ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

za godine 2008 / 2007 / 2006 / 2005
BV u miljunima kn
5940 / 5520 / 4944 / 4428
neto dobit po dionici u kn
30,81 / 41,21 / 37,70 / 30,47
što je kod dividende 7 kn cca. 20 – 25% od dobiti

čini mi se da baš i nema spremnih za kupovinu dionica

Adris grupa d.d. – objava za medije
Društvo Adris grupa d.d. dostavilo je priopćenje za medije društva TDR.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=26494

P.S. Društvo TDR slavi jednu lijepu obljetnicu 😉

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/ronhill-30-posto-hrvatskog%2c-27-posto-trzista-regije,51109.html

Evo malo top 10 na R-A. Nije baš često da prođe 5.000 komada R-A u jednoj transakciji. Možda bude promjena u TOP 10

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 7.073.961 73,57 Skrb. račun
2. LOKMER IVAN 441.800 4,59 Osnovni račun
3. ETINGER JOSIP 227.600 2,37 Osnovni račun
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 220.065 2,29 Skrb. račun
5. DAMIJANIĆ STANKO 200.700 2,09 Osnovni račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 137.400 1,43 Skrb. račun
7. FORNAZAR VLADO 135.000 1,40 Osnovni račun
8. ETINGER SLAVICA 80.000 0,83 Osnovni račun
9. POKRAJAC ANTON 69.500 0,72 Osnovni račun
10. PBZ D.D. 41.100 0,43 Skrb. račun
Ukupno: 89,72

Za nekih dvadesetak dana izlazi izvješće za 1H. očekujem slijedeće:

1) TDR – porast broja prodanih cigareta – konačno da vidimo i Iran u tom izvješću
2) Maistra – pozitivno poslovanje i vidljiv utjecaj novog hotela

Posta sam ponosni vlasnik određene količine R-A dionica (cijena cca 230 kuna/komadu). Uspio sam kupiti po cijeni po kojoj je taj dan bila i P-A. sada u portfelju imam obje vrste.

To je super, mada ti manja količina R-A dionica ne znači baš previše, jedino ako će ta tvoja količina pomoći da dobijemo malo veću dividendicu. [lol]

sutra je novi dan.

Pa ti imaš i pravo glasa.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/inbev-u-regiji-kkr-se-povukao,-cvc-i-tpg-salju-ponude,51520.html

A jadni li su ti fondovi i sl. koji baš ništa ne mogu bez kredita… a stanje se što se tiče kreditne aktivnosti banaka baš i ne mijenja… čini se da je vrijeme za one koji to rade "svojim snagama" 😀

A možda se InBev konačno predomisli (možda pod utjecajem lobiranja svog bivšeg zaposlenika i našeg sadašnjeg g. Vanđelića :D) i shvati da je najbolje prodati jednu po jednu… što se tako može (gdje ima zainteresiranih) a onda za ove “polugaše” ostaviti onoliko koliko će moći prikupiti od banaka, očito da za sve to ne mogu tek tako.

Da je kod nas nekog malo šireg nacionalnog konsenzusa o tome kamo idemo i što nam može osigurati budućnost… još bi i među "polugašima" Adris mogao biti i najuspješniji kada bi se odlučio i na takav pristup, naime recimo da se dogovori sa mirovincima koji su u vlasničkoj strukturi da kao jedan vrlo siguran papir (sigurniji od državnih obveznica :P) a i u njihovom interesu i kroz udjel u kapitalu od njega kupe recimo neko zanimljivo (prije svega veličinom :D) izdanje kunskih obveznica… grupinom kreditnom rejtingu primjerene kamatne stope :D, i da Adris ode ne jednu pivovaricu nego aplicirati za sve ove srednjoeuropske! Kad svi oni idu to polugom, mogao bi i Adris 😀

Kriza je vrijeme za povijesne iskorake.

Siguran sam da je ZAPI na cijeni od 11 EBITDA odlična prilika za Adris. Radi se o još jednom keš generatoru koji ima stabilno poslovanje i gdje je najveći udio u prodaji vlastiti brand Ožujsko

Treba dobro procjeniti koliki sinergijski učinak na ZAPI ima sudjelovanje unutar belgijske korporacije, a što može donijeti Adris u tom smislu

@Lynx
@asdfgh123
možda sam pre konzervativan, ali trenutna cijen aZAPI 3800-4000 kn za dionicu mi se ne čini nešto posebo atraktivno.
BVPS 744kn
P/B 5,2
EPS 37kn
Dug/kapital 48%
Neka velika poboljšanja poslovnog rezultata ADRIS nebi postigao. Naprosto to je pivo malog tržišta, na kojem ima nekoliko pivovara i hrpa distributera stranih piva.

Mislim da je 11xEBITDA negdje oko 2600 kuna po dionici ako se gledaju rezultati prethodnih nekoliko godina
Nitko razuman neće platiti 3800-4000 kuna za ZAPI jer se radi o poziciji na tržištu koja je stabilna, ali u kojoj nema puno prostora za rast, a sumnjam da belgijanci nisu optimizirali poslovanje

Ovo sada vjerojatno kupuju fondovi od svojih prijatelja, a opravdanje imaju u potencijalnom preuzimanju

New Report

Close