ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@MrPerfect
izgleda da nam se Noiz javio preko burze 😉
e sada bi bilo interesantno znati gdje smo izgubili tu miljardicu cigareta
Što se tiče proizvodnih kapaciteta, 12,24,36 miljardi cigareta, to je 1 smjena, 2 smjene, 3 smjene. Onako ugrubo. Bitno je da ti automati rade brzo ( broj cigareta u minuti ) i kvalitetno.

LosSanto

O ukusima se ne raspravlja .
A dali znate kako je dosao do toga polozaja i kako je dosao u Rovinj .
Za TDR je zasluzan samo gdin.Cerin .
Ante je samo dobra uvlakusa bio i to je to .
Molim Vas da navedete odakle ste i koliko ste u ADRS sa portfeljem jer vidim da ne znate previse

…….I ovo je jedina istina,,Cerin i samo Cerin,,zaslužan za Tdr i bio najbolji direktor,,što se tiče organizacije,,a odnos prema radnicima da ne pričamo,,ovi dalje poslje njega radnika nikad nisu cijenili,,samo brojke i najobičniji kmet,,a Tomašković ni ne zna ko su mu radnici,,,a Cerin je znao svakog po imenu,,istina i Plinio (ipak je to ta škola),i ko su mu roditelji,,čime se bave itd,,za njih radnik je bio neko ko sudjeluje u ostvarivanju snova i čvrsto su mislili da zadovoljan radnik je dobar radnik,,ovima dalje te vrijednosti nisu poznate niti će ikad bit….nažalost

i da,točno,,danas sam bio na burzi,,eto pun pogodak
al neću reć šta sam kupio hehe

kada probije trokut na 285, skok cca 100 kunića!!!!! – peti mjesec prošle godine

Redovna +9,68% [yawn] [thumbsup]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Redovna +9,68% [yawn] [thumbsup]

a ja jutros na kupnji na 290,xx i još si mislim, ajde bar skupi onih 10 komada na 310 (nisam skupio)



Redovna +9,68% [yawn] [thumbsup]

a ja jutros na kupnji na 290,xx i još si mislim, ajde bar skupi onih 10 komada na 310 (nisam skupio)
[/quote]

i ja sam se lipario na 290,xx

srećom imam puno R-A od prije….

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

A eto, jos se stignete lipariti na povlastenoj ispod 290, pa mozda vasa sreca bude kompletnija. ja samo drzim povlastenu, nemam redovnu. Zasto ne zamjenite redovnu za povlastenu, ako vam se da pisati, volio bih procitati razlog. Fondove razumijem, ali me zanima sto mali investitori uviđaju kao prednost imanja redovne? Unaprijed hvala.


Fondove razumijem, ali me zanima sto mali investitori uviđaju kao prednost imanja redovne? Unaprijed hvala.

Pravo glasa koje nosi redovna, makar imaginarno pravo – ipak je na papiru neko pravo, i zato onda taj rod vrijedi bar malo više od P-A. Kada je redovna po cijeni preslična cijeni povlaštene, tada je pametnije kupovati redovnu, kada je razlika veća… tada povlaštenu i to je razlog zašto mnogi mali investitori koji kupuju u više navrata "trebaju završiti sa nekim miskom P-A i R-A".

Pitanje je samo koliki je taj postotak koji se smatra opravdanom razlikom u cijenama, i ovisno o tome kada su trenuci za kupnju jedne ili druge… što za one sklone "trgovanju" može značiti i neprestano prodavanje jedne pa kupnju druge i obratno, kada god su cijene u drugačijem raskoraku od one koju si on drži za fundamentalno opravdanu i što bi s vremenom vjerojatno dovelo do miksa 50:50 oko kojega bi onda stalno osciliralo.

Da je više investitora koji razmišljaju na ovaj način o ovima P-A i R-A tada bi oba roda mogla postati vrlo likvidna jer bi P-A i R-A ovakvim aktivnostima "igranja arbitraže" zapravo sponatno dobila neformalne market-makere (praktički svaki takav investitor bi bio nešto poput market-makera :P).

