ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Strpljivost je vrlina! 😉

A cijene treba gledati relativno a ne tako u nominalnim terminima u odnosu na one.
Naime već je prošlo neko vrijeme (uzeti u obzir vremensku vrijednost novca), već su se neke stvari malo iskristalizirale (tvrdim da je sada budućnost manje neizvjesna nego onda), zaključili smo vjerojatno najgori kvartal u puuno godina (za domaće komapnije) što će tek vrijeme potvrditi ili opovrgnuti…
Pa s obizirom na očekivanja budućnosti… obzirom na razinu neizvjesnosti… relativno su ove cijene danas (na croby 1600-1800, što je moguće da će biti ljetni raspon kretanja…) slično "jeftine" kao one u ožujku na croby cca. 1300.

Možda ja stvari gledam preoptimistično… ali meni stvarno izgleda da su naše kompanije što se tiče zarada…, na samom dnu, i da je to izvjesnije nego što li je bilo što u zadnje vrijeme bilo izvjesno.
U tom kontekstu su ove cijene vrlo slične onim cijenama u onom kontekstu.

Ima li ovo smisla?
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Vlada-prodaje-26-posto-Podravke

Nisam siguran koliko ima smisla pri nekoj cijeni (recimo za cca. 300 mil kn), ali pri ovim njihovim maštarijama od 500 mil vjerojatno da ne.

"na samom dnu, i da je to izvjesnije nego što li je bilo što u zadnje vrijeme bilo izvjesno.
U tom kontekstu su ove cijene vrlo slične onim cijenama u onom kontekstu" kolega linx zapetljali ste ga skroz, no slijedi nam pad blue chipova

@kanabis

Ja znam što sam rekao – ako si se ti zapetljao u čitanju – probaj ponovno 😉

Što se tiče pada blue chipova… pa naravno da tvoja izjava ima smisla (i u mojim očima) – zar nisam i ja rekao da izgleda da nas očekuje vruće ljeto? I da me ovo ljeto podsjeća na prošlogodišnje proljeće? 😀 (a blue chipovi su u ožujku 2009. itekako padali…)

Dno o kojem govorim se odnosi na poslovanje – "poslovanje je na dnu", a za cijene dionica ne znam (nikada ne prognoziram kratkoročan kretanja cijena) ali imam feeling da je ljeto vruće, tj. da cijene neće gore, da mogu samo dolje – i da su ovo time posebice odlične prilike za lijepe kupovine bez straha da svojim aktivnostima (koliko god ti velik portfelj) možeš si nabijati cijene, nego da mjesta unatoč nellikvidnosti za postepena svakodnevna skupljanja ima!, to je bila poanta moga posta.

počeo i pad adrisa, uskoro će na granice 210-230. Zahvaljujem kolegi koje je prognozirao rast do 280 i onda pad do 210

Bilo bi jako zanimljivo vidjeti tko je one pakete pokupio – dogovorio na 259,00 kn neki dan!

To je ponovo biz na hrvatski način, mirovinac kupi svojim umirovljenicima a što je evidentan pad nikom ništa!!! Bravo

[undecid]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

CROBEX od ožujskog dna do danas: +42,72 %
ADRS-P-A od ožujskog dna do danas: +82,11 %

Naravno da se mora to malo "tehnički iskorigirati" – međutim kako je to sve jako daleko od fundamentalne vrijednosti… svaka korekcija se ovdje treba shvaćati kao prilika za specijalno povoljnu kupnju.
Ne vidim čemu onda kritike mirovincu što je kupovao?? Ako neće ADRS, pa što će onda u RH drugo kupovati?

Vezano za otvaranje žiroračuna na koji se isplačuje dividenda:
nije potrebno slati dokumentaciju (Ugovor o žiro-računu, preslik osobne) u ADRIS ako ste to učinili u SKDD


Vezano za otvaranje žiroračuna na koji se isplačuje dividenda:
nije potrebno slati dokumentaciju (Ugovor o žiro-računu, preslik osobne) u ADRIS ako ste to učinili u SKDD

http://www.zse.hr/default.aspx?id=31516
Znači direktno sa SKDD je najlakša varijanta i pokriva odmah sve dionice? Kad je tu bio zadnji dan dividende? Mislim da nisam u tom krugu pa ne trebam žuriti ali za svaki slučaj.

who dares, wins


Vezano za otvaranje žiroračuna na koji se isplačuje dividenda:
nije potrebno slati dokumentaciju (Ugovor o žiro-računu, preslik osobne) u ADRIS ako ste to učinili u SKDD

Ako mogu ovdje pitat , da li je potrebno otvoriti novi žiro r. samo za dividende ili je dobr stari ?
Ispričavam se , nisam u toku …..

smanjuje se minus.......

@Verdi
prošlo, mislim 2.7., a isplata je 20.07.2010

Dividenda utvrñena u točci I. ove Odluke isplatiti će se dana 20. srpnja
2010. godine, na račune imatelja dionica prema stanju i izvodu Središnjeg
klirinškog depozitarnog društva d.d. na dan 02. srpjna 2010. godine.
Ja kupio 1. a da nisam ni znao. Za to je i bilo tako jeftino. Svejedno ništa čekaj rast.

who dares, wins

New Report

Close