ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@ Lynx ,

Zaista predivne slike i sve , U Rovinju sam bio i znam što je to ..

Al kad ovdje na forumu predstavljaš – pa skoro kao glasnogovornika ADRSa ,
onda osvrni se i na moju opasku , pa napiši (a na tragu nekakve insajd informacije) kako to da se ADRS nije natjecao za DroguKolinsku ?

Evo ako ja smijem

Zato što je za njihovu Upravu vrhunac inicijative i poduzetnosti naručiti novo pakiranje za Ronhill

Izgubljeni u bespućima Kanfanara

Svaka dionica je precijenjena dok je ja ne kupim



kako to da se ADRS nije natjecao za DroguKolinsku ?

Zato što je za njihovu Upravu vrhunac inicijative i poduzetnosti naručiti novo pakiranje za Ronhill

Izgubljeni u bespućima Kanfanara
[/quote]
Ne znam ja… ali tko to zna… a možda baš zato što ih recimo onaj njihov frend Zoran Jankovič stalno vuče za nos kako upravo oni mogu i trebaju preuzeti Mercator… pa se oni što se tiče Slovenije stalno za taj (vjerojatno nesuđeni…) Mercator čuvaju.

Da li je bilo dobro umjesto Mercatora uzeti Drogu? Ne znam. Možda su razmišljali… pa stvar pukla na cijeni, naime možda su uzeli u obzir da se Atlantic natječe… a nakon što je Atlantic ušao u igru jasno je da oni više ne mogu, ne samo zbog odnosa sa Atlatnic grupom (koji su jako važni) nego zato što oni niti ne mogu ponuditi višu cijenu nego je nudi Atlatnic obzirom da oni ne mogu sa Drogom ostvariti neke sinergijske efekte, pa njihova fer cijena ne može niti teoretski biti jednaka fer cijeni sa stanovišt Atlatnic grupe – zato je ulaskom njih u utrku Adris van svake teoretske mogućnosti da bi konkurirao. A taka je dogovor možda i unaprijed postignut… možda su se dogovorili da je razumno da to obavi onaj koji od toga ima više koristi, i kojemu je kao strateškom investitoru veća šansa da uspije.

Stoga Adrisu ako išta u Sloveniji, opet ostaje taj Mercator, jer… to niti može Atlantic napraviti (prevelik zalgaj), niti može Agrokor (prevelik zagoj, i njega tamo posebno ne vole – njemu nikada ne bi prodali) tako da ako itko ikada preuzme Mercator sa ovih prostora… to bi mogao biti Adris.

Međutim ovdje ima i drugih sad poslova, ne vidite da se tvornica još malo počinje graditi, hoteli se rade, u marikulutu se ulaže… dakle ovdje taktika "puno malih stvari" umjesto neke "velike" (za sada).

Što se tiče najnovijih vijesti iz Bugarske… kažu da je jedan strateški investitor zatražio due diligence… (tko zna tko je to :D). Međutim oni su tu svoju privatizaciju odgodili već bezbroj puta, pitanje hoće li od toga ikada biti išta. Slično kao što niti u BIH svoju FDS neće nikada niti morati prodavati jer će je TDR uskoro poraziti. Dakle ima puno malih poslova, a da kad će iskočiti iz vedra neba neki veliki… tko to zna. Uvijek su tu potpisani neki ugovori o tajnosti pa se ne može znati dok se ne dogodi.

Hvala Lynxu na divnim slikama Rovinja!!!
Stvarno ljepo.
Prvo moram kupit novi auto ( sada vozim star 25 godina ) i SIGURNO ĆU dogodine posjetiti Rovinj.


@lynx

Ne slažem se baš.
Znači , ako je plan postepeni ulazak na tržište hrane , Droga Kol. je bila idealna –
istina da će ATGR imati veće sinergijske učinke ,
ali za ADRS ulazak na tržište hrane i pića nikad neće bio lakši izuzev npr. akvizicije Podravke.
DK ima kompletnu logistiku,skladišta i dr. što je ADRS itekako potrebno a moglo se preuzeti i bez dodatnog zaduživanja.
Nikad http://www.kolinska.si/sl
na tržište ne bi išla da Istrabenz nije u strahovitim problemima.
Odlična prilika otišla u vjetar.
A nažalost od Merkatora nema ništa , to Slovenci sad definitivno neće dat nama…

Po meni , trebali bi počet lobirat za Podravku čiji problemi još nisu svi izašli na vidjelo , ona će uskoro biti suočena i sa padom prihoda,
obzirom da je vođena nekom čudnom seljačko-političkom-komunističkom upravom i jakim sindikatima koji će se zauzimat na radnike nenavikle na gubitak razno raznih benificija a koju će kao takvu sa bitno boljom vlasničkom strukturom i obrazovanim menandžmentom Tedeski jednostavno bitno ugrozit ako ne i pregazit. (tamo gdje su izravni konkurenti)

smanjuje se minus.......

