ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

super sam ulago prije cca godinu dana po 270 kn ……….
danas izašo sa dijelom a sljedećih dana idem skroz vanka …….

de mi izračunajte kolki mi je povrat za 1 godinu pa idem sad u banku pitat
ak mi tolko daju da se tu ne tlačim….


super sam ulago prije cca godinu dana po 270 kn ……….
danas izašo sa dijelom a sljedećih dana idem skroz vanka …….

de mi izračunajte kolki mi je povrat za 1 godinu pa idem sad u banku pitat
ak mi tolko daju da se tu ne tlačim….


bude ti žao što si prodavao, ovo će up….


super sam ulago prije cca godinu dana po 270 kn ……….
danas izašo sa dijelom a sljedećih dana idem skroz vanka …….

de mi izračunajte kolki mi je povrat za 1 godinu pa idem sad u banku pitat
ak mi tolko daju da se tu ne tlačim….


Povrat tebi ovdje nije novčani, nego: spoznaja da se u dionice ne ulaže na godinu dana!

Ako to nisi shvatio, onda tebi dugoročno nema nikakvog povrata na dionicama općenito, niti sada niti ikada.



super sam ulago prije cca godinu dana po 270 kn ……….
danas izašo sa dijelom a sljedećih dana idem skroz vanka …….

de mi izračunajte kolki mi je povrat za 1 godinu pa idem sad u banku pitat
ak mi tolko daju da se tu ne tlačim….


Povrat tebi ovdje nije novčani, nego: spoznaja da se u dionice ne ulaže na godinu dana!

Ako to nisi shvatio, onda tebi dugoročno nema nikakvog povrata na dionicama općenito, niti sada niti ikada.
[/quote]

jelda a tebi ima povrata jer si uložio u vrijeme velikog raspada, sve poslije toga
možeš samo sanjat da imaš prinosa ….naravno mislim tu na ADRS …..
pa ako ti je dobro daj bože da ti dođe još puno velikih raspada koji su
tebi ustvari jedina prilika za dugoročne prinose……još puno velikih kriza da
imaš puno velikih prinosa jako dobro….



mozda su prodali neku tvrtku ili nesto za 400 milja

Molim vas čitajte pažljivije. Kakvih sad 400 milijuna. Dobit je 50 milijuna u konsolidiranom. Ovo što ti gledaš u nekonsolidiranom je samo redovita TDR-ova isplata dobiti (ovaj puta valjda učinjena kvartal ranije, tko zna zašto – valjda Grupi treba keša za nešto…).
[/quote]

Čekajte malo, vi kažete da je TDR već isplatio dividendu za 2010. Adrisu? Kao predujam dividende?

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Ovdje se svašta lupa,malo je tu pravih investitora,ali doći će oni, dionica se treba poduplati,nije to za sitno špekuliranje.

obožavam strvine-posebno ovce

danas još prodavo…….idemo stisnut sindikalce……




mozda su prodali neku tvrtku ili nesto za 400 milja

Molim vas čitajte pažljivije. Kakvih sad 400 milijuna. Dobit je 50 milijuna u konsolidiranom. Ovo što ti gledaš u nekonsolidiranom je samo redovita TDR-ova isplata dobiti (ovaj puta valjda učinjena kvartal ranije, tko zna zašto – valjda Grupi treba keša za nešto…).
[/quote]

Čekajte malo, vi kažete da je TDR već isplatio dividendu za 2010. Adrisu? Kao predujam dividende?
[/quote]
Pa tako izgleda, što bi drugo bilo? Ako nije predujam za 2010. godinu onda može biti iz zadržanih dobiti prijašnjih godina (uvijek se isplati nešto manje nego je zarada dotične godine pa ima dosta u rezervama).





