ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da li je moguće da jedna firma toliko luta?
ADRS se samo još kao kupac brodogradilišta spominjao nije…. sve drugo kupuje MERKATOR,INA bar10%,PODR,TISAK,DIOKI,NOVIL,CROATIA,HPB….. i to samo u zadnje vrijeme…

Oastvareno 0%… A veliko je pitanje da li ADRS uopće u pregovorima s bilo kojom navedenom metom,
a čak je pitanje i to – da li mu je u primisli ikoja navedena meta…


Pa ne luta Adris nego oni koji pričaju ove gluposti.
Adris će kupiti kao i inače na način da samo osvane na ZSE obavijest o obavljenoj transakciji o kojoj se prethodno nije ništa znalo.
A ovo što ljudi špekuliraju, izmišljaju, krivo protumače neke stvari koje vide/čuju, to je samo njih problem a ne Adrisov.

[/q



Na Adrisu 20 000 000 kn prometa , a cijena u bunaru – ova dionica mi se definitivno počinje gaditi !!

kolega, malo pretražite ovu temu pa ćete vidjeti što sam o tome napisao prije nekoliko mjeseci i prije par godina.
a što se adrisovih akvizicija tiče, čuo sam da pregovaraju oko kupovine prava na plimu i oseku.
[/quote]
kolega kajmane

kad smo vec kod toga sto ste vi pisali, sjetimo se i vasih pisanja kad je tisak bio na 1500 da to ide na 5k…
znate, svaka medalja ima dvije strane , pa tako i vi

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Na Adrisu 20 000 000 kn prometa , a cijena u bunaru – ova dionica mi se definitivno počinje gaditi !!

Možda ima veze s ovim:
Plinio Cuccurin s 8 milijuna eura gradi Dom za osobe treće životne dobi.
Detalji na:
http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/plinio-cuccurin-s-8-milijuna-eura-gradi-dom-za-osobe-trece-zivotne-dobi,107444.html

[/q



Na Adrisu 20 000 000 kn prometa , a cijena u bunaru – ova dionica mi se definitivno počinje gaditi !!

kolega, malo pretražite ovu temu pa ćete vidjeti što sam o tome napisao prije nekoliko mjeseci i prije par godina.
a što se adrisovih akvizicija tiče, čuo sam da pregovaraju oko kupovine prava na plimu i oseku.
[/quote]
kolega kajmane

kad smo vec kod toga sto ste vi pisali, sjetimo se i vasih pisanja kad je tisak bio na 1500 da to ide na 5k…
znate, svaka medalja ima dvije strane , pa tako i vi
[/quote]

a što sam ja rekao? što se tiska tiče, išao bi on i na 20.000 kn ali je došla svjetska kriza pa sad idemo ispočetka. prva jača stanica na tisku bit će 600 kuna, a iduća 1600. sve se prolongiralo za 5-6 godina ali bit će kolega….bit će. ja sam se samo osvrnuo na lažne tekstove u novinama koji imaju cilj da netko proda dioki po većoj cijeni. to s adrisom nema veze jer adris ni sam ne zna kamo bi s novcima. a to je loša taktika obzirom na trend nepušenja. krajnje je vrijeme da nešto kupe. samo sam to htio reći kolega, a to nema utjecaj na cijenu dionice.

...povijest se ponavlja...

To Iranci preko Adrisa i Diokija nahrupljuju u Evropu dok su Ameri fokusirani na kamikaze jer im je vuna od budućih mutanata na čelu s X-MENom. Ono što su čitali u stripu uskoro će gledat po ulicama.
E sad, kad skuže kakve pak mi pizdarije radimo joj kaj bumo dobili po prstima…
Onda će pak sve napravit da puste s lanca Ježića kako bi ovaj pak oplijenio Plinia i ekipu…
a para se vrtiiiii….

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

HEP-ov projekt gradnje novog bloka termoelektrane Plomin kapaciteta 500 megavata najvrjedniji je u ovom krugu realizacije Kataloga, ukupno 5,5 milijardi kuna, a za njega će se u ovom kvartalu početi tražiti strateškog partnera.

