loša firma i loša perspektiva, al dionica je sad jeftina i dobra kupnja.

Slažem se! Osim ovo u vezi dodjeljivanja vrijednosnih sudova industrijama. To mi je totalno neshvatljivo.

Industrija ne može biti i ovdje definitivno NIJE loša. Firma nije baš tako "loša" ali je prepasivna u zadnje vrijeme, to je istina i to mene jako razočarava. Perspektiva još nije definirana, sve su opcije otvorene, ovisi o upravljanju.

Ja mislim da je red za novu generaciju menadžera, da trebamo jednu novu mladu i poletnu upravu, da bi to bila win-win situacija.

Predlažem Upravi se povuće u nadzorni odbor i nađe si prvoklasne nasljednike na poziciji uprave – radi našeg Adrisa, našeg Rovinja, Istre i Hrvatske! Svi dioničari će od toga imati koristi, najveći naravno najviše, to je pravi put, transforimati Adris u modernu, mladu, poletnu, europsku kompaniju!


Ovo je loša industrija, loša firma i loša perspektiva, al dionica je sad jeftina i dobra kupnja.

Tako nekako,jedino mogu dodati da je i na 300 kn ova firma jeftina ali po 200 je super jeftina.
Ovo je valjda jedina firma u Hrvatskoj za koju mogu sa 100% sigurnosti reći da bi kod eventualne prodaje firme cijena po dionici bila barem 400.

"Only dead fish swim with the stream"

adris ima kratkoročnih financijskih sredstava koliko je tržišna kapitalizacija.znači kad kupiš adris,dobiješ ekvivalent u novcu koji adris ima na računima.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

New Report

Close