ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Možete vi govoriti što god hoćete ali ova odluka ATZN-a je jedina moguća ispravna odluka.
Kada je riječ o kaznama mislim da je riječ o o max. 10% prihoda u vrijeme kršenja zakona, a to je više od 6 godina.
Nekako mi je čudno što je sve počelo početkom Sanaderove vladavine.

Pošto je Adris firma koja je vezana uz turizam, Istra naša najrazvijenija turistička regija a tvornica u Kanfanaru kao što neki kažu umjetničko djelo, predlažem da se ispred tvornice sagradi spomenik
dr. Ivi Sanaderu visok više od 50m koji u ruci drži novčanice eura.
Pošto bi dr. Ivo bio vidljiv od Italije do Učke siguran sam da bi to postala turistička atrakcija, brojni turisti bi stajali slikati ste ispred simbola samostalne Hrvatske, a Adris bi uspio čak i zaraditi koju kunu na ulaznicama i prodaji čevapa, pa tako smanjiti štetu od ovih pustih kazni koje im vise za vratom!


AZTN proglasio rovinjsku tvrtku krivom za zloporabu vladajućeg položaja
TDR-u kazna i do 280 mil. kuna zbog kršenja tržišnog natjecanja
Vaš link

Odluke insituticija pravne države se mora poštivati i to se uvijek čini ponosno i sa nekakvim čak "zadovoljstvom" koliko god ih možda nekada smatrali nepravednima. Osobno se nadam da će iznos kazne na to ljestivici od 1 kn do 280 milijuna kn biti puuno bliže ovom kraju od "1 kn", ali Bože moj, koliko bude bude, nije problem.

Važno je da se poštuje pravna država, da se daljnjim postupcima štiti svoja prava, što uključuje daljnje sudske postupke protiv tog čopora vukova ali i daljnje postupke u pogledu diverzifikacije svog poslovanja na globalnoj razini, adektavnog ponašanja prema "državi" u smislu nekog reciprociteta obzirom na to kako se ona ponaša prema svome gospodarstvu itd.

Nakon svega što se već dogodilo, mislim da više nema nikakve moralne prepreke da TDR počinje poslovati na način na koji to rade i ostale kompanije na ovome tržištu: da bude uvoznik.
Proizvodnja se može i treba preseliti u zemlje koje proizvodnju žele a RH koja se opredijelila za uvozničko gospodarstvo to što želi će i dobiti.

Ovo i tako nije radno intenzivna djelatnost, tih par stotina zaposlenika manje-više nije veliki problem što se tiče lokalpatriotizma, ta mjesta se svojim prijateljima sugrađenima otvaraju u drugim djelatnostima koje su tobože dobrodošle u ovoj državi – evo novi hotel nudi već 150 novih radnih mjesta, već četvritinu TDR-a je "nadoknadio" što se tiče lokalne zaposlenosti o kojoj Adris grupa kao društveno odgovorna kompanija razmišlja tj. ukoliko je poslovno opravdano želi u tome sudjelovati.

Neke lokalne zajednice su naravno i protiv turizma (Vrsar npr.) ali Rovinj se opredijelio za turizam i dok je tako ono što se bude zarađivalo u zemlji u inozemstvu u drugim biznisima vjerojatno da će nekim značajnim dijelom i dalje biti reinvestirano u Rovinj.
Što se tiče turizma stvari će se na državnoj razini vjerojatno uskoro popraviti pa tu ima smisla još ostati. Duhan koliko god neki maštali prodati strancima moguće da se još neće morati, ukoliko se uspješno preseli proizvodnja u zemlje koje proizvodnju žele a globalno širenje poluči nekim uspjehom.

Ukoliko to ne bude moguće, nadam se da će u Adrisu odgovorno postupiti prema kapitalu svojih dioničara i TDR dobro prodati, pa onda neka "drugi" sele tu proizvodnju u svoje tvornice u Srbiji. Čak bi možda nama tako i bilo lakše, da se ne prigovara Adrisu kako je preselio proizvodnju nego će postojati netko drugi u koga uperiti prst.
Ali ja se nadam da to neće biti potrebno, da će TDR uspjeti u ozbiljnu globalnu ekspanziju koja će stvoriti dioničarima više vrijednosti nego li bi se dobilo skorom prodajom.

Trenutno smo jedna od rijektih preostalih zemalja koja ima vlastitu duhansku industriju, većina preostalih samo što nisu ugašene, ja sam se nadao da će naša zemlja i ostati među rijetkima koja neće uvoziti, bar ne od stranih komapnija uvoziti taj proizvod, ali ako je to opredijeljenje naše zemlje, ako zarađivati na tom kontroverznom proizvodu "moraju stranci", ok tako će biti. Nadam se da će tada svi biti sretni.
A Adris će dobiveni kapital uložiti u stvari kao turizam, hrana (Cromaris!! 😉 ), energetika i sl. što će valjda svima "biti po volji" (kao da se radi o njihovom kapitalu!, stvarno si kod nas ljudi svašta umišljaju… ali dobro, Adris je prilagodljiv, ako treba "svima ugađati", pa to je valjda naučio u turizmu, naučio kako ugoditi i najčudnjim tipovima ljudi, ugoditi njihovim bolesnim željama i na tome i primjereno zaraditi).

