ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sjela dividenda.

U petak sam poštom poslao podatke o žiro računu.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

@Lynx
Pdf je besplatan program

WWW.THEVENUSPROJECT.COM



@Lynx

Pdf je besplatan program

Gdje ga mogu naći?
Dakle operativni sustav: symbian s60 (v.5). Daj link ako je to moguće naći. Mislim da za iPhone ima besplatno, i Android, ali ovaj glupi Symbian em što ima najmanje softvera od svih platformi, još i sve ovako osnovno košta. Jasno da neke super cool stvari nitko neće napraviti besplatno, ali mogao je npr. Adobe napraviti besplatni preglednik i za ovaj operativni sustav npr., ne svhaćam zašto nije. Ako je za PC besplatno, zašto ne bi svoj format na isti način popularizirali i na ostalim platformama…

Lynx koliki očekuješ pad prihoda?

Kad će oni početi offsetati padove u core businessu?

Kad će početi raditi nešto s tim kešom?

Kakva je situacija sa tvornicom u Iranu?

Hvala

Svaka dionica je precijenjena dok je ja ne kupim

@Mrkonja

Prihodi su sada (ovi "trenutni") nebitni. A inače: ne pada mi na pamet pogađati ne-pogodljive stvari ovako "na kvartalnoj razini".

U core biznisu nema pada (ovo je samo trenutna stvar).

Sa kešom stalno nešto rade (istina: nisam zadovoljan kako rade, male su mi te kamate :P)

Tvornica u Iranu, pa rekli su da se počinje graditi, otvorenje krajem 2011.
(eto ti rast u core biznisu).

Nema na čemu.

P.S. Core biznis je ovdje sad već tri-četiri stvari: duhan, turizam, marikultura i trgovina.

U turizmu (Adria Resorts/Maistra) će dugoročno biti rasti, trgovina (iNovine, Opressa…, Tisak i Veletabak kao pridruženi) isto nešto blagog rasta, marikultura (Cromaris) ogromni rast, i duhan također rast (kombinacijom Irana, i operacija u Europi preko razvoja postojećih tržišta, otvaranja novih, pomoćnih poslova poput private label u Njemačkoj i sl.).
Dakle o kakvom padu govorimo? Sve što se u bilo kojoj od osnovnih djelatnosti "ovog konglomerata" događa: dugoročno je pozitivno! 😉
A keš o kojemu pričaš… ima ga već cca. 3 mlrd kn neto, i potencijala poluga već gotovo cca. 7 mlrd kn. Dakle ona još nepoznata budućnost (koja se ne veže na niti jednu od danas vidljivih stvari) još je jedna dodatna velika pozitiva…
Nema u RH nigdje ničega (među ovako velikim stvarima) pozitivnijega nego li je sustav Adris grupe.




@Lynx

Pdf je besplatan program

Gdje ga mogu naći?
Dakle operativni sustav: symbian s60 (v.5). Daj link ako je to moguće naći. Mislim da za iPhone ima besplatno, i Android, ali ovaj glupi Symbian em što ima najmanje softvera od svih platformi, još i sve ovako osnovno košta. Jasno da neke super cool stvari nitko neće napraviti besplatno, ali mogao je npr. Adobe napraviti besplatni preglednik i za ovaj operativni sustav npr., ne svhaćam zašto nije. Ako je za PC besplatno, zašto ne bi svoj format na isti način popularizirali i na ostalim platformama…
[/quote]
Ja ga imam na svom, a za skinut pitaj google.Vise se ne sjecam dali sam ga dobio sa telefonom ili sam ga sam instalirao.Vjerovatno sam ga skinuo sa nekog foruma, a mozda je i crackan?Imam adobe pdf i nekakv pdf+.Sada sam se i ja zbunio oko toga dali je besplatan [sad]

