ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što vam je ljudi, kakvo je sad to licitiranje cijena/drukanje?? To nam stvarno na ovoj temi nije potrebno. Da sam ja moderator obrisao bih sve gorenje postove u kojima se spominju cijene dionica. To je drukanje. Nije mi jasno čemu sad to.

šta je Links, nisi se nakrco?
druko bi malo dolje ko na FRNK, kao sviđa ti se, dobar je, ali bi da ide dolje? [lol] [lol]

Frankly my dear, I don't give a damn!

Mislim da se ne radi o drukanju. Veoma mi je drago što se ovdje može pročitati mišljenje drugih dioničara ADRISa o njihovim predviđanjima i ciljanoj cijeni. To je važna informacija. Drukanje se izvodi na mnogo perfidniji način. Ovdje samo vidim iskrena razmišljanja bez namjere da se netko obmanjuje.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]



Što vam je ljudi, kakvo je sad to licitiranje cijena/drukanje?? To nam stvarno na ovoj temi nije potrebno. Da sam ja moderator obrisao bih sve gorenje postove u kojima se spominju cijene dionica. To je drukanje. Nije mi jasno čemu sad to.

šta je Links, nisi se nakrco?
druko bi malo dolje ko na FRNK, kao sviđa ti se, dobar je, ali bi da ide dolje? [lol] [lol]
[/quote]
Nakrcao i prekrcao: odavno 😛
Ja uvijek tražim istinu – ma kakva ona bila. U Francku ima negativnosti, pa bez obzira što sam unutra i ne mislim skoro van – ništa me ne priječi da kažem i ono negativno. Bilo pozitivno bilo negativno, bio ja unutra ili ne bio – ja jednako govorim. Niti mislim da pisanjem mogu utjecati na cijenu, a dok tu fino mirujem (niti ne kupujem niti ne prodajem, kako ovdje tako i inače ništa, već duže) stvarno i da slučajno utječem na neki način na cijenu u bilo kojem smijeru: ništa mi ne znači. Kratkoročne oscilacije cijene me ne zanimaju. Istinu ništa ne može spriječiti, važno ju je iznositi i kao u slučaju Francka kada i nije ugodna.

Ja samo negodujem (ovdje i svugdje) kada netko tek tako prosipa iz vedra neba nekakve cijene, "targete", to nije opravdano. Cijene se ne bi trebale nikada govoriti. To se radi samo na tehničkoj analizi – ovo nije taj dio foruma, a ako netko baš i želi tehnički analizirati ADRS-P-A ili ADRS-R-A onda neka iznese tu "analizu", a ovo navođenje cijena bez drugih detalja – nije nikakva TA nego baš drukanje.

Ja govorim o vrijednostima, npr. za TDR samo kao jedan dio Grupe već duže vrijeme navodim cca. 10 milijardi kn, i dalje je tu negdje, pa računajete koliko je po dionici, isto tako zbrojite i sve ostale članice Grupe, keš i sve ostalo. Ali to je vrijednost, a ne cijena za koju navodim neki konkretni target kada će biti ostvarena, to ne smatram mogućim za prognozirati ako se govori o kratkom vremenskom razdoblju.

Vrijednost i cijena se hoće jednom naći negdje na približno istim razinama, dugoročno gledano. Reći da će se u roku od godine dana cijena dionice poklopiti sa današnjom intrinizčnom vrijednošću po dionici (koja je po meni sada cca. 800 kn, u nekom srednje optimističnom scenariju, ali bitno je da će na dalje trajno rasti) – to može biti samo nagađanje, drukanje… Tržišna kretanja na kratki rok: nisu predvidiva!

Nitko ne može reći da će cijena dionice u kratkom roku doći bilo na tih 800 kn ili na bilo koji dio od toga (kao npr. spomenutih 400-500 što je cca. polovica vrijednosti), ali ono što se imamo pravo "nadati" da će dugoročno… cijena doći negdje (bar "na trenutke") negdje približno tadašnjoj intrinizičnoj vrijednosti po dionici (koja će "tada"/za veći broj godina, biti naravno bitno viša nego današnjih cca 800 kn – zato i jesam ovdje jer ne samo što držim današnju vrijednost puno višom od tržišne nego predviđam i njen daljnji rast po dovoljno stopi da moj ukupni dugoročni povrat bude zadovoljavajući). Ali tako precizno definirati te trenutke, sa preciznošću manjom od godine dana, ja držim da je potpuno neosnovano. Takve stvari (rezulate utjecaja tržišnih sila na cijenu) govori možda TA… ali ovdje nisam vidio nikakvu TA nego puke licitacije.


