ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Alabama
čim se malo smiri situacija s Eurom, zapušu pozitivni vjetrovi na evropskim burzama i kod nas će up-up (makar mi ta povezanost nije jasna).
P/B 0,67
uz nisku zaduženost

kolega lynx,ne znam zašto se na temi pod imenom ADRS nebi smjelo raspravljati i u "terminima na razini cijena".
dok je cijena dionice rasla,nikome nisu smetali ti "termini"
do sada sam vas smatrao ozbiljnim investitorom,a sad kad vidim da namećete o čemu se smije i ne smije pisati,djelujete kao običan druker
da završim,imao sam dionicu adrisa,trenutno je nemam,i ponovno ću je kupovati,ali ne prije nego li padne na cca 205-215 kn
dakle,uskoro smo zajedno u sedlu,ako prije toga ne rasprodate

Frankly my dear, I don't give a damn!

i mene je iznenadio komentar kolege Lynksa. Pa nisu na burzi samo Warreni koji kupuju dionicu na duge staze, ima tu i ljudi koji kupuju i prodaju za profit i iako sam jedan od onih prvih poštujem ove posljednje. Mislim da tu nema ništa loše, dapače, povećavaju likvidnost. A već kad smo kod toga, nije mi jasna atmosfera na forumu oko tzv. burekdžija, pa oni samo povećavaju likvidnost, morate znati ljudi da oni jeste da prodaju i štopaju cijenu koja bi mogla bez njih rasti, ali dragi moji i kupuju kad bi cijena mogla puno više padati, tako da dođemo na isto.
Što se tiče adrisa moja cijena na kojoj ću vjerojatno početi ulaziti je oko 210, računam uz isplatu dividende i još jedan loš kvartal da bi se mogli vidjeti tamo negdje, a onda ako će još dolje još bolje, kupovati ću još.
prethodni val sam bio počeo kupovati na 250 pa sve do 180, za 135-140 sam ostao na suhome :-), i izašao sam na 260. Što više takvih valova to ja sretniji.

Želim Vam svima puno uspjeha, i dugoročnom investitiorima i trejderima!!!

Pozdrav


kolega lynx,ne znam zašto se na temi pod imenom ADRS nebi smjelo raspravljati i u "terminima na razini cijena".

ne samo na temi ADRS nego na temi bilo koje dionice! 😉 (za takve stvari postoje druge teme kao što su TA, komentari trgoavanja, necenzurirano i sl.)
Zašto? Pa zato što je to elementarna pristojnost, koja u nekom obliku je valjda sročena i u pravilima forumama (pročitaj ih).
Samo sam htio da se malo više ozbiljnosti ("reda") ovdje uvede obzirom da moderatori kao niti na bilo kojoj temi ne rade svoj posao… ako to nekome smeta, ispričavam se, jer zbilja poštujem sve ljude bez obzira na sve različitosti u pogledima, načina razmišljanja, komuniciranja… ali koliko ja ovo shvaćam samo sam promovirao poštivanje pravila foruma.

Ako sam bio pregrub, malo ih relaksirajte, bitno je samo da se "neargumentirano ne licitira cijenama" (pročitajte pravila) i ne zatrpava nas baš previše sa osobnim stvarima (kupio sam po ovliko, prodao po onoliko… jer mislim da to stvarno nikoga ne zanima), nešto objektivnije pišite što će nas sve zanimati!


i mene je iznenadio komentar kolege Lynksa. Pa nisu na burzi samo Warreni koji kupuju dionicu na duge staze, ima tu i ljudi koji kupuju i prodaju za profit i iako sam jedan od onih prvih poštujem ove posljednje.

i ja ih poštujem i iznimno volim 😀
Samo sam htio reći da imaju "svojih tema" za komentare o takvim forama a jedinu od dvije (tema konkretne dionice i tema makroekonomije) koja su namijenjene nečemu ipak malo fundametalnijem da poštuju, bar u okviru pravila foruma ako ništa drugo… Što se kolega koji je bio najaktivniji u onome prvom, i složio!

Puno sreće svima, a što se tiče perfomasne dugoročno ulaganja vs. špekuliranja… o tome postoje ozbiljna istraživanja – pa neka ih svatko za sebe prouči, i odluči čime se želi baviti, o tome nisam govorio, potrebni su što se tiče likvidnosti burze i jedni i drugi.

