ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Adris fundamentalno vrlo vjerojatno vrijedi znatno iznad svojeg ATH, međutim cijena dionice je nešto drugo, a za njeno kretanje bitan je jedino odgovor na pitanje:

Šta od toga imaju dioničari koji nisu u upravi ili "nadzornom odboru"? [angry]

Slažem se kolega, no ja sam ipak juče kupovao da me što ne iznenadi, a uvijek sam volio fundamentalno podcijenjene dionice. No, da ne bude zabune, izlazim kad "uberem" 25% profita, naučio sam da se pohlepa plaća. [tongue]
[/quote]

Onda sam ja treba izaci iz ove dionice na 220 kn po toj logici, ali naravno da nisam.
Nije mi baš ta teorija.

http://www.svijet-dionica.net/grafika-analizagrafika-analiza/1801-adrs-p-a-proboj-obrasca-nastavka-trenda-na-dionici

Kada će biti puštena u rad tvornica cigaretica u IRANU?????
Ako itko ima kakve informacije molim da podjeli sa nama!!!
Unaprijed hvala!!

ADRIS GRUPA –
Jeftinije cigarete i slabija popunjenost smještaja

Očekuje se da će poslovanje Adris grupe u posljednjem tromjesečju donijeti prihod od prodaje u iznosu 2,68 milijardi kuna na osnovi rezultata ostvarenih u prvih devet mjeseci.

„Za prihode TDR-a računali smo s cijenama proizvoda koje nisu u cijelosti poništile učinak povećanja trošarina i zaustavljanja pada volumena prodaje. Za turistički dio grupe najvažnija turistička sezona već je odredila najveći dio rezultata pa u posljednjem tromjesečju ne očekujemo veća odstupanja u odnosu na isto razdoblje 2009. godine, izuzev poboljšanja profitabilnosti zbog izostanka jednokratnih troškova iz 2009. godine“, poručuje Nada Harambašić iz Raiffeisena.

Ukupno valja očekivati nižu operativnu dobit zbog orijentacije potrošača na jeftinije brendove cigareta te zbog niže popunjenosti turističkih jedinica i očekivane slabe profitabilnosti u segmentima maloprodaje i proizvodnje ribe.

Slična je mišljenja i Petar Brkić iz Abacus brokera, koji je rekao kako bi Adrisov rezultat mogao biti i do šest posto lošiji od onog iz 2009. godine. Očekivana EBIT marža za 2010. godinu je 22,1 posto, a jačanje eura dodatno će podići neto financijski prihod pa se očekuje neto dobit na razini približno 362,5 milijuna kuna.

smanjuje se minus.......

Pa prilično je precizan ovaj iz Abucusa. U skladu sa onim što ovdje odavno govorimo, i u skladu sa onim mojim excelom od neki dan. Tamo kažem za TDR nekih 560m EBITDA tj. nekih 465m EBIT, i moguće je očekivati oko 100m EBIT iz svega ostalog tj. 565/2680 = 21 % marža tj. ovih njegovih oko 22 % je taman tu negdje. Ali koliko će biti neto, mislim da to nije tako lako precizirati. Ne znam kako zna da jačanje EUR pomaže kod prihoda od depozita? Odakle mu podaci kada se točno obnavljaju ugovori o oročenju i je li kamata sada fiksna ili varijablna…. Jer kamate istovremeno padaju… a isto tako ne zna kakav je točno efekat promjene cijena dionica u portfelju dugoročne financijske imovine, te pogotovo ne zna kakvi rezultati tečajnih razlika iz poslovanja sa inozemstvom (da li su i koliko što hedžirali), te znam da su mu poznati svi detalji poreznih pitanja… tako da je teško reći koliki je neto financijski rezultat i u konačnici neto rezultat u RDG. Teško je reći da li je to 362,5m (nikad se ne smije tako precizno izražavati brojke koje su neizvjesnog karaktera, ako već neće davati "intervale pouzdanosti" onda se mora zaokružiti i reći "oko toliko i toliko" a pri čemu je taj broj neki zaokruženi, a ne da ide i na decimale…) ali recimo da zvuči sasvim realno. Nekih 350-370m zvuči zaista razumno za očekivati, samo što ja to ne bih tako olako precizirao ako nemam detaljnije podatke a ne vjerujem niti da ih on ima 😀