Mislim da se ne radi o drukanju. Veoma mi je drago što se ovdje može pročitati mišljenje drugih dioničara ADRISa o njihovim predviđanjima i ciljanoj cijeni. To je važna informacija. Drukanje se izvodi na mnogo perfidniji način. Ovdje samo vidim iskrena razmišljanja bez namjere da se netko obmanjuje.

nema nikakvog drukanja!!!
samo činjenice i opće poznati podaci svima dostupni. Nitko NEMA NIKAKVE INSINUACIJE niti bilo kakvih LAŽNIH informacija.
čista matematika:
P/E = ?
P/Bv = ?
i
P/E * P/Bv = cca 22 = fer cijena!

ne tražimo ništa VIŠE!?
[thumbsup] [bye]

Ako koga zanima dogovor još nije pao između Maistre i Vrsara,,valjda Vrsar ipak će se prodaje,,danas je reko direktor Maistre,,sad dal su to prijetnje ili je stvarno to tako,,vidit ćemo……………..

nema nikakvog drukanja!!!
samo činjenice i opće poznati podaci svima dostupni. Nitko NEMA NIKAKVE INSINUACIJE niti bilo kakvih LAŽNIH informacija.
čista matematika:
P/E = ?
P/Bv = ?
i
P/E * P/Bv = cca 22 = fer cijena!

To je od Ben Grahama, ali od njega je isto i ova formula

Cijena dionice = Multiplier x ( Dividends + Earnings/3)

E sad u njegovoj knjizi Security analysis (moja je iz 1951) nalazio sam Multipliere od 12 do 18 ovisno čemu se firma bavi. Neki sektori imaju veći, a neki manji.
E sad ako mi se koja greška potkrala slobodno me napadnite, davno sam čitao tu knjigu.

sve je dobro dok Adris ima najveću količinu GOTOVINE!!!!!!!
dividenda = dobro ULAGANJE = KONAČNA VEĆA DOBIT.
tak oda me osobno ne zanima neka dividenda.Zato sam prodao HT i kupio Adris sa PERSPEKTIVOM RASTA!!!




Što vam je ljudi, kakvo je sad to licitiranje cijena/drukanje?? To nam stvarno na ovoj temi nije potrebno. Da sam ja moderator obrisao bih sve gorenje postove u kojima se spominju cijene dionica. To je drukanje. Nije mi jasno čemu sad to.

šta je Links, nisi se nakrco?
druko bi malo dolje ko na FRNK, kao sviđa ti se, dobar je, ali bi da ide dolje? [lol] [lol]
[/quote]
Nakrcao i prekrcao: odavno 😛
Ja uvijek tražim istinu – ma kakva ona bila. U Francku ima negativnosti, pa bez obzira što sam unutra i ne mislim skoro van – ništa me ne priječi da kažem i ono negativno. Bilo pozitivno bilo negativno, bio ja unutra ili ne bio – ja jednako govorim. Niti mislim da pisanjem mogu utjecati na cijenu, a dok tu fino mirujem (niti ne kupujem niti ne prodajem, kako ovdje tako i inače ništa, već duže) stvarno i da slučajno utječem na neki način na cijenu u bilo kojem smijeru: ništa mi ne znači. Kratkoročne oscilacije cijene me ne zanimaju. Istinu ništa ne može spriječiti, važno ju je iznositi i kao u slučaju Francka kada i nije ugodna.

Ja samo negodujem (ovdje i svugdje) kada netko tek tako prosipa iz vedra neba nekakve cijene, "targete", to nije opravdano. Cijene se ne bi trebale nikada govoriti. To se radi samo na tehničkoj analizi – ovo nije taj dio foruma, a ako netko baš i želi tehnički analizirati ADRS-P-A ili ADRS-R-A onda neka iznese tu "analizu", a ovo navođenje cijena bez drugih detalja – nije nikakva TA nego baš drukanje.

Ja govorim o vrijednostima, npr. za TDR samo kao jedan dio Grupe već duže vrijeme navodim cca. 10 milijardi kn, i dalje je tu negdje, pa računajete koliko je po dionici, isto tako zbrojite i sve ostale članice Grupe, keš i sve ostalo. Ali to je vrijednost, a ne cijena za koju navodim neki konkretni target kada će biti ostvarena, to ne smatram mogućim za prognozirati ako se govori o kratkom vremenskom razdoblju.

