ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ nikl

uh, raspirio si sad i ti ovu raspravu o devalavaciji i deprecijaciji (nekoga nešto više zanima), mislim da ovdje nije niti vrijeme niti mjesto za to, o tome govorimo na temi o makroekonomskim utjecajima (s vremena na vrijeme se vratimo na tu temu uvijek isponova :P)

Uglavnom mislim da je svima jasno da devalavacija (odnosno malo jača deprecijacija, to je ono što je moguće, prava devalvacija ipak naravno/nadajmo se da ne) ne može biti nešto dobro za veliku većinu, jer bi ona definitivno naštetila svima onima koji su zaduženi (skoro svi krediti izdani u RH su sa valutnom klauzulom), a zadužena je većina Hrvata, većina hrvatskih firmi – to znači, da je stabilnost tečaja nužna radi stabilnosti cijelog sustava.

Istina da bi nekome možda odgovarala određena i jača deprecijacija također, ali većini ne bi, i zato, makar to ne bilo sasvim pravedno, HNB mora čuvati stabilnost kune na ovim "nerealnim razinama tečaja". To je ista stvar kao ono što Amerikanci spašavaju svoje posrnule privatne firme novcem poreznih obveznika – da to nije pravedno, to po meni definitivno nije fer, trebalo bi ih pustiti da propadnu, međutim tu se gleda "na viši cilj" (pitanje koliko će to uspjeti, moguće da će im se teško obiti o glavu to što rade stvari koje se "ne bi smjele raditi") no činjenica je da se misli da je to javni interes i zato to prolazi… ista stvar je naša obrana tečaja kune, možda time spašavamo one koji to nisu zaslužili (prekomjerno i neodgovorno iracionalno zadužene) no tome alternativa je: kolaps cijelog sustava, možda i "bankrot države", zbog toga HNB brani kunu, čuva "javni interes", pa isto kao i Amerikanci, moleći pri tome Boga za pomoć, jer bez Božje pomoći ovakvi potezi se u budućnosti mogu vratiti kao bumerang, i to višestrukom silinom – Rohatinski i Božja pomoć, to su dvije stvari koje stoje na braniku naše Domovine, danas, u narednih 2-3 godine, nakon toga ćemo biti malo pametnije pa moći vidjeti što smo postigli i kakva nama je budućnost.

Ako bi Adrisu odgovaralo da dođe do velike deprecijacije gotovo devalcaije to bi jedino u tome smislu što bi tada "u opečem rasulu" kada budu svi okolo propadali, mogao lakše naći nešto po svojim "grahamovskim cijenama" za preuzeti, no kako su ove druge konzekvence ozbiljna i opasna stvar, ovo definitivno nije vrijedno toga, i zbog toga Adrisova spremnost na takve scenarije je više stvar rezerve (palan B) kako bi se sigurno preživjelo sve što može doći (i to na najbolji način iskorstilo) a ne konkretni/primarni plan tj. želje, sigurno da niti oni ne žele da se takve stvari događaju, ali to ne znači da ne moraju biti spremni, to je ona "ako želiš mir spremaj se na rat", mora se biti spreman na sve, i to sam htio naglastiti da je Adris spreman i za ovakve stvari (nakon što je asdfgh doveo u pitanje naših 2 mlrd kn) i da bi ih čak i odlično iskoristio, da je jedan od rijetkih kojima bi to odgovaralo, međutim ne vjerujem da "žele to iskoristiti", njima bi recimo idealno bilo da sve ipak bude normalno kao što i svi to želimo a tek jedna mala razumna deprecijacija koja bi stimulativno utjecala na prihode od turizma i prihode od izvoza poništivši grozne tečajne razlike koje stalno nagrizaju dobit.


Bravo,svašta nešto ste napisali…….ali konstatacija,da nemaju ideje,da ne znaju što će s kešom……..a ljudi moji pa niste valjda toliko naivni da u to vjerujete,pa kako su ti "naivci" zgrnuli ovolike milijarde,naivnošću sigurno nisu.Imaju oni ideje i cilj svog djelovanja,meta je vrlo vjerovatno još davno izabrana i samo par vodećih znaju što je to,samo nije još dovoljno jeftino………..što znači,da će (sigurno) biti jeftinije…….pamet u glavu!!!Keša imaju odavno i to nije tajna,ali da su procijenili da valja sačekati s plasiranjem istog i da će biti jeftinije, ne zalijeteti se kad su tržišta bila na vrhuncu i kad se činilo da market može samo naviše,govori dovoljno o tome o kakvim se igračima(prekaljenim liscima) radi.

ja to ovdje stalno govorim, pa mi nitko ne vjeruje, najradije više ništa ne bih niti govorio, nego pustio da vrijeme pokaže, vrijeme je naš saveznik!

čekati da dobra firma dođe na rub stečaja da bi je kupio u RH je bezveze. kod nas će firme priznati da su za stečaj tek kad više ništa se od toga ne može izvući. pa kod nas firme prodaju strojeve na kilu da bi isplatile plaće i platile režije.
stečaj nije uvijek loš, ali ako ga se odgađa, onda je piši kući propalo

Imali tko kakvih vjesti o dividendi,pa što više čekaju,tko se htio nakrcati mogao je već odavno…..???

