ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Krajnje je vrijeme da Adris napravi neko ozbiljnije preuzimanje. Kapital je sve veći a prinos na kapital sve manji.


Krajnje je vrijeme da Adris napravi neko ozbiljnije preuzimanje. Kapital je sve veći a prinos na kapital sve manji.

slazem se,
mislim da bi ovdje prihodi padali i da nije bili "krize"

Good artists copy. Great artists steal.

Treba malo gledati unaprijed,turizam će dobro popraviti prihode u ovom kvartalu.

obožavam strvine-posebno ovce

Kratkotrajna imovina je narasla sa 1.5 milijardi na 2 milijarde
Novac na računu sa 20 milja na 100 milja

Meni ovo miriše kao da će se taj novac uskoro i upotrijebiti negdje.


Treba malo gledati unaprijed,turizam će dobro popraviti prihode u ovom kvartalu.

kazu da najvise trpe najluksuzniji, opet to je Istra , oni jedini imaju kontinuitet u turizmu, a i znaju kako ljudima uzeti pare

Good artists copy. Great artists steal.

Oslabila je prodaja, mogli bi na 250 brzo samo da neko malo veći opali po asku.

242,98 69 16.765,62
242,99 70 17.009,30
243,00 50 12.150,00
243,01 49 11.907,49
244,99 191 46.793,09
245,00 470 115.150,00
245,48 100 24.548,00
249,49 90 22.454,10
249,99 900 224.991,00
250,00 582 145.500,00

nadam se da ce iz adrisa shvatiti kako nema smisla isplatiti dividendu ove a ni sljedece godine te tako svojim dionicarima ustedjeti oko 8.5 mil. kuna te po mogucnosti i tih cca. 200 mil kuna (08’+09′) nekako i uloziti i oploditi pa u 2011 isplatiti lijepo dividendu i zaradu na zadrzane dividende za sve 3 godine.
tada bi to moglo dosegnuti lijepih 23 kuna po dionici.
Taj bi potez u bio najbolji slucaj i za adris i za dionicare adrisa, jer bi 2 godine brzo prosle a cijena bi se dionice sigurno i jako popravila u 2011., sto zbog dividende tako i zbog oporavka trzista.
Svi vole novac pa zato i mislim da 23 kune u 3 godine bolje zvuci nego 6.65 svake godine!?!


nadam se da ce iz adrisa shvatiti kako nema smisla isplatiti dividendu ove a ni sljedece godine te tako svojim dionicarima ustedjeti oko 8.5 mil. kuna te po mogucnosti i tih cca. 200 mil kuna (08’+09′) nekako i uloziti i oploditi pa u 2011 isplatiti lijepo dividendu i zaradu na zadrzane dividende za sve 3 godine.
tada bi to moglo dosegnuti lijepih 23 kuna po dionici.
Taj bi potez u bio najbolji slucaj i za adris i za dionicare adrisa, jer bi 2 godine brzo prosle a cijena bi se dionice sigurno i jako popravila u 2011., sto zbog dividende tako i zbog oporavka trzista.
Svi vole novac pa zato i mislim da 23 kune u 3 godine bolje zvuci nego 6.65 svake godine!?!

ne slazem se sa tobom ,dividenda mora imati kontinuitet isplate,
razmisli da dobijes dividendu sada i reinvestiras je u dionice.znaci kupujes sada dok je cijena manja.
kontinuitet ispalte dionice vrlo je vazan faktor pri odabiru.

Good artists copy. Great artists steal.

zasto bi dividenda trebala imati kontinuitet isplate kada su momentalne prilike takve da dionicarima nije u korist dobiti dividendu i biti oporezivani na istu vec im je puno isplatljivije pricekati s istom.
A adris bi od zadrzane dividende mogao i sam odkupljivati svoje dionice te tako bolje regulirati cijenu a u isto vrijeme ulagati u sam sebe.
Ja smatram da bi svi dionicari, koji razmisljaju logicno, dosli do istog zakljucka te potpuno prihvatili ne isplatu dividende za sljedecih par godina.
Adris bi tim novcem mogao puno toga, te bi nam to dvostruko isplatilo:
usteda od poreza na dividende i
bolji povrat na ulozeni kapital s adrisove strane!