WWW.THEVENUSPROJECT.COM





@Lynx

Pdf je besplatan program

Gdje ga mogu naći?
Dakle operativni sustav: symbian s60 (v.5). Daj link ako je to moguće naći. Mislim da za iPhone ima besplatno, i Android, ali ovaj glupi Symbian em što ima najmanje softvera od svih platformi, još i sve ovako osnovno košta. Jasno da neke super cool stvari nitko neće napraviti besplatno, ali mogao je npr. Adobe napraviti besplatni preglednik i za ovaj operativni sustav npr., ne svhaćam zašto nije. Ako je za PC besplatno, zašto ne bi svoj format na isti način popularizirali i na ostalim platformama…
[/quote]
Ja ga imam na svom, a za skinut pitaj google.Vise se ne sjecam dali sam ga dobio sa telefonom ili sam ga sam instalirao.Vjerovatno sam ga skinuo sa nekog foruma, a mozda je i crackan?Imam adobe pdf i nekakv pdf+.Sada sam se i ja zbunio oko toga dali je besplatan [sad]
[/quote]

Pdf+ nije bespletan, pravi ga "mBrain Software", kojega si opljačkao za 4,49 $ do 37,99 $ ovisno o tome koju verziju imaš (Basic, Standard, Pro).

Ovaj "Adobe pdf" je vjerojatno proizvod firme QuickOffice Inc. , kojega si opljačkao za 8,67 € neovlašteni instaliravši njihov softver (ilegalnu kopiju).

Dakle, ako ne želiš biti kriminalac… nema besplatno 🙂


Tvornica u Iranu, pa rekli su da se počinje graditi, otvorenje krajem 2011.
(eto ti rast u core biznisu).

Nema na čemu.

P.S. Core biznis je ovdje sad već tri-četiri stvari: duhan, turizam, marikultura i trgovina.

U turizmu (Adria Resorts/Maistra) će dugoročno biti rasti, trgovina (iNovine, Opressa…, Tisak i Veletabak kao pridruženi) isto nešto blagog rasta, marikultura (Cromaris) ogromni rast, i duhan također rast (kombinacijom Irana, i operacija u Europi preko razvoja postojećih tržišta, otvaranja novih, pomoćnih poslova poput private label u Njemačkoj i sl.).
Dakle o kakvom padu govorimo? Sve što se u bilo kojoj od osnovnih djelatnosti "ovog konglomerata" događa: dugoročno je pozitivno! 😉
A keš o kojemu pričaš… ima ga već cca. 3 mlrd kn neto, i potencijala poluga već gotovo cca. 7 mlrd kn. Dakle ona još nepoznata budućnost (koja se ne veže na niti jednu od danas vidljivih stvari) još je jedna dodatna velika pozitiva…
Nema u RH nigdje ničega (među ovako velikim stvarima) pozitivnijega nego li je sustav Adris grupe.

Što se tiče tvornice u Iranu, ja bih volio vidjeti nešto konkretno, recimo slike gradilišta. Nije da ne vjerujem upravi, ali ipak je lijepo vidjeti nešto opipljivo.

Lynx, mislim da griješiš kad misliš da će duhan rasti. Neće, padat će i dalje bez obzira na Iran. Razlozi su višestruki i više puta ponovljeni pa nema smisla da ih ponavljamo. Za marikulturu vjerujem da ima enorman potencijal rasta, i to zato što je potrošnja ribe u Hrvatskoj daleko ispod europskog prosjeka, pa tu postoji ogroman potencijal. Za rast u turizmu će se morati još jako potruditi. Zasad se uprava nije bogzna kako pokazala u tom biznisu.


Lynx, mislim da griješiš kad misliš da će duhan rasti. Neće, padat će i dalje bez obzira na Iran. Razlozi su višestruki i više puta ponovljeni pa nema smisla da ih ponavljamo. Za marikulturu vjerujem da ima enorman potencijal rasta, i to zato što je potrošnja ribe u Hrvatskoj daleko ispod europskog prosjeka, pa tu postoji ogroman potencijal. Za rast u turizmu će se morati još jako potruditi. Zasad se uprava nije bogzna kako pokazala u tom biznisu.

