ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

višestruko odličan potez, idu trošarine up up.
skuplje cigare, manje pušača, manje uvoza cigara, deterdženta, šampona, žvakaćih, respiratora, lijekova za tlak, srce, pluća itd.
ne kužim šta ste očekivali da će ih smanjivat? lol.


višestruko odličan potez, idu trošarine up up.
skuplje cigare, manje pušača, manje uvoza cigara, deterdženta, šampona, žvakaćih, respiratora, lijekova za tlak, srce, pluća itd.
ne kužim šta ste očekivali da će ih smanjivat? lol.

Ti očito nisi upućen, ali ovdje se ne radi niti o proračunu niti o TDR-u.

Zbog skupljih cigareta neće biti manje pušaća (osim kratkoročno, malo smanjenje, koje će se opet vratiti gotovo na iste razine), pogotovo nikakve veze nema sa uvozom cigareta (uvozi se svega 20 % svih popušenih cigareta u RH u oporezovanom segmentu) i pogotovo nikakve veze nema sa proračunom RH (prihodi proračuna se neće zamjetno povećati).

Jedino s čime ima veze je crno tržište, koje će sada porasti volumenom približno kao pad oporezovane potražanje te istovremeno porasti vrijednošću po jedinici jednako porastu cijene legalne cigarete tj. ukupno umnožak ta dve efekta. I oni su dakle jedini kojima to (i to jako) koristi, domaćem gospodarstvu i proračunu ne koristi (čak i šteti).

Zašto su morali učiniti taj ustupak crnom tržištu mislim da je ozbiljna stvar koju će riješiti oni čiji je to posao a mi bolje da ne razbijamo glavu s time jer nemamo sve podatke. Mafija ima veliku snagu, znamo što su u susjednoj državi bili učinili, kod nas kao ipak malo uređenijoj državi to neće moći, nadam se da će naše službe odraditi svoj posao kako spada.
Mi možemo podnijeti ovu malu žrtvu ako će to pripomoći da se stvari čim prije riješe.

Što se TDR-a tiče, sad možda nažalost treba odustati od strategije u BIH, možda cijene treba povećati da se smanji šteta prekograničnim prijelazima u smijeru RH… ali to će oni sigurno pažljivo izračunati pa vidjeti što je optimalno.
Zapravo je sada najvažnije da rastu volumeni u Zapadnoj Europi i Aziji, iako su zarade tamo skromne…



višestruko odličan potez, idu trošarine up up.
skuplje cigare, manje pušača, manje uvoza cigara, deterdženta, šampona, žvakaćih, respiratora, lijekova za tlak, srce, pluća itd.
ne kužim šta ste očekivali da će ih smanjivat? lol.

Ti očito nisi upućen, ali ovdje se ne radi niti o proračunu niti o TDR-u.
Zbog skupljih cigareta neće biti manje pušaća (osim kratkoročno, malo smanjenje, koje će se opet vratiti gotovo na iste razine).
[/quote]
to ti samo misliš.
broj pušača ide kontinuirano dole, a trošarine kontinuirano gore.
sjajni forecasti.

zbog boljeg punjenja proračuna mi je jedino žao, to je negativna posljedica.

Ma naravno da ide dolje i treba ići, ali sad ne govorimo o tom "trajnom trendu" nego o ovim kratkoročnim "oscilacijama oko trenda" na koje sam mislio da se referenciraš (jer se one vežu pri ovim skokovima cijena i sada su bitni za ovu tematiku oko crnog tržišta kojega je ovdje taj problem koja očito nisi shvatio u punini njegove ozbiljnosti/opasnosti)

a ništa, opet ćemo svi preko grane u šoping. Dok napuniš pun rezervoar goriva u bih,već pola puta isplatiš. A onda par šteki cigara, prehrana, odjeća. Mjesečna ušteda sigurno 500kn, a možeš reći i da si negdje bio [lol]

Ipak je danas neko od jačih prodavača nešto znao prije nas da država ide destimulirat pušače!

[bye]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

vijest je bullish za švercere na placu, bearish za adris i neutralna za proračun

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


To nema nikakvog smisla. Nemam visoko mišljenje o ljudima u našoj vladi, ali sasvim mi je jasno da niti oni ne mogu misliti da će ovo donijeti neko povećanje prihoda proračuna, i da im je jasno kome ovo jedinome ide u korist, direktno.

Ostavljam svima na razmišljanje da pretpostave zašto je onda to učinjeno, o čemu se ovdje zapravo radi. O proračunu se sigurno ne radi!

Nadam se da će institucije čim prije odraditi svoj posao i da će sve biti ok. Mi možemo do tada podnijeti ovu žrtvu. A ja u pravnu državu ipak vjerujem.


Neki dan je zvizno deda sa 600 kg duhana na traktoru iz Bosne. Da nije bilo 5h. u jutro možda bi i prošao.

who dares, wins

http://seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-adris-i-ina-na-udaru-povecanih-trosarina,89455.html

Najbolje je Adrisu da uloži u crno tržište,to bil bila prava akvizicija za ove dane….pa da vidiš kako di(j)onice skaču.

Što manje kompanija koje zarađuju a svojim djelovanjem uzrokuju teške bolesti ili negativno utječu na eko sustav to bolje. Mislim da bi Vlada trebala dignuti trošarine na cigarete za 100% i smanjiti broj pušača tj. utjecati na zdravlje poreznih obveznika tj. produžiti životni vijek. Adris zarađuje ogromne novce iako zna da prodaje otrov od kojeg ljudi umiru i koji uzrokuje ovisnost. Pušenje treba zabraniti kao što je zabranjena i droga a firme kao Adris proglasiti državnim neprijateljima te onemogućiti da legalno raspačavaju otrov od kojeg umire sve više i više mladih ljudi. Aktivno se treba boriti protiv svih firmi koje zarađuju ogromne novce na tuđoj muci ili koje uništavaju živote ljudi svojim proizvodima.
Zato treba bojkotirati njihove proizvode i ne ulagati u njihove dionice.Živjeli


Pušenje treba zabraniti kao što je zabranjena i droga

tko se želi drogirat i dalje se drogira, porez se ne plaća a sav novac ide kriminalcima

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close