ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Povijest i detalji o dividendi ADRS-P-A

2011. 2010. 2009. 2008. 2007. 2006. 2005. 2004. 2003. 2002. 2001. 2000.
?? 7,00 7,00 7 ,00 5,50 5,00 4,50 4,00 3,00 2,00 1,60 1,40


Ako još malo produžimo u prošlost ‘trend’ je identičan – s protokom vremana stalni rast dividendi!

Jedino ove dvije krizne godine 2008./2009. je stagnacija dividendi. Obzirom da je i 2010. krizna… prirodno bi bilo očekivati i za dividendu iz dobiti 2010. godine također stagnaciju… no, tko zna… vidjet ćemo 🙂


Ja dokupio i jučer i danas ću….
Polako izlazim iz drugih koje su odradile rast , na ovu cijenu se može 10% uhvatit…
Teoretski , a to mi je i plan , ovako:
1. ADRS sustiže HT – i tu mijenjam za HT , a onda pred dividendu HT prodajem uzimam 7-8% dobiti i vraćam se ovdje po dividendu ….ako se ostvari dobit je između 25-30%…

Iako , jedna jača vijest ovo samo odrađuje 20%…tako da mi je to rezervna varijanta….

Identično sam razmišljao, ulazeći na 290-300 . Izašao na 290 do kraja, pojeo g…. i rekao sam sebi što mi to treba.

Ajde, evo, ovo mi je kao da sam ja ušao . Baš me zanima kada ćeš puknuti . [rolleyes]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Tako sam ja za inu kupila na 1678kn 100 kom ,mjesec dana prije javne ponude,ode ina na 1800kn i pocela se spustati dosla do 1700kn uhvatila me panika ja prodala dok nisam u minusu.Kad ono za 6 dana bila javna ponuda.Necu ponovit istu gresku na ADRISU pa makar cekala 2g.

Rovinjska kompanija poskupjela 66,6 puta u 17 godina i ovo nije jos gotovo.
Ja osjetimj da je ovo druga INA samo treba cekat,kolo ne znam ,ali to je to.Dobit je neupitna izvjesce odlicno poslovanje se siri na prehranu ,turizam i energetiku ,cigarete u iranu ce nadoknadit smanjeno pusenje na nasem trzistu.

potpuno preuzimanje od strane Uprave je samo pitanje vremena.
Cuccurin i Vlahović
Slijedi li prijateljsko preuzimanje Adrisa?
Buducnost ce pokazati.
Probajte samo izracunati koliko ce vrijedit nekretnine adrisa uz zapadu istasku obalu ulaskom u europsku uniju ?
i dali je realno ocekivati da ce se adris u buducnosti trzit na BV 0.69
po meni je 0.69 bv na adrisu neodrzivo pogotovo uz ovakuvu dobit i poslovanje.
Izvozna politika adrisa daje rezultate cak i u recesiji izvezli su samo ribe u vrijednosti 20 milijona.
Cigarete i turizam su takodjer izvozni proizvod tako da teska gospodarska situacija u zemlji nece puno utjecat na poslovanje ove tvrtke.

Mislim da se ovdje isplati cekati ,tako da sam ja odlucila podebljati poziciju na ovih 280kn.
Argumente sam navela koliko sam u pravu vrijeme pokazati.

an@
Tako sam i ja rezonirao prije 6 godina,čak sam pogodio većinu poteza uprave, još uvjek čekam na fer cijenu a ta je puno veća nego što većina misli.
Samo veliki mogu ovo dignuti,ovako ?

obožavam strvine-posebno ovce


Tako sam ja za inu kupila na 1678kn 100 kom ,mjesec dana prije javne ponude,ode ina na 1800kn i pocela se spustati dosla do 1700kn uhvatila me panika ja prodala dok nisam u minusu.Kad ono za 6 dana bila javna ponuda.Necu ponovit istu gresku na ADRISU pa makar cekala 2g.

