ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega barba pričate gluposti, pa i ćorava kokoš zna da se na švercanu robu na plaća porez.

@kanabis

Pa šta to briga ADRISA, o čemu vi pričate jel vi čitate svoje postove kad ih napišete.

Kolega Lynx je u pravu vi pišete samo eto neka se piše.


Gledajte kolega lynx ja ne pričam o zakonima koji bi regulirali crno tržište, već o nečem lokalnom. A to je da svi moji prijatelji već 10 godina cigarete kupuju od lokalnih preprodavača. Ne znam jel to šteti ili pogoduje tdr-u, ali će sigurno štetiti konkurenciji.

Ali šteti i TDR, jaaako! (kao i proračunu RH)
Te cigarete dolaze sa tržišta BIH, a na koje se prodaju po bitno manjoj proizvođačkoj cijeni nego u RH. Štoviše, trenutno na tržištu BIH više nema profitabilnosti (jer se ne-dizanjem cijena na porast trošarina odgovorilo kao taktiku koja će povećati tržišni udio, da bi se kasnije cijene podigle na većem udjelu – pa za sada tamo: nula ili čak guibtak!, kao nikada do sada, to je bilo profitabilno tržište za razliku od Srbije u kojoj su do sada i TDR i svi ostali radili sa gubitkom radi pozicioniranja, a TDR i radi diskriminirajućih trošarina, koje takve više nisu pa je lakše)

P.S. A Zakoni o kojima govorim su oni koji propisuju visinu trošarina. Dokle god su cijene u RH bitno veće od onih u susjedstvu – to pogodoju crnom tržištu. Loše je da u RH imamo cijene bitno veće nego u susjedstvu, pogotovo zbog toga što naše vlasti ne mogu kontrolirati toliku granicu – dakle ne rade baš ništa u dobrom smijeru nego isključivo na štetu domaće proizvodnje i domaćeg proračuna a u korist crnog tržišta primarno, te i u korist stranih multinacionalnih kompanija.

Bio u Londonu pred upravnom zgradom BAT – a!!!!!
Strogi centar na obali Temze a izgleda kao hram ili mauzolej!!!!!
Zgrada 18 – 19 st. sami mramor, mesing, plemenito drvo, debeli tepisoni a rasvjeta kao u Betlehemu!!!!!!
Vrlo dojmljivo i svatko tko stane ispred zgrade osjeti neko strahopoštovanje!!!!!!
IMPRESIVNO i čovjeku ostane duboko urezan vizualni DOJAM!!!!!

A jesi kad bio pred upravnom zgradom Adrisa u Rovinju? (ili ispred TDR-a u Kanfanaru?)


A jesi kad bio pred upravnom zgradom Adrisa u Rovinju? (ili ispred TDR-a u Kanfanaru?)

ne, nisam bio!

Netrebaš niti gledat …

Dovoljno je da zanaš da toliki keš imaju ,
a sve akvizicije okolo drugi s manje ili čak i bez kapitala pokupe… a najgore od sveg je što je dugoročni plan ulazak na tržište hrane..
Da li su uopće znali u ADRSu da se DrKol. prodaje ?

Zato nam je i cijena tu gdje je…

smanjuje se minus.......

Zanimljivo bi bilo usprediti Atlantic i Adris. Jedni su hazarderi, a drugi oprezni preko svake mjere. Dvije nevjerojatne krajnosti.

uprava adrisa nažalost sve više liči na upravu atlanske plovidbe

Lagano se pale crvene lampice u Rovinju (a nije NY)!

Tri regionalna igrača počinju zagorčavat poslovanje našim proizvođačima dima!

[undecid]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



A jesi kad bio pred upravnom zgradom Adrisa u Rovinju? (ili ispred TDR-a u Kanfanaru?)

ne, nisam bio!
[/quote]
Predlažem onda za ovo ljeto: Rovinj! 😉 Pa onda usput vidiš i Adris! Kada si vidio BAT, moraš i Adris 😀

I zgrada uprave i stare tovrnice su također povijesni spomenici, "industrijske arhitekture"… lijepo je to vidjeti. Naravno puno skromnije zdanje, u skladu sa veličinom firme, i ondašnjom velečinom kada izgrađena…

U prilogu par turističkih slika, vidi se zgrade uprave, stare tvornice, koncernta dvorana i galerija Adris (samo dijelom se vidi), i duhanski muzej je tu ali se ne vidi, a kako spominješ Temzu, okoliš u kojemu je smještena upravna zgrada BAT-a, u prilogu malo i okruženja ovih zgrada – također je lijepo za vidjeti 😉

Što se tiče nove tvornice u Kanfanaru, remek djelo moderne arhitekture, savijet: http://www.tdr.hr , tu imaš lijepih slika, također možeš i do tamo autom se provozati ako budeš u blizini. Ja tvornicu uživo nisam vidio iz bliza (samo iz daljine u prolazu) i na slikama.

Londnon je lijep, Temza je lijepa rijeka… ali i Rovinj i jadransko more imaju što za pokazati.

@ Lynx ,

Zaista predivne slike i sve , U Rovinju sam bio i znam što je to ..

Al kad ovdje na forumu predstavljaš – pa skoro kao glasnogovornika ADRSa ,
onda osvrni se i na moju opasku , pa napiši (a na tragu nekakve insajd informacije) kako to da se ADRS nije natjecao za DroguKolinsku ?

smanjuje se minus.......

New Report

Close