I mene zanima. Na kupnji u prvih 10 koliki-toliki gužvanac a na prodaji se skoro vidi 180. Dobar znak?

There is nothing more dangerous than a wounded mosquito

ne bi se kladio da ovo neće ponovo grebati 130 (odozgora ili odozdola). vrijedi sigurno puno više od toga, naravno..ako zbog ničeg drugog onda zbog keša na računu..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

TA za sve super ljude u kešu koji drukaju na dolje [lol]

Dakle, vidimo da se adrs-p-a odbio točno od 50% fibbonacia (170,20 kn) u tri navrata, koji mu predstavlja najjači otpor. Kod svakog odbijanja valja reći da je bio i pri gornjem vrhu bollingerovog pojasa koji također predstavlja otpor. S obzirom na trend prema gore, pad je bio do prve sljedeće fibbonaci razine 161,58 kn (odnosno 38,2%) koji zasad drži. Čak i da popusti prvi sljedeći otpor je na razini 150,80 kn tj. 23,6% fibbonacija, gdje je vidljiva i donja granica bollingerovog pojasa što dodatno pojačava otpor. S druge strane, kratkoročni kratkoročni trend je up i sukladno tome prvi gornji otpor osim već spomenutog na 170kn, je na 180kn. Ništa spektakularno, ali 130 više vidjeti nećete [sealed]

LP

p.s. graf je od ADRS-P-A

When speculation has done its worst, two and two still make four.

@ vergilije

ako se ostvari ovo što vi kolega govorite, onda sam ja, koji sam inače loš u pogađanju kratkoročnih trendova, ludom srećom napravio savršeni tajming prilikom svog posljednjeg velikog dokupa ADRS-P-A, koji me je stajao neopisivo mnogo "srca" (morao sam jednu dragu ali ne toliko podcijenjenu dionicu prodati u tu svrhu) i 139 kn keša po kupljenoj dionici.

Ja inače imam feeling da će naša burza još lijepo padati, i sigurno iskušavati ono staro dno od CROBEX = 1251, e ako ADRS to preživi bez da padne i on na 130… teško mi je povjerovati, ali budemo vidjeli, meni u svakom slučaju to ni malo ne smeta, što se mene osobno tiče, e sad ne znam ja misli li trezor kupovati, ali ja ne mogu više, tako da meni više ne treba cijena, neka bude kakva bude.

Nakon ovih TA-čarolija, neka netko nabaci i neku fundamentalnu brojkicu… recimo zanimalo bi me kakav DCF dobivaju ljudi… kakve pretpostavke koriste o budućim novčanim tokovima… Meni se čini da koliko god da si konzervativan – rezultati ne mogu ispasti ne-zabavno 😀


@ vergilije

ako se ostvari ovo što vi kolega govorite, onda sam ja, koji sam inače loš u pogađanju kratkoročnih trendova, ludom srećom napravio savršeni tajming prilikom svog posljednjeg velikog dokupa ADRS-P-A, koji me je stajao neopisivo mnogo "srca" (morao sam jednu dragu ali ne toliko podcijenjenu dionicu prodati u tu svrhu) i 139 kn keša po kupljenoj dionici.

Ja inače imam feeling da će naša burza još lijepo padati, i sigurno iskušavati ono staro dno od CROBEX = 1251, e ako ADRS to preživi bez da padne i on na 130… teško mi je povjerovati, ali budemo vidjeli, meni u svakom slučaju to ni malo ne smeta,

Moguće je i to, ali malo vjerovatno za Adris. Ako dođe do takvog pada, smatram da će biti selektivan, odnosno da se neće dogoditi kod firmi s dobrim izvješćima. Osobno sumnjam u takav pad, ali s obzirom na razinu na kojoj sam ušao mi je svejedno. Konzervativnost nije uvijek loša, adris ima dobru diverzifikaciju, jedina prijetnja mu je nekakav dodatni anti pušački zakon u budućnosti. Jedino mu nedostaje dividenda da bude pravi blue čip..

Lijep pozdrav

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Kada će izvješće za 1Q ?

.


Kada će izvješće za 1Q ?

što će ti izvješće? zar to ima utjecaja na cijenu adrisa. pa cijena mu pada već par godina…..i nema naznake da će to zlo stati…ovdje se teško može išta zaraditi, ako se mene pita.

...povijest se ponavlja...


.

Kada će izvješće za 1Q ?

što će ti izvješće? zar to ima utjecaja na cijenu adrisa. pa cijena mu pada već par godina…..i nema naznake da će to zlo stati…ovdje se teško može išta zaraditi, ako se mene pita.
[/quote]

Tvojim stilom ultradugog držanja radi imaginarnih cifri ne. Trgovanjem i/ili investiranjem da. Izvješća su iznimno bitna jer pokazuju razvoj i napredak firme, odnosno njenu vrijednost koja će se kad tad reflektirati u cijeni dionice. Osim ako imaš nelikvidne firme, nelikvidnih dionica, gdje je najbolja opcija stečaj i prodaja imovine [lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

New Report

Close