Rovinjska kompanija poskupjela 66,6 puta u 17 godina i ovo nije jos gotovo.
Ja osjetimj da je ovo druga INA samo treba cekat,kolo ne znam ,ali to je to.Dobit je neupitna izvjesce odlicno poslovanje se siri na prehranu ,turizam i energetiku ,cigarete u iranu ce nadoknadit smanjeno pusenje na nasem trzistu.

potpuno preuzimanje od strane Uprave je samo pitanje vremena.
Cuccurin i Vlahović
Slijedi li prijateljsko preuzimanje Adrisa?
Buducnost ce pokazati.
Probajte samo izracunati koliko ce vrijedit nekretnine adrisa uz zapadu istasku obalu ulaskom u europsku uniju ?
i dali je realno ocekivati da ce se adris u buducnosti trzit na BV 0.69
po meni je 0.69 bv na adrisu neodrzivo pogotovo uz ovakuvu dobit i poslovanje.
Izvozna politika adrisa daje rezultate cak i u recesiji izvezli su samo ribe u vrijednosti 20 milijona.
Cigarete i turizam su takodjer izvozni proizvod tako da teska gospodarska situacija u zemlji nece puno utjecat na poslovanje ove tvrtke.

Mislim da se ovdje isplati cekati ,tako da sam ja odlucila podebljati poziciju na ovih 280kn.
Argumente sam navela koliko sam u pravu vrijeme pokazati.


kolegice, svaka riječ je na mjestu…. [thumbsup]

@Ana
Tvrtka je odlična, ali dionice su go.no. Danas se riješih zadnjih (možda si ih ti i kupila) Nisam izgubio, ali nisam ni zaradio. Sretan sam da sam ih se riješio……..i više nikad u adris.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



@Ana

Tvrtka je odlična, ali dionice su go.no. Danas se riješih zadnjih (možda si ih ti i kupila) Nisam izgubio, ali nisam ni zaradio. Sretan sam da sam ih se riješio……..i više nikad u adris.

Uz frank najvece govno od dionice,obzirom da se radi o fundamentalno odlicnim tvrtkama.


potpuno preuzimanje od strane Uprave je samo pitanje vremena.
Cuccurin i Vlahović
Slijedi li prijateljsko preuzimanje Adrisa?
Buducnost ce pokazati.

Budalaština. Članovi uprave ne mogu preuzeti ostale dionice (nemaju toliko para i nikad ih neće imati), a svima ostalima je to ‘zabranjeno’.

Ovakva, lijepa, ‘raspršena’, vlasnička struktura trajna je budućnost ove kompanije.

Nešto slično (premda ne tako ekstremeno) kao npr. Nestle u Švicarskoj. Firma koja je u vlasništvu nekoliko stotina tisuća malih dioničara, od kojih nitko nema više od 3 % temeljnog kapitala, od kojih su cca. pola domaći građani… čija se vlasnička struktura ‘razvodnjava’ isključivo posljedicom oportunog financiranja, spajanja…. uvijek u korist postojećih dioničara, koji i dalje ostaju dioničari, trajno i ponosno uživajući svoj status suvlasnika kompanije neviđeno svjetle budućnosti, ponosa svog kraja i svih svojih dioničara, stvaratelja novog svijeta budućim generacijama…

Dionice izvrsne kompanije se ne drže sa figom u džepu nekakve buduće prodaje… to se drži sa nakonom doživotnog držanja iz razloga što je tako dobra da se ne isplati ništa drugo umjesto nje kupiti nego koja je trajni stup temeljac portfelja.



potpuno preuzimanje od strane Uprave je samo pitanje vremena.
Cuccurin i Vlahović
Slijedi li prijateljsko preuzimanje Adrisa?
Buducnost ce pokazati.

Budalaština. Članovi uprave ne mogu preuzeti ostale dionice (nemaju toliko para i nikad ih neće imati), a svima ostalima je to ‘zabranjeno’.

