ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nakoliko mjeseci skupljanja Adrisa se od danas isplaćuje.

Živjeli!


E sad se i umojoj polovici portfelja adrs protresao i i ovima drugima koje su pale(jdpl) naredio;
"Tamooooo seeeeeee.." [thumbsup]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

Čini mi se da se ADRIS više bavi ulaganjem u dionice nego vlastitim poslom.Ako je to tako,onda možemo o čekivati slično i u izvješću za prvi kvartal ove godine.

klodovik

broj 3 pojačava intezitet kupnje
————————————-
3. PBZ D.D. 304.741 03.01.11
————————————–
3. PBZ D.D. 312.888 19.01.11
—————————————
3. PBZ D.D. 314.158 20.01.11
—————————————
3. PBZ D.D. 315.308 21.01.11
————————————–
3. PBZ D.D. 315.486 22.01.11
—————————————
3. PBZ D.D. 318.225 26.01.11


broj 3 pojačava intezitet kupnje
————————————-
3. PBZ D.D. 304.741 03.01.11
————————————–
3. PBZ D.D. 312.888 19.01.11
—————————————
3. PBZ D.D. 314.158 20.01.11
—————————————
3. PBZ D.D. 315.308 21.01.11
————————————–
3. PBZ D.D. 315.486 22.01.11
—————————————
3. PBZ D.D. 318.225 26.01.11


već danima vjerojatno omf skuplja veće kolićine na 290 kuna.
kao što rekoh neki dan, raketa spremna za polijetanje…



broj 3 pojačava intezitet kupnje
————————————-
3. PBZ D.D. 304.741 03.01.11
————————————–
3. PBZ D.D. 312.888 19.01.11
—————————————
3. PBZ D.D. 314.158 20.01.11
—————————————
3. PBZ D.D. 315.308 21.01.11
————————————–
3. PBZ D.D. 315.486 22.01.11
—————————————
3. PBZ D.D. 318.225 26.01.11


već danima vjerojatno omf skuplja veće kolićine na 290 kuna.
kao što rekoh neki dan, raketa spremna za polijetanje…
[/quote]
Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PBZ D.D. 423.038 6,24 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 402.906 5,94 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
3. PBZ D.D. 318.225 4,69 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. PBZ D.D. 291.280 4,29 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 225.626 3,33 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 198.740 2,93 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 191.312 2,82 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 140.727 2,07 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. POKRAJAC ANTON 133.900 1,97 Osnovni račun ROVINJ, HRVATSKA
10. BUDIN TOMISLAV 130.100 1,92 Osnovni račun VELIKA LUDINA, HRVATSKA
Ukupno: 36,20

Nije omf……….omf me bidario na 265…………to je skrbnički račun, ali neka skuplja….veseli me [thumbsup]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Gdje je Alabama tu je dobra šansa.Treba ga slijediti!

U Adrisu nakon ovakvog četvrtog kvartala,a vjerovatno kao posljedica produženja turističke sezone
u visokokategornicima možemo očekivati da će ADRIS u svakom kvartalu raditi sa dobiti.
Čestitam svim vlasnicima dionica.Nadam se da će fondovi napucavati smeće,a ovo će ostaviti za lagano
krcanje i postepeni rast.Vjerovatno najbolja kupnja na ZSE za dugoročne investitore.

U ADRISU će teći med i mlijeko!


Gdje je Alabama tu je dobra šansa.Treba ga slijediti!

U Adrisu nakon ovakvog četvrtog kvartala,a vjerovatno kao posljedica produženja turističke sezone
u visokokategornicima možemo očekivati da će ADRIS u svakom kvartalu raditi sa dobiti.
Čestitam svim vlasnicima dionica.Nadam se da će fondovi napucavati smeće,a ovo će ostaviti za lagano
krcanje i postepeni rast.Vjerovatno najbolja kupnja na ZSE za dugoročne investitore.

U ADRISU će teći med i mlijeko!


Ovo sa zadnjim kvartalom je ipak nešto šire od Maistre.
Maistra naravno da se može dovesti u red što se tiče profitabilnosti i već vrlo brzo (da li je to sada bilo slučaj ili ne – ovdje još ne vidimo!), ali ovo sada je puno šira stvar u svakom slučaju. Naime ovo povećanje prihoda od prodaje je nemoguće da je došlo od Maistre makar da je Monte Mulini bio pun 100 % cijeli kvartal 😛 (a vjerojatno je bio uglavnom prazan…)

Ovo povećanje prihoda od prodaje je očito donio TDR, a kako točno… to nećemo znati dok ne dobijemo godišnje izvješće u kojemu će sve biti objašnjeno – ali nema što drugo biti nego da je izvoz malo bolje krenuo! 😉 Na kojim točno tržištima, je li ovo od izvoza u Iran ili Njemačku, ili ostale stvari to zbilja ne znam.

Uglavnom lijepo je vidjeti povećanje prihoda od prodaje tj. sigurno i izvoza, a s druge strane istovremeno značajno smanjenje troškova po svim osnovama. Jedino su vrijednosna usklađivanja bila veća a što znači da je ovo još i bolje nego izgleda (tj. u nekim drugim uvjetima bi ova prodaja donijela još bolji rezultat).

Uglavnom ja pričam ovdje o TDR-ovom zaokretu od 2011. (‘najkasnije početkom 2012.’) koje mi se učinilo kao normalan slijed događaja, a sad ovo ispada da je zaokret u neku ruku počeo još krajem 2010. – fascinantno! Još će to razjasniti godišnje izvješće te izvješće za 1. kvartal 2011., ali kako god, makar ovo i predstavljalo neke ‘kratkoročne oscilacije’ ja sam ipak stvarno pozitivno iznenađen.

…kupim ja jučer ovu dionicu nakon duuugo vremena i već drugi dan se podsjetim zašto je mrzim…a još kad sam vidio da je gosp. lopina na njoj investitor zgadila mi se do kraja…a što se tiće izvješća.. ja ne znam dali mi ćitamo isto izvješće??? objasnite mi molim vas jednu pozitivnu toćku u usporedbi sa prijašnjim godinama..


…kupim ja jučer ovu dionicu nakon duuugo vremena i već drugi dan se podsjetim zašto je mrzim…a još kad sam vidio da je gosp. lopina na njoj investitor zgadila mi se do kraja…a što se tiće izvješća.. ja ne znam dali mi ćitamo isto izvješće??? objasnite mi molim vas jednu pozitivnu toćku u usporedbi sa prijašnjim godinama..

pa zašto ste onda kupili dionicu jučer,kolega? pa ne valjda samo zato što je netko na forumu napisao da je izvještaj odličan?

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

U ADRISU će teći med i mlijeko!

kad ovo procitam i ja se uplasim,gdje taj udje tu trava vise ne raste


U ADRISU će teći med i mlijeko!

kad ovo procitam i ja se uplasim,gdje taj udje tu trava vise ne raste

…a baš…i ja isto..ova dionica mi dobiva status "junk"…a to što sam je ja kupio g. twinspark želim samo reći da je nakon niza mojih uspješnih ulaganja ovo prva velika greška (sva sreća sa ne puno keša)…

Da nek mi netko tko zna odgovori , odkud ovolika dobit 4q.?

smanjuje se minus.......

New Report

Close