It seems to me that out of 38 holdings in BRK-A’s portfolio 12 companies are dividend aristocrats, one is a dividend champion and three are dividend achievers. Only 5 of his holdings do not play any dividends at all. One of its holdings’ business purpose (CDCO.ob) is limited to the orderly runoff or sale of its remaining assets. Based off current dividend payments for the stocks in his portfolio, Berkshire Hathaway makes $1.65 billion in dividend income per year. You could open the spreadsheet from this link as well.

BRK-A je buffetova kompanija

ili recimo ovaj clanak
http://www.dividendgrowthinvestor.com/2008/02/why-do-i-like-dividend-aristocrats.html

Good artists copy. Great artists steal.

Vidim da je na burzi a i forumu (o dividendama mi se sad neda, po tko zna koji puta ispočetka) ovo ljeto mirno kao i uvijek, ali se cijene super drže, zanimljivo 😀

Evo i mene nazad sa turneje po Istri, lijepo sam izletima detaljno "istražio" i unutrašnju Istru po tko zna koji put, i uvijek mi je jednako zanimljivo 😛
Obožavam Motovun, zašto Maistra ne kupi Hotel Kaštel, to bi bilo cool! 😀

A sad sam dužan komentirati polugodišnji izvještaj, jel.

Pa… neto dobit sam super promašio dakle 😉 (jer se neke čudne stvari sa financijskom imovinom dogodile :D)

No ono što sam rekao da je važno vidim da ovako izgleda:

EBITDA za prvih 6 mjeseci 2008.: 452.831.000 kn

EBITDA za prvih 6 mjeseci 2009.: 445.254.000 kn

dakle pad od 1,67 %, rekao bih sasvim prihvatljivo za ovu godinu, svakako puno bolje od očekivanja! 😉
Tako da se se ovo izvješće pridružilo nizu objavljenih polugodišnjih koja su meni "bolja od očekivanja", unatoč tome što su moja očekivanja od Adris grupe uvijek jako visoka. Impresivno.

Sve ostalo se čini solidno, kratkotrajna fin. imovina je lijepo "konsolidirana" (ukeširana :P), potraživanja su prihvatljiva, dobro se naplaćuju, zalihe također opadaju… sve super.

Dakle sada, kao što vidimo iz stanja kratkotrajne fin.imovine, kada bi zatrebalo žurno, jednostavno prodajom svojih potraživanja nekom faktoring društvu a što se može vrlo lagano ozbirom na očitu kvalitetu tih potraživanja, Adris grupa može "na rukama" u tren oka imati svojih vlastitih točno 3 milijarde kuna. Jako lijepo 😀

Dakle ne treba povući niti lipu financijske poluge, ostati i dalje kompanija sa duga… gotovo pa najmanje na svijetu među kompanijama ove veličine :P, a napraviti ko od šale, u tren oka, akvizicije do ukupno veličine doslovnih 3 milijarde kuna! A keš se i dalje: stvara 😀 A što tek kad dođe prilika za povlačenje poluge… tada je samo nebo granica!

Dakle, neto dobit bitno manja nego sam mislio da će ispasti :rotfl:, ali EBITDA puno manjeg pada nego li sam se pribojavao. Keš se stvara i stvara… i ne posustaje u tome, predivno.

P.S. E sad vi koji ste ove dane to detaljno proučvali, jedno pitanje:

imali netko ideju o čemu se ovdje radi sa financijskom imovinom??, zašto dugotrojna financijska imovina nakon 3 mjeseca potpuno jednaka, promjenili računovodstvene politike pa više ne revaloriziraju svaki puta? Što drugo? 😀

ne treba gledati samo EBITDA

taj iznos EBITDA je ostvaren sa desetak posto više kapitala

to govori u prilog tome da bi Adris trebao imati veću dividendu

New Report

Close