Ali kažem ti da oni nisu mogli ponuditi cijenu veću od one koje nudi Atlantic. Teoretski to jednostavno ne bi trebali moći ponuditi.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/prehrana/markulin-potpore-za-uzgoj-ribe-moraju-biti-kao-u-italiji-i-grckoj,84280.html


http://seebiz.eu/hr/tvrtke/prehrana/markulin-potpore-za-uzgoj-ribe-moraju-biti-kao-u-italiji-i-grckoj,84280.html

Upotrijebio je riječ "učinkovito" 😀
http://trzistakapitala.wordpress.com/2009/07/06/rijec-koja-govori-sve-%E2%80%93-zasto-smo-u-banani/

Bakić često iznenadi dobrim komentarima. Njegova analiza tržišta rada je sjajna. Šteta što takve stvari ne dođu do šire javnosti.

Iznenadi? To bi značilo da ne očekuješ dobre komentare od njega?

Mene ne iznanađuje, ja od njega očekujem vrhunske postove i to što očekujem i dobijem 🙂

Čovjek stvarno odlično razumije svijet oko sebe, sjajno to sroči u kvalitetne članke… to ti je tako kad matematičar umjesto matematičkih apstrakcija počne razmišljati i o konkertnoj stvarnosti (i u tome uspije, što nije uvijek slučaj),… Matematika je kraljica znanosti kako se kaže, je li 🙂 I matematički način razmišljanja (kada ga netko zna upotrijebiti i na konkretne stvari) donosi najviše ploda.

Znate li da je još i Isaac Newton ulagao u dionice? Ali on je bio manje vješt od g. Bakića u prelasku iz svoje domene u ovu drugu misaonu domenu, on je svoje bogatstvo na burzi prokockao – ali iz toga nešto i naučio: da je ljudsku iracionalnost nemoguće izračunati! 😀

Ovaj pristup kojega g. Bakić koristi, između ostaloga upravo i to uzima u obzir, da je tržište neefikasno, jer su ljudi iracionalni… i zato su dionice, i ne tako rijetko, zapravo na skroz "bezveznim" valuacijama, i to treba iskoristiti. To znamo i svi mi koji svoje poglede temeljimo na starom učenju prof. Grahama, i sl., na modifikacijama te filozofije u obliku npr. Buffett-ovog pristupa i sl.

Dionice su stvarno vrlo često na totalno "bezveznim" cijenama – i to je mudro iskoristiti.

Danas svjedočimo opet nekim takvim događanjima. Dionice i prije nego su se uopće približile nekom fer vrednovanju imovine koju predstavljaju, pod utjecajem psiholoških efekata strmoglavo padaju nazad, i tko zna koliko će još… sad je i ljeto kada to kod nas inače bude tako sve nelikvidno i sklono padu… i to su situacije kada dionice postaje još više podcijenjene, vraćamo se situacijama kakve smo imali u 2009. godini – kada su neki kupovali a mnogi tek sa odmakom od skoro godinu dana shvatili da je to bila prilika. Sad kako ova ljetna sniženja dolaze… opet će većina, kao i onda, prilike propustiti i tek se sa zakašnjenjem sjetiti da su imali prilike a nisu ih znali prepoznati.

Mislim da dobar dio ovog što sam napisao odnosi i na našu "korporativnu funkciju" Grupe, tj. na one koji odlučuju o alokaciji financijske imovine… jer pogledom u izvješća, vidimo da dionice u 2009. baš i nisu kupovali… sada je možda vrijeme da isprave tu grešku. Ili napraviti jedan dobar portfelj dugoročne financijske imovine – ili ići u neka prava preuzimanja – ali ljeto ovdje ne smije biti ne-radno.

Adris grupa mora raditi 0-24h cijelo ljeto. Ovo ljeto je zabavno – za rad!

To kud će oni s lovom je već toliko prožvakana tema da nema smisla da je opet počinjemo. Ali činjenica da nisu jače kupovali u 2009. govoro puno o njima.

Ima smisla – jer dolazi vruuuuuuuče ljeto!!!!!!!
Meni ovo ljeto izgleda kao proljeće 2009.
Repriza.
Kada propustiš nečega original – treba dobro paziti ne propustiti i reprizu 😉

Teško da će više biti cijena kakve su bile u ožujku 2009, ali ni ovo sad nije loše. Ne znam šta čekaju. Ja bih umro od nestrpljenja sjedeći na tolikom kešu. [wink]

New Report

Close