Recimo kada spominješ fondove, jedan od njih (PBZ Equity: http://www.pbzinvest.hr/UserDocsImages/ID/PBZ%20Equity%20fond%2002_10.pdf) je upravo izjednačio pozicije na P-A i R-A… da li posljedicom nekih ovakvih razmišljanja… ne znam. Ali eto kada bi još odlučio i onako "neprestano" usklađivati svoje pozicije obzirom na svoje procjene "fundamentalno dopuštene razlike" tada bi on postao jedan od "neformalnih market-makera" i razliku u cijenama nam zabetonirao tamo gdje on smatra da joj je mjesto…

Kada bi se našlo još par fondova ("većih igrača") koji slično razmišljaju… razlika u cijenama bi se stabilizirala negdje između svih njihovih različitih procjena, a likvidnost oba roda došla na međusobno slične i vjerojatno u apsolutnim iznosima bitno više razine nego danas i time bi ADRS-P-A i ADRS-R-A zamijenile HT na mjestu najlikvidnijih dionica 😀

Zahvaljujem na iscrpnosti. Mnogo toga sam znao, neke detalje o pozicijama fondova nisam. Zaista kao mali, vrlo mali dionicar adris grupe, ja sam a priori pojednostavnio stvari da vjerujem vecinskim vlasnicima odnosno upravi, jer zbog kvalitete firme i vodjenja iste, imam spomenutu dionicu. Glas na skupstini me ne zanima, sve dok vjerujem vecini koja ce donositi odluke i uzivam prava koja donosi povlastena dionica, premda ovisim o onima koji imaju pravo glasa. Vjerujem da mnogi mali dionicari i ne idu na skupstinu, pa me bas zanima da li su svi svjesni da su banalnom zamjenom r-a za p-a mogli podici svoju dividendu za x% upravo u situaciji kada je razlika r-a i p-a za x% u korist r-a. Buduci da dionice nisam kupio po diskontu ili nasljedio, naravno da sam odabrao adrs-p-a (premda se i ulaz na 164 moze smatrati burzovnim diskontom koji ce se tesko ponoviti u ovom desetljecu). Nakon datuma kada ce ht izaci iz centra fokusa, vjerujem da ce ht biti jos uvijek najlikvidniji kroz 2010, ali mnogo novca od dividende ht-a isto tako vjerujem da ce zavrsiti u adrs-p-a….bit ce zanimljivo vidjeti prvi kvartal adrs-a napokon konsolidirano i s opressom i marikulturom. Oprezan ali siguran rast, sve u svemu uz ht miran san….cak 10 kn dividende bih odmah potpisao kao vrlo prihvatljivo s tendencijom dizanja u sljedecim godinama. Ako ne ove godine, nekako mi se cini, da ce biti na ovaj ili onaj nacin ili preuzimanja ili osvajanja trzista (iran vrlo lijepo zvuci, samo da ta regija bude stabilna). FDS itd….
sto se tice likvidnosti, mislim ipak da je ht nezamjenjiv jos par godina, dok se HEP ne izlista na burzu. BTW, sto mislite kad je realno to ocekivati? Ne znam propise EU, ali ne bi me cudilo da recimo 2012, 2013 i HEP stigne na zse i lse.

Zašto stalno servirate da firmom upravlja večinski vlasnik?

Namjerno lažete ili iz neznanja?

Istina je da u upravi sjede neki od največih pojedinačnih dioničara, ali to nema nikakve veze sa večinskim vlasnikom.

Baš kao što i njihove odluke, ako i imaju veze sa interesima ostalih dioničara onda je to uglavnom samo slučajno…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

Evo sad sam pogledao malo na skdd, nisam mislio ici u detalje, no koliko vidima na adrs-r-a, s tim da ima i neki racun pod brojem 3. 11,89% i ne zanima me tko je investitor ili skupina iza tog racuna. Zaista moj komenentar nije imao poantu u istrazi vlasnicke strukture, cak mi je trebalo nesto vremena da pronadjem dio teksta u kojem sam vam se zamjerio, pa sam uspio pronaci "vjerujem vecinskim vlasnicima odnosno upravi". Ispricavam se na ovoj rjecici "odnosno" jer uopce do danas nisam isao u svaki detalj, ali sam znao da imaju znatan dio vlasnistva nad dionicama s pravom glasa. Naime Vlahovic, Zec i Cuccurin imaju 39,45% redovnih dionica a s racunom na trecoj poziciji, to je 51,34%. Zaista me to nije zanimalo, kao sto sam istaknuo, "vjerujem upravi", a sad tko je vecinski vlasnik, to ocito ne mogu dokazati. No izgleda da ste vi sigurni, jer inace ne bi bilo korektno mene nazivati lazovom. Eto, jedino logicno je to da ja ne znam (dakle, neznaje je u pitanju). No, sada preostaje i to, buduci da vi znate, da javno napisete tko je investitor na poziciji broj 3 na adrs-r-a. Zaista me to ne bi zanimalo, ali ako znate, valjda nije to tolika tajna. Moj komentar je vise bio obojen sigurnoscu ulaganja u adris grupu i da mi se svidja ulaz u marikulturu itd, no zaista ukoliko vi znate tko posjeduje 11,89% dionica s pravom glasa, javnost bi vam bila zahvalna. S postovanjem. POzdrav iz Dalmacije.

New Report

Close