Na osnovu prijašnjih izjava iz Adrisa o zanimanju za investicije u gradnje novog bloka Plomin, Adris bi tu mogao biti idelan strateški partner.

Plomin, Janaf i Brijuni najvredniji su projekti koji startaju u drugom tromjesečju ove godine, najavila je premijerka Kosor.
Vaš link


HEP-ov projekt gradnje novog bloka termoelektrane Plomin kapaciteta 500 megavata najvrjedniji je u ovom krugu realizacije Kataloga, ukupno 5,5 milijardi kuna, a za njega će se u ovom kvartalu početi tražiti strateškog partnera.

Na osnovu prijašnjih izjava iz Adrisa o zanimanju za investicije u gradnje novog bloka Plomin, Adris bi tu mogao biti idelan strateški partner.

Plomin, Janaf i Brijuni najvredniji su projekti koji startaju u drugom tromjesečju ove godine, najavila je premijerka Kosor.
Vaš link

Ako bi Adris ušao u vlasničku strukturu u omjeru 50/50% sa HEP-om koliko bi dionica skočila, obzirom da je to investicija bez rizika sa solidnim, ali ne spektakularnim povratom? Vjerujem da u tom sluačju može brzo na 350 (P-A)

Da je ovo efikasno određena cijena i da nam je tržište efikasno, čovjek bi pomislio da bi tada cijena "mogla" skočiti za sadašnju vrijednost razlike u dobiti od tog projekta i dobiti od kamata koja je trenutna alternativa toj investiciji. Međutim i to je smiješno, to bi značilo da su investitori tog "efikasnog" tržišta toliko bedasti da su računali sa vjerojatnošću 100 % da će ovaj keš vječno biti oročen. To nema smisla.

Međutim kako cijena nije efikasno određena, tj. daleko je od svoje intrinzične vrijednosti, ovo nema nikakvog smisla. CIjena bi prvo "trebala" skočiti do intrinzične vrijednosti implicirane sadašnjim spoznajama, a onda se tek malo od nje "fino uštimati" za promjene tom "novom spoznajom".

VEĆ SADA početna pozicija bi trebala biti BV!!!!!


Da je ovo efikasno određena cijena i da nam je tržište efikasno, čovjek bi pomislio da bi tada cijena "mogla" skočiti za sadašnju vrijednost razlike u dobiti od tog projekta i dobiti od kamata koja je trenutna alternativa toj investiciji. Međutim i to je smiješno, to bi značilo da su investitori tog "efikasnog" tržišta toliko bedasti da su računali sa vjerojatnošću 100 % da će ovaj keš vječno biti oročen. To nema smisla.

Međutim kako cijena nije efikasno određena, tj. daleko je od svoje intrinzične vrijednosti, ovo nema nikakvog smisla. CIjena bi prvo "trebala" skočiti do intrinzične vrijednosti implicirane sadašnjim spoznajama, a onda se tek malo od nje "fino uštimati" za promjene tom "novom spoznajom".

Kojeg projekta, kolega Lynx? Plomina? Zec je još daleko u šumi. Zapravo ne znamo još ni ima li zeca, a kamo li hoće li ga Adris uloviti.

@MyMoney

Točno. Kolega je pitao hipotetski za slučaj da se to dogodi, ja sam nastojao objasniti svoje viđenje te hipotetske situacije tj. najprije objasniti zašto mislim da je pitanje besmisleno a onda ispričao jednu širu priču koja bi se odnosila na nekakvo drugačije tržište. Dakle ovo nema veze sa Adrisom nego jedna teoretska rasprava 😀

Usput, ja osobno mislim da taj Plomin uopće nije previše pametna stvar, bolje je nego ništa, ali ima i puno boljih stvari. Da se mene pita pokušalo bi se realizirati neke pametnije ideje, ovo je zbilja prihvatljivo tek za stvarni “višak keša” koji se nikako ne može uložiti u ništa rentabilnije.


ADRS-P-A 14:59:53 265,00 72.200

Ima li promjene u Top 10 nakon ove transakcije ?

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

New Report

Close