[/quote]
Dionice trojice čelnika Adrisa vrijede dve milijarde kuna

Zamjenama dionica do 124,5 milijuna kuna

Krajem 2005. godine tri člana Uprave Branko Zec, Plinio Cuccurin i Ante Vlahović iskoristili su priliku i zamijenili svoje povlaštene za redovne dionice Adrisa koje su bile u trezoru društva i od dioničara koji su tražili povlaštene da ih mogu prodati. Tada se nije znala prava cijena redovnih pa su zamijenjene u omjeru jedna povlaštena za jednu redovnu dionicu. Ukupna vrijednost transakcije je iznosila gotovo 150 milijuna kuna. Sada kad se zna tržišna cijena redovnih dionica vidljivo je da su nakon te transakcije ta tri dioničara izašla znatno bogatija: Vlahović za 63 milijuna kuna, Cuccurin za 40 milijuna, a Zec za 21,5 milijuna. Ukupno su tim potezom stekli 124,5 milijuna kuna

misli li netko da je njihov plan zadržavanje postojeće vlasnicke strukture ?
ili mozda postupno i tiho skupljanje dionica i zasto bi im to bilo zabranjeno ?



@Ana

Tvrtka je odlična, ali dionice su go.no. Danas se riješih zadnjih (možda si ih ti i kupila) Nisam izgubio, ali nisam ni zaradio. Sretan sam da sam ih se riješio……..i više nikad u adris.

Evo ga cisti BUY signal kao MAC presjek [thumbsup]



potpuno preuzimanje od strane Uprave je samo pitanje vremena.
Cuccurin i Vlahović
Slijedi li prijateljsko preuzimanje Adrisa?
Buducnost ce pokazati.

Budalaština. Članovi uprave ne mogu preuzeti ostale dionice (nemaju toliko para i nikad ih neće imati), a svima ostalima je to ‘zabranjeno’.

[/quote]

Lynx, nemoj vrijeđati gospođicu, a ako neko piše idealističke budalaštine na ovom forumu onda mislim da većina zna o kome govorimo. pozdrav iz Rovinja

Iz svega što se da na topicu iščitati rezime bi bio ADRIS muko moja … (nadam se da će na kraju ipak još pisati ”slatka”)
Također sam u ADRISU već N-ti put no ovaj put ne izlazim samo tako.
Svih ovih dvojbi sa moje strane sada ne bi ni bilo da nisam vođen slijepom pohlepom rasprodao prosjek od 170 kn po dionici i išao čekati niže (onjko).Inače ono što piše goldy ima itekako smisla jer po brzoj evaluaciji cijene kompanija (ne lovim se čvrsto ovoga) bi
išlo 18 X dividenda i 12 X zarada sto bi za ADRIS po prvom kriteriju bilo 126 (oni Američanin je normalno kupovao kao munjen na 130) ili po zaradi oko 360 kn dok za HT po faktoru dividende ispada 540 a po zaradi koja se umanjuje negdje oko 320.
Iz navedenog je vidljivo da cjenovno ADRIS trenutno jako unazađuje nizak iznos dividende i općenito postojanje dionice tipa HT na tržistu. Međutim oportuno bi bilo istu upariti sa HT-om kojeg bi smanjivali kroz godine , a ADRIS povećavali.
Također se zajedno mogu tretirati kao valutni par ili bond to stock omjer i ovisno o cjenovnom razlici na tržištu povećavati ili smanjivati omjere udjela . Ovome također pogoduje solidan vremenski razmak u isplati dividende.

Inače ono što me kod obje kompanije užasno smeta je to što nisu iskoristili ogromnu keš poziciju koju imaju barem za djelomičan otkup i poništenje svojih dionica u vrijeme kada je to bilo interesantno kako je odradila ekipa iz JDGT-a.
Ovdje je apsolutno propuštena zarada za dioničare od obije uprave sa izlikom investicija u pripremi.
Nažalost ovo cijenim ili kao tromost uprave ili oni percipiraju da su te dionice i onako ”cheap money”, a što znači da neće biti većih pomaka u iznosu dividende (ADRIS). Kod HT je moguće da nisu dobili dozvolu od vlasnika. Po meni za ovo nema opravdanja i najviše me strah što uprava ima u glavi i na koji način oni percipiraju nas svoje dioničare.

Inače ove druge kvalifikacije da je odlična firma ali g od dionice mi nisu jasne ako se to odnosi na trading jer je dionica imala brdo prilika za zaradu baš u tom segmentu , a ako se odnosi na iznos dividende da bi moglo bolje moglo bi.

a

New Report

Close