mozda su prodali neku tvrtku ili nesto za 400 milja

Molim vas čitajte pažljivije. Kakvih sad 400 milijuna. Dobit je 50 milijuna u konsolidiranom. Ovo što ti gledaš u nekonsolidiranom je samo redovita TDR-ova isplata dobiti (ovaj puta valjda učinjena kvartal ranije, tko zna zašto – valjda Grupi treba keša za nešto…).
[/quote]

Čekajte malo, vi kažete da je TDR već isplatio dividendu za 2010. Adrisu? Kao predujam dividende?
[/quote]
Pa tako izgleda, što bi drugo bilo? Ako nije predujam za 2010. godinu onda može biti iz zadržanih dobiti prijašnjih godina (uvijek se isplati nešto manje nego je zarada dotične godine pa ima dosta u rezervama).
[/quote]
da ali to onda znači da bi, da nije bilo te izvanredne dividende, Adris imao 400 milijuna kuna manje prihode a to bi onda značilo da bi dobit na kraju godine bila puno,puno manja nego šta će sada biti. Ispravite me ako griješim negdje u logici… OK, znam da su i ovo prihodi ali upitno je da li će i iduće godine moći dobiti takvu financijsku injekciju…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort






mozda su prodali neku tvrtku ili nesto za 400 milja

Molim vas čitajte pažljivije. Kakvih sad 400 milijuna. Dobit je 50 milijuna u konsolidiranom. Ovo što ti gledaš u nekonsolidiranom je samo redovita TDR-ova isplata dobiti (ovaj puta valjda učinjena kvartal ranije, tko zna zašto – valjda Grupi treba keša za nešto…).
[/quote]

Čekajte malo, vi kažete da je TDR već isplatio dividendu za 2010. Adrisu? Kao predujam dividende?
[/quote]
Pa tako izgleda, što bi drugo bilo? Ako nije predujam za 2010. godinu onda može biti iz zadržanih dobiti prijašnjih godina (uvijek se isplati nešto manje nego je zarada dotične godine pa ima dosta u rezervama).
[/quote]
da ali to onda znači da bi, da nije bilo te izvanredne dividende, Adris imao 400 milijuna kuna manje prihode a to bi onda značilo da bi dobit na kraju godine bila puno,puno manja nego šta će sada biti. Ispravite me ako griješim negdje u logici… OK, znam da su i ovo prihodi ali upitno je da li će i iduće godine moći dobiti takvu financijsku injekciju…
[/quote]
Griješiš tuto-kompleto 😛

Kada govorimo o toj isplati dobiti članice Matici govorimo o nekosnolidiranom izvješću (u kojem bi tako i bilo, manje ili više za iznos koji je uplaćen ili nije, zato je sada veći za 400 milijuna kn nego prije godinu dana – i to je ono što ovdje nije poanta, svejedno je kada se što ‘prebaci sa jednog računa na drugi’) a prihodi Grupe i dobit Grupe pripisiva kapitalu matice (ono što nas se tiče kao imatelje dionice ADRS) u konsolidiranom su takvi kakvi jesu i na njih niti na koji način ne utječe ‘prebacivanej s jednog računa na drugi’.

Dakle, nema nikakve veze da li TDR dobit isplati Matici ili ne, u konosolidiranom je to do u lipu isto, nema nikakvog utjecaja, jer TDR je 100 % u vlasništvu Grupe pa je ovo jednostavno ‘prebacivanje s računa na račun’ i kao takvo ne može utjecati na iznose prihoda/dobiti Grupe (osim negativno, ako banka naplaćuje kakvu proviziju prilikom prebacivanja s računa TDR-a na račun Grupe, a sigurno naplaćuje – dakle dobit nam je zapravo ako baš ideš cjepidlačiti zbog ovoga i stvarno drugačija nego bi bila, manja, točno za iznos ‘bankarske provizije’ :rotfl: )

Vaš link

uh dobro da sam se danas riješio ovog ………….još sutra zakucam ostatak pa
kolko mi date evo vam sve…….

New Report

Close