ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa dobro,a sto ti (odn. tvoj dzep ) imas od te njihove filozofije??Koja je tvoja korist od svega toga ako se ne prezivas Vlahovic ili Cuccurin ??

U dionice se investira na dugi period. Odgovor na tvoje pitanje će se sam dati za par godina, kada će ova dionica vrijediti …. kn.


Pa dobro,a sto ti (odn. tvoj dzep ) imas od te njihove filozofije??Koja je tvoja korist od svega toga ako se ne prezivas Vlahovic ili Cuccurin ??

to što će svaka moja dionica dugoročno gledano jednako puta povećati vrijednost kao i svaka njihova dionica… e sad to što ja imam manje dionica nego oni… moj problem 😀

Kolega u prethodnom postu lijepo i kratko kaže: "U dionice se investira na dugi period". A na dugom periodu… samo prave vrijednosti (mudrost) opstaju, sve ostalo pregazi vrijeme. Nemoguće je dugoročno povećavati kapital po atraktivnim stopama bez puuno pameti, i još više mudrosti.

Nakon 2 mjeseca čekanja na bidu danas sam uspio kupit solidnu količinu R-A.

Redovna i povlaštena trenutno na više manje istoj cijeni.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Nemoguće je dugoročno povećavati kapital po atraktivnim stopama bez puuno pameti, i još više mudrosti.

Sve OK. Samo treba pripomenuti da se atraktivne stope s vremenom uprosječe… [wink]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Nakon 2 mjeseca čekanja na bidu danas sam uspio kupit solidnu količinu R-A.

Redovna i povlaštena trenutno na više manje istoj cijeni.


znači ti si taj s kojim sam se lipario [angry]

nažalost ja povukao naloge u ponedjeljak



Pa dobro,a sto ti (odn. tvoj dzep ) imas od te njihove filozofije??Koja je tvoja korist od svega toga ako se ne prezivas Vlahovic ili Cuccurin ??

to što će svaka moja dionica dugoročno gledano jednako puta povećati vrijednost kao i svaka njihova dionica… e sad to što ja imam manje dionica nego oni… moj problem 😀

Kolega u prethodnom postu lijepo i kratko kaže: "U dionice se investira na dugi period". A na dugom periodu… samo prave vrijednosti (mudrost) opstaju, sve ostalo pregazi vrijeme. Nemoguće je dugoročno povećavati kapital po atraktivnim stopama bez puuno pameti, i još više mudrosti.
[/quote]


@Lynx

Dali ti misliš da ADRS može rasti , naravno onog momenta kad kriza prođe kao npr. brodari ili građevinari …
jer gledajući ATXove može rasti max. 100% i tu mu je plafon …dok ovi drugi mogu i 300% pa i više…

Ili jednostavno počinje novi ciklus i prijašnje max. cijene ne znače za ADSRS ništa?????

Hvala ….

smanjuje se minus.......



Nemoguće je dugoročno povećavati kapital po atraktivnim stopama bez puuno pameti, i još više mudrosti.

Sve OK. Samo treba pripomenuti da se atraktivne stope s vremenom uprosječe… [wink]
[/quote]
Točno, ali svatko ima svoj dugoročni prosjek, nečiji je veći nečiji manji…

Buffett ima dugoročni prinos oko 22 %, Adris grupa ima zadnjih 10 godina 22,26 % anualizirano povećanje kapitala (ne brojimo dividende, one su tu gratis :D)… nekada je bio ovo veći postotak (recimo zadnjih 12 godina: 25,36 %), dakle usprosječuje se – pitanje je samo s vremenom na koju razinu, koliki je dugoročni prosjek Adris grupe – svatko ima drugačiji 🙂

I 10 godina je premalo vremena za govoriti o pravim dugoročnim prosjecima, sve manje od toga je besmisleno (može biti rezultat "privremenih situacija/momenata"), a mi se samo možemo nadati da za narednih 10 godina, kada uzmemo tih 10, kada uzmemo ovo sve skupa (20 godina), kada uzmemo i više, i kasnije u budućnosti… da će svi ti višedesetljetni prosjeci biti ipak kvalitetni, ipak veći nego prosjek među svih društvima, bitno veći od risk-free stope kroz to neko vrijeme… koliko će to biti točno, ne možemo znati. Ali ovdje ima puno puno više šanse za “postizanje sjajnih rezultata” nego god većine drugih firmi.



@Lynx

Dali ti misliš da ADRS može rasti , naravno onog momenta kad kriza prođe kao npr. brodari ili građevinari …
jer gledajući ATXove može rasti max. 100% i tu mu je plafon …dok ovi drugi mogu i 300% pa i više…

Ili jednostavno počinje novi ciklus i prijašnje max. cijene ne znače za ADSRS ništa?????

Hvala ….


odakle ta fiksacija za ATH-ove? 😀 Zašto bi netko morao ponoviti svoj ATH… netko može i bankrotirati puno prije nego ikada više dođe do svog zadnjeg ATH.

Neki svoje ATH-ove neće možda vidjeti deseteljećima, neki nikada… neki će već u skoroj budućnosti dosezati nove i nove ATH. Nemoj se tako fiksirati za te besmislene brojke.

Kako će se kretati cijena ADRS dionica zbilja ne znam i ne mogu znati, kao niti za jednu dionicu.

Mene više zanima kako će se kretati poslovanje koje "pravda" određene cijene – ako osnova bude dobra, cijena će već doći, ne treba se tako mehanički zamarati cijenama. Važno je ono što stoji iza te cijene! Sve drugo sfera je kladionice, a to me ne zanima. U investiranju treba ići na sigurno.

P.S. Recimo neki građevinari grade i stanove… misliš li ti da će biti moguće narednih godina proizvesti stan po cijeni nižoj od one koju je moguće dobiti na tržištu za gotovi stan? Ako ne, kako će takav građevinar pozitivno poslovati i da li uopće poslovati u toj djelatnosti? A kako će ići poslovi sa velikim poslovima pod državnim pokroviteljstvom? Ne znam ja u građevinare…Onaj tko zna ima svoja očekivanja, njega pitaj kako će rasti građevinari, stručnjaka za brodare pitaj za taj biznis… a Adris grupa: ja ti mogu samo reći da će joj kapital sigurno rasti! (a da dionica vrijedi i vrijedit će dosta više od BVPS, cijena – kako bude bit će :), ponekad je tržište racionalnije, ponekad manje racionalno… )


Nakon 2 mjeseca čekanja na bidu danas sam uspio kupit solidnu količinu R-A.


Tko zna,zna,svaka čast [thumbsup]

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham



Nakon 2 mjeseca čekanja na bidu danas sam uspio kupit solidnu količinu R-A.


Tko zna,zna,svaka čast [thumbsup]
[/quote]
da, kolega, smao vi ohrabrujte insidersko trgovanje. [bye]

U zadnjih nekoliko dana prometovalo se dosta redovnom dionicom. Zna li netko tko to ulazi ili izlazi?

sutra je novi dan.


U zadnjih nekoliko dana prometovalo se dosta redovnom dionicom. Zna li netko tko to ulazi ili izlazi?

Zadnja vidljiva promjena u top 10 je da je PBZ OMF pojačao poziciju za 10,000 komada

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close