ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa ne znam zašto je čudno da mašina tolko otprilike može koštat,,pa i nije to neka sad ogromna lova kad radi velikom brzinom da ako se zagledaš u nju te hipnotizira he,,očito nisi bio na otvorenju na razgledavanju ili na snimkama,,iako su tad radile na 50% brzine
Mislim da kad bi ona radila 6mj 24 sata na dan ona bi se upotpunosti isplatila al u bruto,,onda kažimo u godinu dana možda i manje svih 10 miljona neto uloženih,,što i neke mašine rade,,a vjek mašina je 30 godina,,a ove su i novije i sofisticiranije sad pa možda i više,,sad onda znaš da to i nije preskupo,,,je preskupo kad biš gledao komad po komad i talijani kad je prave sigurno ne utroše u nju ni 30% materijala i komada od završne cijene,,al nitko drugi ne sklapa takve mašine u svijetu pa nabijaju spravom cijenu
One mogu bit i modificirane da rade ovaj pa onaj proizvod,,al pri tim promjenama treba puno vremena a i puno puno preciznosti da bi ona radila savršeno,,tu ne pričamo o milimetrima,,to je prevelika mjera za to,,onda razumiš da to i nije baš jednostavno,,a dosta djelova bi trebalo mjenjat,skoro svaki kuda kutija prolazi,pa onda možda bi se i više isplatila kupit nova nego imat tolko rezervnih djelova tako zato bolje pričekat i vidit prvo kako će reagirat tržište na nov proizvod,,al opet treba to i povjerit nekom odgovornom da ti to i izradi,,a ne samo gledat jeftinije možda proć,,al dobro sve ima svoje
Te dane koje ti sanjaš volio bi i ja odsanjat da tvornica radi na full al ne znam baš,,vidit ćemo

Lijepo se danas udara po asku [thumbsup]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Lijepo se danas udara po asku [thumbsup]

udara u glavu ko šampanjac…. [thumbsup]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

ljudi jel mi može netko rec datum do kad se može ostvarit pravo na dividendu?…hvala…


ljudi jel mi može netko rec datum do kad se može ostvarit pravo na dividendu?…hvala…

iz poziva na skupštinu:

"Dividenda utvrñena u točci 2. ove Odluke isplatiti će se dana 2. listopada
2009. godine, na račune imatelja dionica prema stanju i izvodu Središnjeg
klirinškog depozitarnog društva d.d. na dan 11. rujna 2009. godine."

pa dakle, ako ovo bude na skupštini prihvačeno (ne znam zašto ne bi bilo :P) tada će tako i biti.

Linx šta misliš,,dugoročno ko ima više potencijala za rast,,znači na kojoj dionici bi se po tebi više zaradilo recimo na 5 godina po saznanjima koje imamo danas,,,maistra koja je sad na 75kn ili adris koja je na 250kn,,?


Linx šta misliš,,dugoročno ko ima više potencijala za rast,,znači na kojoj dionici bi se po tebi više zaradilo recimo na 5 godina po saznanjima koje imamo danas,,,maistra koja je sad na 75kn ili adris koja je na 250kn,,?

Ovo sam se baš i ja pitao. Mislim da je adris podcijenjen ali maistra je puno više.
Ja postepeno mijenjam adris za maistru.
Nisam siguran za kratkoročno, ali za par godina će sigurno maistra narasti puno više.



Linx šta misliš,,dugoročno ko ima više potencijala za rast,,znači na kojoj dionici bi se po tebi više zaradilo recimo na 5 godina po saznanjima koje imamo danas,,,maistra koja je sad na 75kn ili adris koja je na 250kn,,?

Ovo sam se baš i ja pitao. Mislim da je adris podcijenjen ali maistra je puno više.
Ja postepeno mijenjam adris za maistru.
Nisam siguran za kratkoročno, ali za par godina će sigurno maistra narasti puno više.

[/quote]
da malo pojasniš te nebulozne tvrdnje?

obožavam strvine-posebno ovce




Linx šta misliš,,dugoročno ko ima više potencijala za rast,,znači na kojoj dionici bi se po tebi više zaradilo recimo na 5 godina po saznanjima koje imamo danas,,,maistra koja je sad na 75kn ili adris koja je na 250kn,,?

Ovo sam se baš i ja pitao. Mislim da je adris podcijenjen ali maistra je puno više.
Ja postepeno mijenjam adris za maistru.
Nisam siguran za kratkoročno, ali za par godina će sigurno maistra narasti puno više.

[/quote]
da malo pojasniš te nebulozne tvrdnje?
[/quote]
Ako su nebulozne, zašto da ti pojašnjavam?
Prema sadašnjim cijenama je vrijednost adrisa oko 4 milijarde kuna a maistre oko 800 miliona kuna. Adrisov udio je oko 660 miliona. Molim da me netko ispravi ako griješim.
Kad je adris bio 140 kuna maistra je bila 70 kuna. Danas je adris preko 250, a maistra?
I jednostavno vjerujem da je turistički dio adrisa najperspektivnija djelatnost u odnosu na ostale…





Linx šta misliš,,dugoročno ko ima više potencijala za rast,,znači na kojoj dionici bi se po tebi više zaradilo recimo na 5 godina po saznanjima koje imamo danas,,,maistra koja je sad na 75kn ili adris koja je na 250kn,,?

Ovo sam se baš i ja pitao. Mislim da je adris podcijenjen ali maistra je puno više.
Ja postepeno mijenjam adris za maistru.
Nisam siguran za kratkoročno, ali za par godina će sigurno maistra narasti puno više.

[/quote]
da malo pojasniš te nebulozne tvrdnje?
[/quote]
Ako su nebulozne, zašto da ti pojašnjavam?
Prema sadašnjim cijenama je vrijednost adrisa oko 4 milijarde kuna a maistre oko 800 miliona kuna. Adrisov udio je oko 660 miliona. Molim da me netko ispravi ako griješim.
Kad je adris bio 140 kuna maistra je bila 70 kuna. Danas je adris preko 250, a maistra?
I jednostavno vjerujem da je turistički dio adrisa najperspektivnija djelatnost u odnosu na ostale…
[/quote]
E nije,pogledaj profitne margine i povrat na kapital.Proizvodi s trošarinama imaju visoke multiple:duhan,kava,alkohol i još neke,turizam je još uvjek sezonska odnosno dopunska djelatnost.

obožavam strvine-posebno ovce

Ma ja se nećkam,,al vaga mi ipak malo više teži prema maistri kao veća zarada na recimo 5 godina,pa bi se složio sa albion,,iako nemamo neke prave argumente nego samo imam taj filing,,ako se ostvari sve šta su rekliu maistri,,a ko zna šta još spremaju u toj firmi

Glavni dioničar je ADRIS s nekih 84% udjela. Pitanje je što će se dešavati s ostalim segmentima Adrisovog carstva ( tu prvenstveno mislim na segment duhan ). Znači pitanje je večinskog vlasnika gdje će akumulirati zaradu (dobit). Kao zakon spojenih posuda, pitanje koji posudu će dići više. Osobno mislim da će se puniti ADRIS-ova posuda. Pitanje je samo koji će biti udio turizma u dobiti ADRIS-a.

New Report

Close