ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A što ćeš trošiti vrijeme na skupštini? želiš biti faca? onda kupi bar 100 tisuća komada,ali ni to ne pomaže.

obožavam strvine-posebno ovce

Japan Tobaco s camelom i winstonom stiže u Hrvatsku
http://www.vecernji.hr/vijesti/japan-tobaco-camelom-winstonom-stize-hrvatsku-clanak-79994

obožavam strvine-posebno ovce


Japan Tobaco s camelom i winstonom stiže u Hrvatsku
http://www.vecernji.hr/vijesti/japan-tobaco-camelom-winstonom-stize-hrvatsku-clanak-79994

Konurenciju uvijek treba poštivati.

Ja bi se jedino zapitao, a kako će se oni približiti potrošaču sa svojim novim brendovima kada je svaki vid komunikacije sa potrošačima, uključujući i onaj glavni i do nedavno preostali ("marketing na prodajnom mjestu"): zakonom zabranjen?! 🙂

A ja mislim da je to poćetak bitke za TDR.

obožavam strvine-posebno ovce

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/japan-tobacco-s-camelom-i-winstonom-stize-u-hrvatsku,66020.html



Japan Tobaco s camelom i winstonom stiže u Hrvatsku
http://www.vecernji.hr/vijesti/japan-tobaco-camelom-winstonom-stize-hrvatsku-clanak-79994

Konurenciju uvijek treba poštivati.

Ja bi se jedino zapitao, a kako će se oni približiti potrošaču sa svojim novim brendovima kada je svaki vid komunikacije sa potrošačima, uključujući i onaj glavni i do nedavno preostali ("marketing na prodajnom mjestu"): zakonom zabranjen?! 🙂
[/quote]

Jednostavno samo ih trebaju gurnuti u distribuciju, a ostatak ce odraditi WOM. Ako budu u cjenovnoj kategoriji Ronhilla polako ce ga nagrizati. Ipak si veća "faca" ako ti se koceperi na stolu kutijica Camela nego Ronhilla kojeg pusi svatko.

Ideje naše benzin Vaš!


A ja mislim da je to poćetak bitke za TDR.

Nije. Pocelo je kad su odustali od prodaje PM.

Ideje naše benzin Vaš!

Previše je ovdje luzera i odoh na drugi forum.amen

obožavam strvine-posebno ovce

majbolje je za male dioničare da se počerupaju Ameri, Englezi i Japanci i ljepo kupe TDR!!!!!!
Japaneri bi čak i mogli???
Gdje im je najbliža tvornica u Europi???
LYNX, bi li to bilo dobro?????

Uprava je već nekoliko puta dala do znanja da ne misli prodati TDR. Inače, vanjska kretanja u zadnje vrijeme nejdu baš adrisu u prilog. Izjednačavenj trošarina, zabrane pušenja na javnim mjestima i u kafičima, recesija, evo sada i nova konkurencija.

Novci nisu problem. Novaca nema.


Previše je ovdje luzera i odoh na drugi forum.amen

Smrc


majbolje je za male dioničare da se počerupaju Ameri, Englezi i Japanci i ljepo kupe TDR!!!!!!

da, neka se čerupaju, to je dobro za dioničare (velike i male – nema razlike) jer odaje priznanje vrijednosti TDR-a – ali baš da će to i završiti realizacijom transakcije… ne znam.


Japaneri bi čak i mogli???
Gdje im je najbliža tvornica u Europi???

ako se ne varam, onu tvornicu u Austriji (koja je u neku ruku "majka TDR-a" gledajući u prošlost do Austro-Ugarske) su nedavno zatvorili procesom konsolidacije koji provode (optimalno raspoređena proizvodnja, da niti jedna tvorica ne radi ne-punim kapacitetom…). To su barem planirali, ako nisu izvršili uskoro će – dakle najbliže im je ona prije 3-4 godine kupljena u Srbiji, ako i nju nisu već zatvorili – a mislim nisu, zar ne?

U svakom slučaju čim se ukine ova u Austriji (TDR, kao "kći", ju je nadživila kao samostalna kompanija!!) i ta u Srbiji a koju bi odmah ukinuli da kupe TDR – a Kanfanar kao suvremena i dobro opremljena tvornica bi tada mogla biti dio tok "optimiranog proizvodnog sustava" zadužena za ovaj dio Europe. Napunili bi ju do punog kapaciteta (35 mlrd cigareta godišnje) i to bi im se fino isplatilo…

LYNX, bi li to bilo dobro?????

dobro je što se oni "otimaju", licitiraju sa ponudama… ali ja mislim da u Rovinju sve ponude koje su ispod 10 mlrd kn direktno iz pošte bacaju u koš. One koje su 10 mlrd kn njih pročitaju do kraja – ne zato što misle prodati, nego iz poštovanja prema poslovnim partnerima a koji sa pristojnim ponudama također odaju svojevrsno poštovanje TDR-u. Tko tebe poštuje – trebaš i ti njega. Ostalima uzvratiti istom mjerom!

Ono što bi meni bilo najdraže je da ne dođe do prodaje "niti pod koju cijenu" (naravno da je ovo uvjetno rečeno – ako je ponuda baš besramna… nije razumno odbiti) nego da TDR, ukoliko shvati da nije moguće nastaviti rast na postojećem modelu organskog rasta – da svoju budućnost potraži bilo u procesu preuzimanja malih duhanskih kompanija diljem Europe i svijeta (što se isto može pokazati kao pretežak put…) – bilo u procesu udruživanja sa drugim sličnim kompanijama (što je možda najbolje…). Npr. kao što sam već spomenuo grčka Karelia Tobacco Company, lukesemburški Heintz Van Landewyck i naš TDR bi po meni, recimo uz još prije povezivanja svaki preuzimanjem po neke sitne kompanije (mi recimo FDS kao svoj dio posla odradimo, potrudimo se i oko Bulgartabaca, te pokušamo odraditi posao u Iranu), bi mogli zajedno da se u nekom omijeru udruže u jednu novu kompaniju, biti već jedan solidan igrač i dostojan "suparnik" ostalim multinacionalkama. Kao takva malo ozbiljnija kompanija istovremeno bi bili i zanimljiviji plijen svima njima na način da se za sve tri skupa može dobiti više nego li pojedinačno da idu (uz više multiple prodati).

Po meni dakle, puno bi bilo ljepše da TDR ovu fazu svoga razvoja završi na način da se spoji u neku novu, "malu multinacionalnu" kompaniju a koje bi tada dijelom bila vlasnika uz ostale i Adris grupa kao vlasnik jednog od osnivača, nego li da to završi prodajom nekoj velikoj multinacionalki gdje bi se TDR stopio, utupio, postao izbrisan sa lica zemlje kao neki ozbiljni subjekt, postao tek "jedna od mnogih tvornica velikog poslovog kompleksa". Ljepše mi je vidjeti TDR kao jednog od osnivača nove značajne multinacionalne kompanije kroz koju on i dalje na neki način nastavlja živjeti a Adris grupa kao dioničar te nove kompanije i dalje aktivno sudjeluje u TDR-ovoj budućnosti… pa onda… jednom se možda ta nova kompanija stvarno proda nekoj većoj, a može i Adris grupa prije toga svoj udio prodati… to već opet ovisno o tržišnim okolnostima… Ali ja bi radije nešto ovakvo, "ponosnije" – nego kapitulacija pred multinacionalkama. Kapitulaciju bi ja potpisao tek za jako besramni iznos.

New Report

Close