želi se jeftin dokup kvalitetnih dionica. mislim da bi svi bili u adrisu po 200kn


želi se jeftin dokup kvalitetnih dionica. mislim da bi svi bili u adrisu po 200kn

tko ne bi… i ja bih 😀

Ali dosta ispraznih priča, evo vam sada nešto konkretno "fundamentalno"!

Preporučljivo svim dioničarima (i svim 100+ menadžerima Grupe :P) da zajedno sa svojom djecom (odnosi se na one starije, koji djecu već imaju… ostali smo i sami djeca pa isto super :D) pažljivo ovo pogledaju:

SMC1: http://www.smckids.com/episodes/lemons-to-lemonade
– Duhanska divizija (iNovine/Tisak, Opresa, Veletabak…)
– Cromaris (nove ribarnice na tržnici…)

SMC2: http://www.smckids.com/episodes/car-wash-capers
– turistička divizija (popunjavanje hotela…)

SM3: http://www.smckids.com/episodes/walkin-the-dog
– Abilia (izgradnja hotela…)

SMC4: http://www.smckids.com/episodes/lawn-and-order
– korporatvina funkcija Grupe (akvizicije…)

SMC5: http://www.smckids.com/episodes/pcs-and-understanding
– korporativna funkcija Grupe (green field, akvizicije…)

(svaka sličnost sa stvarnim osobama iz Adris grupe je slučajna… hihihi…)


želi se jeftin dokup kvalitetnih dionica. mislim da bi svi bili u adrisu po 200kn

kanabis,opet neargumentirano,na ovoj zaštićenoj temi,pišeš na razini "termini cijena".
pa kakvi ste vi to ljudi,kupujete adris,a zanima vas cijena dionice.tko je to još vidio.
daj kanabis,uozbilji se malo,i počni pisati argumentirano,velike plahte,kao lynx

Frankly my dear, I don't give a damn!

ADRIS je dionica u kojoj veliki institucionalci već kreću sa izlaznom strategijom. Što ne čudi obzirom da jedina profitabilna komponenta grupe TDR (budimo realni, sve ostalo je balast) biva sve jače ugrožena što trenutnom državnom regulativom, budućom europskom regulativom, a ponajviše puno kvalitetnijom i cjenovno povoljnijom konkurencijom.

Zašto bi itko normalan platio ono Ronhilovo smeće kada za 17 kuna može kupiti vrhunski Muratti od Phillip Morisa? Da ne spominjem da im BAT sigurno neće zaboraviti ono političko protjerivanje od strane HDZ-ove vladajuće garniture prije 10-ak godina. BAT kuca na velika vrata, Japanski duhanski magnat već je iobjavio ulazak na Hrvatsko tržište, a već prisutni PM otima tržišni udio neumoljivo.

Budimo realni. TDR nema proizvod. U tome je najveći problem. Proizvodi Phillip Morisa i BAT-a su BOLJI proizvodi. Cijenom ništa skuplji kada bi tržište bilo fer reglirano. TDR ima (pardon, do sad je imao) političko zaleđe kojom je nelojalno konkurirao u RH. Pitanje je dana kad će izgubiti tržišnu utakmicu u RH. Tog su oni svjesni i zato idu u zemlje trećeg svijeta (Iran). Ali ni tamo neće biti sami. I tamo su malo veći igrači koji su već osigurali tržišne udjele. Domaći duhanski proizvod (TDR) nema apsolutno nikakve šanse za opstanak kako u RH tako niti u izvozu.

U sljedećih 5 godina, kao i HT-u, ADRIS-u slijedi KRAH

DOBAR DAN, DOBAR DAN, JA SAM BUKOBRAN !!!!!!

S tvojim argumentima se nimalo ne slažem (npr. da je Ronhill smeće, to ne mogu znati osobno ali podaci pokazuju drugačije…), ali to tvoje jesu "nekakvi" argumenti, svaka čast! Tako se piše, o tome govorim ovih zadnjih nekoliko postova.