Vrijednost i cijena se hoće jednom naći negdje na približno istim razinama, dugoročno gledano. Reći da će se u roku od godine dana cijena dionice poklopiti sa današnjom intrinizčnom vrijednošću po dionici (koja je po meni sada cca. 800 kn, u nekom srednje optimističnom scenariju, ali bitno je da će na dalje trajno rasti) – to može biti samo nagađanje, drukanje… Tržišna kretanja na kratki rok: nisu predvidiva!

Nitko ne može reći da će cijena dionice u kratkom roku doći bilo na tih 800 kn ili na bilo koji dio od toga (kao npr. spomenutih 400-500 što je cca. polovica vrijednosti), ali ono što se imamo pravo "nadati" da će dugoročno… cijena doći negdje (bar "na trenutke") negdje približno tadašnjoj intrinizičnoj vrijednosti po dionici (koja će "tada"/za veći broj godina, biti naravno bitno viša nego današnjih cca 800 kn – zato i jesam ovdje jer ne samo što držim današnju vrijednost puno višom od tržišne nego predviđam i njen daljnji rast po dovoljno stopi da moj ukupni dugoročni povrat bude zadovoljavajući). Ali tako precizno definirati te trenutke, sa preciznošću manjom od godine dana, ja držim da je potpuno neosnovano. Takve stvari (rezulate utjecaja tržišnih sila na cijenu) govori možda TA… ali ovdje nisam vidio nikakvu TA nego puke licitacije.
[/quote]

ajme koliki komentar, toboze drugi nabacivaju cijene a vi napisete da nesto vrijedi 10 milijardi pa da racunamo. ma nek ljudi pisu sto hoce, postoji nesto i sto se zove intuicija i ponekad je preciznija od bilo koje teh analize i matematike. teh analiza nije cak ni matematika, to je matematicka obrada psihologije. eto ja sam kupio adrs-p-a na 164 kn bez tehnicke analize a isto tako cu je prodati na 370 kn dio toga, kada dodju konsolidirani izvjestaji s oradama i brancinima.


ajme koliki komentar, toboze drugi nabacivaju cijene a vi napisete da nesto vrijedi 10 milijardi pa da racunamo.

da, vrijedi (a zašto, to sam u više navrata objašnjavao temeljem projekcija budućih novčanih tokova ili još jednsotavnije a slični rez usporedbom valuacija sa cijenama u preuzimanju u sektoru), dakle ja uvijek govorim o vrijednosti. A to kada će tržište tu vrijednosti ispravno i cijeniti… o tome ne govorim jer ja to ne mogu predvidjeti.

ma nek ljudi pisu sto hoce, postoji nesto i sto se zove intuicija i ponekad je preciznija od bilo koje teh analize i matematike.

slažem se. Ja TA ne koristim. Možda mi to nije pamento… ali nedovoljno je poznajem da mi ima smisla riskirati pogreške takve vrste.

eto ja sam kupio adrs-p-a na 164 kn bez tehnicke analize a isto tako cu je prodati na 370 kn dio toga, kada dodju konsolidirani izvjestaji s oradama i brancinima.

Svaka čast na kupnji, ali za prodaju po tim cijenama ti ne bih čestitao 🙂
Od orada i brancina za sada ništa. To je još par godina prilično beznačajno u konsolidiranim rezultatima.

Hvala na komentaru. Sad cu stvarno morat procitati vas post, ali to je kao mali diplomski rad, pa u hrvatskoj ima mnogo "akademskih" gradjana koji nisu u zivotu napisali tako dugi komentar kao vi. Eto, zaista zasluzujete da se to pomnije procita. Znate, ta prodaja na 370 ce biti uvjetovana time, da cu naci opet na trznici (zse) neku dobru robu po povoljnijoj cijeni, a u zadnje vrijeme znam fino probrat po manje atraktivnim standovima. znaci slabo ide to s toplom vodom iz elektrane i uzgojem mladji brzim postupkom? evo vidim da se po mercatoru prodaju orade i brancini, pretpostavlljam da je to adris gruppa.

bravo cone!!!!
pravi šmeker koji dolazi sa najboljih svjetskih tržišta!?
samo deri po svojoj intuiciji i nemoj se NIČIM OPTEREČIVATI!!!!
sve najbolje i da što prije dođeš do svojih CILJEVA!!!!

Zanimljivo – Abilia – Rovinj

cijene – solidne, iako mogu biti još pristupačnije 😉

http://www.abilia.hr/Stanovi_u_Rovinju.htm

New Report

Close