ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ali ovaj puta ništa od zamjene i zarade ….
Ode HT u jednu a mi u stagnaciju ili čak drugu stranu ….
Nažalost….[bye]

smanjuje se minus.......

Kol. mene neče ni nemogu presankat investitori(možda) ili su samo drukeri ja vjerujem u Adrs i izaču možda kad uđemo u Eu.Za pojedine znam pisali su na Đuri (proizvodiče tenkove itd.)a za Mac analizu nek pogledaju Solar Word.Iako nemam ništa protiv njih ,neka pišu svoje komentare sve je to normalno dok neko ne postane bezobrazan. [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Goldy tako je bilo i prošle godine tj. ADRIS je počeo ozbiljnije rasti tek u završnoj fazi distribucije HT-a , a onda ga je pokosio onaj koma FI. Više sreće u 2011. Znači oni koji imaju HT jedno oko na ADRIS , a možda i neke druge dionice.

Negdje polovicom 1 mj. su se bili dodirnuli 1/1 i moglo se odradit…
Ostaje čekanje nove prilike , ali ja ionako mislim ADRS zadržat …
Mislim nakon (a ako se dogodi) obavljene transakcije ADRS – HT -ADRS .

smanjuje se minus.......

Na ovoj dionici strpljivi mogu solidno zaraditi (u 3-4 vala godišnje po 15-ak % po valu). A low risk je, ima dobre fundamente, prava ziherica, samo za znalce. Dobra je i za long poziciju za one s buy and hold strategijom (iako dividenda definitivno nije motivacija za držanje). Mirovinci je uredno trže i tko skuži njihovu igru, ne može izgubiti. Što se tiče keš pozicije, bolje kamata nego ulaganje u gubitaške projekte. Siguran sam da je menadžment dovoljno kvalificiran da dio keša pametno investira.


misli li netko da je njihov plan zadržavanje postojeće vlasnicke strukture ?
ili mozda postupno i tiho skupljanje dionica i zasto bi im to bilo zabranjeno ?

Njima nije zabranjeno, ali oni jednostavno to NE MOGU, koliko god htjeli ne mogu da se postave na trepavice ne mogu (preuzeti na javnoj ponudi sve dionice), jer toliki novac je nemoguće bilo kome u RH nabaviti do kraja svog života. Svima ostalima (neprijateljskim preuzimačima) je to ‘zabranjeno’ (tako je složen Statut).

P.S. Ispričavam se za riječ ‘budalaština’, nije namjenjeno tebi osobno (nisam imao pojma da bi netko to mogao čitati kao uvredu) nego onoj konstataciji samoj po sebi, smatram da je van svake pameti da bi oni mogli nabaviti dovoljno sredstava za javni ponudu.




@Ana

Tvrtka je odlična, ali dionice su go.no. Danas se riješih zadnjih (možda si ih ti i kupila) Nisam izgubio, ali nisam ni zaradio. Sretan sam da sam ih se riješio……..i više nikad u adris.

Uz frank najvece govno od dionice,obzirom da se radi o fundamentalno odlicnim tvrtkama.
[/quote]
tako nekako i to sve zbog dividendne politike ali i profila trgovaca na marketu,i tako godinama.

obožavam strvine-posebno ovce

Adris grupa vodeća je istarska i jedna od vodećih hrvatskih tvrtki. Zapošljava 4.000 radnika. Ostvaruje prihod veći od tri milijarde kuna. U državni proračun dnevno uplaćuje 12 milijuna kuna. Izvozi više od 50 posto svoje proizvodnje. Godišnjim ulaganjima od 600 milijuna kuna jedan je od vodećih nacionalnih investitora. U Istri je, primjerice, samo u posljednjih pet godine u dvije tvornice i hotele uložila više od tri milijarde kuna.

Ambicija je Adris grupe da, uz duhanski i turistički posao, ulaže u energetski sektor, o čemu smo u više navrata govorili u medijima. Jasno smo rekli da je Adris, u skladu sa svojom dugoročnom strategijom investiranja u energetiku, zainteresiran i za ulaganja u zamjenski elektroenergetski objekt u Plominu. To više što su lokalna zajednica i HEP, uz odobravanje javnosti, pozdravili takve naše ambicije.

Kontakt za medije:

Predrag Grubić
Tel.: 385 (0)52 801 122, 385 (0)52 801 115
Fax.: 385 (0)52 813 587
E-mail: predrag.grubic@adris.hr

Da Ana ,a Đuro otpustio radnike ,1.put kad sam bio u firmi odma sam donio ZAKJUČAK a svaka čast u Đuri sindikatu,Adris Je bio i Biče prava dionica samo do izađu Buregđije To je dionica budučnosti.Vidim da iti znaš i osječaš [wink]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode



idemo probati izračunati:
Iran ima cca 66,5 iliona stanovnika
cca 50 miliona je od 14-65 godina
od njih da puši recimo 25% to iznosi 12,5 miliona
da svaki deseti bude pušio ADRIS cigarete to bi ispalo 1,25 miliona pušaća!!!!!
da svaki dnevno popuši – prosjek – 20 cigareta računica kaže da je to cca 1,25 miliona KUTIJA DNEVNO!!!!!
tjedno
mjesečno
godišnje
koja je to lovica????
Koliko hrvatskih pušaća PUŠI Adrisove cigarete???

-puno više nego što ih puši na dionici adrs.

I love this game!
[/quote]
[lol]

Prekjučer sam vam se pridružio jer mi se čini da je po TA na prekretnici – ima 3 solidne potpore – SMA50, zatim uzlazni kanal od početka 12. mjeseca i horizontalna potpora na oko 280kn.
Danas bi mogla biti odluka hoće li odbijanac pa ćemo vidjeti [thumbsup]

zamislite kako se osječaju ovčice na belju ,,,,,mi to nemožemo ni nečemo nikad doživit,tu su neznatne korekcije …..govoril sam im da prodaju na 110cca.Kolega samo uživajte ovo je dionica za prave investitore tu vam se Lopina nae pojavljuje [lol]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

New Report

Close