ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ne znam ja koja je povoljnost, ali ako je istina to da im podaci neće doći do kraja kolovoza, onda je ovo radi brzine. I meni je to nejasno, zašto ne bi oni to mogli odmah vidjeti, čemu kraj kolovoza? Ne znam ja kako oni to iščitavaju iz SKDD, možda stvarno ne mogu "automatski"?

Meni gospođa u SKDD rekla da neće ADRIS dobiti podatke prije kraja kolovoza.
[/quote]

a zašto bi ih i slali u adris?

ja sam dividendu od HT-a dobio preko SKDD isti dan kad je bila isplata

činjenica je da je sve išlo na tekući, ali ne vidim zašto bi bilo drugačije kada se radi o žiro računu

Kod HT-a je SKDD bio platni agent, a ovdje (kao i u nekim drugim slučajevima koji mi se događaju, npr. BCIN upravo mi danas došlo poštom da trebaju žiro) nije SKDD platni agent pa žiro treba Društvu kako bi izvršilo isplate. Ja se jedino pitam zašto to ne mogu dobiti iz SKDD u brzom roku ukoliko smo u SKDD poslali žiro. A možda se ova njihoav obavijest ipak u prvom redu odnosi na one koji još nisu poslali niti u SKDD pa žiro ne mogu dobiti od tamo.

nažalost nijetako, nego i oni zahtjevaju sve isto kao skdd + njihov formular pun bedastoća :-((

Jeste li razmislili što sa dividendom? Reinvestirate, idete na more (ako imate toliko :D) ili?

Ako netko planira diviendu potrošiti. Evo par motivirajućih sličica za ljetno putovanje.

Ja bi na Monte Mulini. Tu sam šljakao dok sam bio mlađi. Čisto da evociram uspomene. A Katarina kako sam se tu par puta olešio u radničkoj kantini [lol]

who dares, wins


Ma koje birokratsko rasulo, ovo je slika cijele države kako nam funkcionira.
Donose Zakone danas koji vrijede od sutra… koma.
I sad da ja šaljem ta pisma na sve strane??

Danas taman poslao u SKDD.
Pa došlo ovo na ZSE od Adrisa, i onda mi za 5 min poštar donese pismo iz BC instituta gdje isto traže žiro za dividendu.

Što bih ja sad trebao na sve adrese slati po jedan primjerak svega toga?? Takvog birokratskog rasula samo u našoj državi može biti.

ja sam na obrascu od skdd dodao dostavlja se: i ispisao drustva, te kopiju tog obrasca +kopije osobne i ugovora s bankom poslao svima gdje cekam dividendu obicnom postom. jedino ulplu sam posalo emailom, jer su napisali da moze i tako.

TRŽIŠTE CIGARETA
Dubravko Prstojević: TDR-u pada prodaja cigareta pa potencira priču o crnom tržištu

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/dubravko-prstojevic-tdr-u-pada-prodaja-cigareta-pa-potencira-pricu-o-crnom-trzistu,85816.html

da da a to crno tržište upravo oni drže


da da a to crno tržište upravo oni drže

Kako? Misliš one priče sa kineskim cigaretama? A oni su bili upleteni i ono krivotvorenje ronhill-a ili? Zaboravio sam već točno, ali nešto tamo u Republici Srpskoj koliko se sjećam.

Uglavnom sve te lopove, na koji god način krali, krivotvorili, uvozili-izvozili mimo zakona, sve to treba na doživotnu robiju jer to su zločini najgore vrste. Ne samo što štete normalnom gospdorastvu, nego istovremeno i državi, a i potrošačiam isporučujući im robu sumnjivog porijekla i kvalitete. To je zločin na tri razine, i ne zna se koja ozbiljnija. Strahote.

TDR-u jako puno šteti i ovo uobičajeno crno tržište i sa našim vlastitim brendovima (kada ljudi odu u šoping preko granice pa sakriju od carine koju šteku cigareta viška), a ne još kada se tu umiješa ilegalna trgovina sumnjivim jeftinim brendovima od kojih su neki čak iz daleke Kine, ili nedaj Bože još da idu krivotvoriti i naše proizvode i sl., što je valjda već daleka prošlost.

Ali ono što je sigurno sadašnjost je to da su cijene među državima jako različite i da pogoduju crnom tržištu svih razina. Od onog najcrnjeg (organizirani kriminal/švercanje) do onog običnog prekograničnog šopinga u koji sve više idu naši građani koji žive u blizini granice. A sve to otkida od gospodarstva, i od proračuna RH istovremeno, i time ima multiplikativno štetne gospodarske posljedice.

Jer što TDR manje zaradi, manje će reinvestirati, manje će biti i hotela/turizma, manje će ljudi raditi i u turizmu i svim vezanim djelatnostima, manje će proračun dobiti u ova teška vremena kada je svaka kuna bitna, na kraju krajeva manje će dobiti i Zaklada Adris za svoje društveno djelovanje… sve što je dobro dobiti će manje, jednino ono što je van zakona će biti plusu. Takvo stanje nije dopustivo.

Cijene se moraju nekako naći na sličnim razinama, ili kod nas smanjiti, ili u BIH povećati, ili neka kombinacija… ali to je jedini sigurni i brzi spas.

Sjela dividenda na Zabi [thumbsup]

jučer otvorio žiro i faksirao u Rovinj,jutros već sjela dividenda….svaka čast!

Hehe, evo pogledao sam, stigla i meni! I to ne samo od Adrisa nego i još jedna druga, isti dan došle. Kao da je "sezona dividendi" 😛
Ali zapravo ono glavno čega je sezona (dividende kako odluče) su polugodišnji izvještaji!

Sad je izvještaj ono glavno što čekamo… ali pretpostavljam da će opet, kao i uvijek, doći taman kad ja odem na more, a neda mi se nosit laptop na more, a preko mobitela ne mogu čitati pdf-ove (skup mi je pdf viewer za Nokiju, to ne želim kupiti) pa se nadam će biti u excelu (to imam besplatni program), jer ako bude samo pdf kao za Q1, ja to onda neću moć vidjeti dok ne dođem doma 🙁

Ali nema veze, nebitno je to na kvartalnoj razini što se događa (jedino što je znatiželja… kod mene kao u mačke :P), a osim toga nadam se da će netko od vas koji budu online u to vrijeme ovdje lijepo nam napisati osnovne crte (to mogu vidjeti preko moba), dakle glavno je vidjeti kakva je EBITDA u drugom kvartalu (u prvom je koma, i sumarno za pola godina će biti time koma, ali bitno je vidjeti je li u samom drugom kvartalu došlo do nekog poboljšanja, npr. da je na razini istog kvartala prošle godine), ostalo su već detalji koji niti je lako dobro razlučiti što znače, a niti je tako važno.
Jedino što nas sad zanima je EBITDA drugog kvartala, ali i to onako čisto iz znatiželje, a onda ono što nas za ozbiljno zanima je kako će sve skupa sa najvažnijim 3. kvartalom biti na kraju godine. A za što ćemo se još načekati da saznamo 😀

New Report

Close