Što se tiče proizvoda (kvalitete…), ako si pušač, možda ćeš se ipak složiti ako probaš (ja ne znam jer nisam, ali čujem priče) da ovo (novi Avangard, bitno drugačiji od staroga) je zbilja "nešto posebno":
http://www.tdr.hr/proizvodi/avangard/avangard.htm


ADRIS je dionica u kojoj veliki institucionalci već kreću sa izlaznom strategijom. Što ne čudi obzirom da jedina profitabilna komponenta grupe TDR (budimo realni, sve ostalo je balast) biva sve jače ugrožena što trenutnom državnom regulativom, budućom europskom regulativom, a ponajviše puno kvalitetnijom i cjenovno povoljnijom konkurencijom.

Zašto bi itko normalan platio ono Ronhilovo smeće kada za 17 kuna može kupiti vrhunski Muratti od Phillip Morisa? Da ne spominjem da im BAT sigurno neće zaboraviti ono političko protjerivanje od strane HDZ-ove vladajuće garniture prije 10-ak godina. BAT kuca na velika vrata, Japanski duhanski magnat već je iobjavio ulazak na Hrvatsko tržište, a već prisutni PM otima tržišni udio neumoljivo.

Budimo realni. TDR nema proizvod. U tome je najveći problem. Proizvodi Phillip Morisa i BAT-a su BOLJI proizvodi. Cijenom ništa skuplji kada bi tržište bilo fer reglirano. TDR ima (pardon, do sad je imao) političko zaleđe kojom je nelojalno konkurirao u RH. Pitanje je dana kad će izgubiti tržišnu utakmicu u RH. Tog su oni svjesni i zato idu u zemlje trećeg svijeta (Iran). Ali ni tamo neće biti sami. I tamo su malo veći igrači koji su već osigurali tržišne udjele. Domaći duhanski proizvod (TDR) nema apsolutno nikakve šanse za opstanak kako u RH tako niti u izvozu.

U sljedećih 5 godina, kao i HT-u, ADRIS-u slijedi KRAH


Ima istine u ovom što si pisao, no osnovno je pitanje da li je to za NAS dobro. Nije, tu ćemo se lako složiti. Globalizacija je dobra za krupni kapital, ali ne za malog potrošaća kao konzumenta a niti kao radnu snagu. Globalizacija donosi sinergijske efekte ( bolju organizaciju = manje radnih mjesta ), sve veću dobit krupnom kapitalu usljed smanjenja (uništenja) konkurencije.
TDR i dalje kupuje domaći duhan ( jedan dio uvozi ), a po cijeni je uvozni isplativiji. To je pozitivno. Sigurno treba raditi na poboljšanju kvalitete, smanjenju troškova uzgoja duhana ….itd.
Jedan primjer što se dešava kada izgubite domaću proizvodnju. Tvornica boja i lakova u Zagrebu je u ex-YU bila najbolja. Njihovi lakovi odgovarali su najvišim vojnim standardima, poznat je bio i lak za parket. Nakon prodaje tvornice, i daljnje preprodaje iste Slovencima, imamo po dućanima vrlo malo naših boja i lakova, a isto tako i udio u domaćoj potrošnji. Cijene se također prilagode situaciji na tržištu. Eto o takovim stvarima treba voditi računa kad se kupuje. Veliki brendovi, imaju u razvijenim zemljama otvorene pogone, punionice, proizvodnju, a kod nas ogromna skladišta. Koliko ljudi je zaposleno u proizvodnji, a koliko u skladištu.
Sigurno je da TDR vodi bezpoštednu borbu s konkurencijom, da mora otvarati nova tržišta, da otvara proizvodnju u Iranu jer je to jedini način za preživjeti u ovoj globalnoj utakmici. Adris je uz duhan i njegovu distribuciju, krenuo u segmente uzgoja riba i školjki i turizam. Nije tu situacija lakša. Poželimo im puno uspjeha, a u interesu dioničara, zaposlenih i državnog buđeta.

Kakvih sad školjki?? 😀 Nema tu nikakvih školjki koliko ja znam – samo riba 😀 A ovaj "državni budžet" na kraju… zar si baš morao njega spomenuti, on dobiva i previše! Državni budžet treba smanjivati, to nam je jedini način na koji nam država može naprijed.

New Report

Close