O duhanu imamo različito mišljenje, to je ok. Svatko ima pravo na svoje mišljenje 🙂
Što se tiče marikulture – istina da ima u RH potencijala, ali RH ovdje nije u fokusu (izvoz je ono na što se ovdje u prvom redu računa).
Za turizam: slažem se da ova uprava Maistre nije baš uspješna… na upravi Grupe je sada da se pobrine o tome da turizam krene u boljem smijeru.

@lynx
probaj pogledat Vasily Kharitonov Alternate Reader, a valjda je to freeware.

WWW.THEVENUSPROJECT.COM



@lynx

probaj pogledat Vasily Kharitonov Alternate Reader, a valjda je to freeware.

Je, freeware je, i radi (ne baš sjajno, ali dovoljno dobro) – hvala tebi na savjetu i Vasilyiju Kharitonovom na uloženom radu. Vidim da prima donacije preko PayPal-a, ali najmanje što prima je 5 $, pa mu neću ništa donirati jer mi je to puno. To mi se ne isplati 😀 Da hoću dati toliko onda sam mogao kupiti i komercijalni bolji program – pa malom Rusu neka onda donira netko tko ima više para 😀

A kada smo već kod mobilnog sofvera, jeste li vi svi već skinuli ovaj (besplatni) čitač QR kodova:
http://i-nigma.mobi/

I isprobali??

Ja sam nedavno bio kupio jedan Ronhill Unlimited samo da vdim što je to 😛

Znate da ja ne pušim, ali ovo me je baš zanimalo što je, da vidim.
Kupio sam kutijcu Ronhilla, prva cigarete koje sam kupio u životu!!
I skinuo sam ovaj programčić, "uslikao" taj QR kod i kliknuo da odem na tu stranicu, i tamo sam vidio o čemu se radi: dakle imate popis kafića u kojima je dozvoljeno pušenje, imate informacije po gradovima o događanjima (koncerti…), imate neke ankete koje možete i sami postavljati kao pitanja pa da vam korisnici anketom odgovore… imate mogućnost obnavaljnjana statusa na fejsu preko SMS-a… i tak, koliko se sjećam to je to. Onak fora ideja, pogotovo ovo sa kafićima mi je dobro i tak korisne neke informacije za pušaće… vjerojatno će taj mobilni portal još malo obogatiti s vremenom…
I nakon toga sam izbacio sadržaj kutijice u smeće (pušačima će se dignuti kosa na glavi zbog ovoga? haha) a kutijicu si sačuvao za ukras. Baš je lijepa. Zapravo meni je ljepša ona od novog Avangarda. Možda i to jednom kupim da vidim uživo kak izgleda. Jer nitko od mog društva to ne puši pa ne mogu vidjeti ako sam ne kupim.
A znate koja je meni kutijica inače najljepša. Možda je neobično, jeftin brend i sve, ali meni je iz nekog razloga posebno privlačan onaj tvrdi plavi Benston. Ima tako dobru kutiju, kao da je neka skupa cigareta (barem po mom skromnom ne-pušačkom mišljenju, ali baš ono imaš osjećaj da tu kutiju želiš držati u ruci kako izgleda kvalitetno, čvrsto, kao neki kvalitetni i skupi proizvod da je).

Eto, dakle svi dragi pušači i nepušači, svejedno je koji ste, predlažem svima da samo za eksperiment kupe jednu kutijicu Ronhilla Unlimited i skinu ovaj program (http://i-nigma.mobi/) koji je pisan u javi pa radi na svakom mobu!!, i neka isprobaju taj novi portal na koji se ode kada se "skenira" mobom taj QR kod sa novog Ronhilla Unlimited. Fora je za vidjeti. Posebice zbog potencijala koji se može tu primjetiti – naime tu se sadržaj sad može proširivati, može se uvesti neke nagradne igre npr. i sl., msilim da se to može još dobro iskoristiti kada se malo proširi i produbi taj proizvod.

Hoce li dividenda biti isplacena dionicarima koji su podatke o ziro racunu poslali samo u skdd ili te podatke moraju poslati i u Adris kako bi im dividenda bila isplacena?

New Report

Close