Pardon, ovo "sve ostalo" uključuje financijske prihode tj. ovo što sam govorio EBIT mislio sam EBT 😀 A to znači da je njegova marža od 22 % EBIT prenapuhana, to je sad nemoguće, to je “EBT” marža (i još je prevelika).

Znači 360 …..
2009 -neto dobit 502 milijuna kuna…
2008 -neto dobit 504 milijuna kuna …
2007 -neto dobit iznosi 670 milijuna kuna…
Ako ovako se nastavi za 4 godine, počećemo ko ‘RH sami sebe jesti ‘ ….

smanjuje se minus.......

Pa pogledaj ono moje od neki dan, za 5 a ne samo 4 godine :P, za TDR, tj. dio TDR-a. Vidiš da nije "nastavak". Ne smiješ nekritički i mehanički "projicirati trendove". Već i tamo na mojoj slici TDR-a vidiš "zaokret" (i to samo jednog dijela, koji ne uključuje Iran, Njemačku i sl.), da ne govorimo da će sada i Maistra pridnositi pozitivno!!, pa i ostale stvari… pa rezultati budućih investicija (već sadašnjim kešom + polugom)… nema "ovak nastavi" nego samo "koliko preokrene". Ne znamo točno kvantificirati za tako malo tako skorih godina i tako precizno… ali očigledno je "veliko preokretanje trenda" a nikakav "nastavak" [lol] Nastavak nekih "pozitivnih" stvari, ali negativnosti preokretanje.

P.S. Evo vam već Maistri novi predsjednik uprave. Mislim da je jako dobar izbor! Sve se mijenja. Adris uopće nije "dosadna firma". Dinamike ima više nego se čini na prvi pogled. Pravo tek slijedi!

uf…malkice sam skoknuo u ADRS, čisto da predahnem od dnevnih trejdova…..je da sam se malo odmorio, ali i sjetio sam se zašto mi se ova dionica zgadila…i to za samo 5 dana, uključujući i vikend. [tongue]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Mirovinac prodaje ADRS-P-A i kupuje ADRS-R-A zna li netko razlog ovog prekrcavanja?

2. ADRS-P-A 8. 8. PBZ Croatia osiguranje OMF -5.000 144.089 295,00 24.01.11 42,51 2,12%
3. ADRS-R-A 6. 6. PBZ Croatia osiguranje OMF +4.297 269.544 344,89 24.01.11 92,96 2,80%


Znači 360 …..
2009 -neto dobit 502 milijuna kuna…
2008 -neto dobit 504 milijuna kuna …
2007 -neto dobit iznosi 670 milijuna kuna…
Ako ovako se nastavi za 4 godine, počećemo ko ‘RH sami sebe jesti ‘ ….

to je logično zakon o pušenju cijene cigareta samo neki od razloga pada prodaje a i u budućnosti će se nastaviti pad dobiti
kaj češ ljudi sve manje puše a kada se tu još doada i DADO to ti je to


Mirovinac prodaje ADRS-P-A i kupuje ADRS-R-A zna li netko razlog ovog prekrcavanja?

2. ADRS-P-A 8. 8. PBZ Croatia osiguranje OMF -5.000 144.089 295,00 24.01.11 42,51 2,12%
3. ADRS-R-A 6. 6. PBZ Croatia osiguranje OMF +4.297 269.544 344,89 24.01.11 92,96 2,80%


Redovna je uvijek bolja od povlaštene pogotovo za velike ulagače.

New Report

Close