LOKALNIM ŠERIFIMA došao MORALNO ETIČKI PROFESIONALNI PRISTUP kojeg se drže svi !!!!!!!!!!!
E, a sada lokalne barabe se ČUDE KO PURA DREKU!!!!!!!
Imam dionice, ali što ću sada – kada lokalni šerifi puni LOVE nemaju pojma o poslu i kako obrnuti lovicu!!!!!!!![/b
U krajnoj liniji nisu se ni puno OZNOJILI ZA TO ŠTO IMAJU!!!!

pogledajte BID, 268 kom sveukupno, dokle će to ići dolje


[/b]
Ukoliko to ne bude moguće, nadam se da će u Adrisu odgovorno postupiti prema kapitalu svojih dioničara i TDR dobro prodati, pa onda neka "drugi" sele tu proizvodnju u svoje tvornice u Srbiji. Čak bi možda nama tako i bilo lakše, da se ne prigovara Adrisu kako je preselio proizvodnju nego će postojati netko drugi u koga uperiti prst.

Po meni je ovo sve izglednija opcija.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

prodaja duhana je okej, ako se nađe ozbiljna strateška grana privrede gdje bi mogli dobro uložiti svoj novac. ali koja grana? prehrana? financije? energetika? na njihovom mjestu ja bih već odavno uskočio u nešto. mislim da je ova neodlučnost jedan od osnovnih faktora koji koče ovu dionicu. uprava je dosad bila preoprezna. kad nisu bili 100 posto sigurni da treba ući u nešto, oni jednostavno nisu ništa činili. to se dosad uglavnom pokazalo ispravnim, ali nisam siguran da je sad vrijeme za takvu neodlučnost. štoviše, vrijeme je da budu krajnje odlučni. doduše, ni naša država nije nešto posebno poticajna za ulaganje, pa kad se zapitaš gdje bi se to mogli dobro uložiti 2-3 milijarde kuna ne nalaziš odgovor. doduše, opet se pomalo špekulira o prodaji HPB-a, CO-a, Podravke i slično. možda je to ono što čekaju.

DUHAN će biti AUT u razvijenom svijetu i TO VRLO BRZO!!!!!!!!!!!
PUŠIT će samo SIROTINJA na žalost najjeftinija "BRIGA" najrazvijenijih!!!
GRUBO REČENO: daj im duhana i SMRTI!!!!!!

P/E 7,84
P/B 0,50

dionica trenutno vrijedi 230kn, godisnja zarada firme je 30kn
pozitivno i zdravo poslovanje zadnjih 15g

NISTA MI NIJE JASNO


P/E 7,84
P/B 0,50

dionica trenutno vrijedi 230kn, godisnja zarada firme je 30kn
pozitivno i zdravo poslovanje zadnjih 15g

NISTA MI NIJE JASNO

Sve je jasno: ne čitate vijesti.


P/E 7,84
P/B 0,50

dionica trenutno vrijedi 230kn, godisnja zarada firme je 30kn
pozitivno i zdravo poslovanje zadnjih 15g

NISTA MI NIJE JASNO

Dugogodišnjim strpljivim i požrtvovnim radom uprave uspjeli su skoro sve dioničare potaknuti da si postave pitanje:

"Zašto bi itko tko nije u upravi ili "nadzornom odboru" želio imati dionice Adrisa?"

Trenutna cijena rezultat je odgovora koji si je večina dala na to pitanje…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]



P/E 7,84
P/B 0,50

dionica trenutno vrijedi 230kn, godisnja zarada firme je 30kn
pozitivno i zdravo poslovanje zadnjih 15g

NISTA MI NIJE JASNO

Dugogodišnjim strpljivim i požrtvovnim radom uprave uspjeli su skoro sve dioničare potaknuti da si postave pitanje:

"Zašto bi itko tko nije u upravi ili "nadzornom odboru" želio imati dionice Adrisa?"

Trenutna cijena rezultat je odgovora koji si je večina dala na to pitanje…
[/quote]
odgovor odnosno zakljucak je ispravan zato evo stotka
jel adris grupa ikad kupovala svoje dionice na burzi(trezor) postoji li to kod njih uopce?


DUHAN će biti AUT u razvijenom svijetu i TO VRLO BRZO!!!!!!!!!!!
PUŠIT će samo SIROTINJA na žalost najjeftinija "BRIGA" najrazvijenijih!!!
GRUBO REČENO: daj im duhana i SMRTI!!!!!!

To sam i ja mislio, ali neverojatno je koliko mladih puši.
U jednoj Švicarskoj pušača koliko kod hoćeš, hodaju i puše.
Staro i mlado, u odijelima i krpama. Cijena im sigurno nije problem jer imaju, a od poslovnog stresa im valjda dobro dođe.
U Francuskoj isto, nema toga koji ne puši na kolodvorima, bar se meni tako čini

New Report

Close