ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po čemu je interesantna ova promjena strukture u TOP 10? Prvi i drugi zamjenili mjesta, a u postotku vlasništva imaju cca 5 %, ili 6 % , a i to ne znači previše, obzirom da se radi o povlaštenim dionicama.
Jedino možemo govoriti da su brokeri jedne od ove dvije banke, procjenili da treba dio prodati, odnosno kupiti, ili im treba kapitala ( SG ST Banka ) obzirom da vidimo da daju veliku kamatu na štednju, a što po meni znači da im nedostaje kapitala. A možda krivo zaključujem.
Ja sam danas kupovao, ali se to još ne vidi u TOP 10, jer treba tri dana da se vide promjene. [lol]

sutra je novi dan.


Po čemu je interesantna ova promjena strukture u TOP 10? Prvi i drugi zamjenili mjesta, a u postotku vlasništva imaju cca 5 %, ili 6 % , a i to ne znači previše, obzirom da se radi o povlaštenim dionicama.
Jedino možemo govoriti da su brokeri jedne od ove dvije banke, procjenili da treba dio prodati, odnosno kupiti, ili im treba kapitala ( SG ST Banka ) obzirom da vidimo da daju veliku kamatu na štednju, a što po meni znači da im nedostaje kapitala. A možda krivo zaključujem.
Ja sam danas kupovao, ali se to još ne vidi u TOP 10, jer treba tri dana da se vide promjene. [lol]

Kada prvi iz top10 proda,otpusti,pokloni,prebaci ili nazovi to kako hoćeš 266994 dionica meni je to interesantno..istina tebi i ne mora biti ali to nije razlog da mi se sprdaš [bye]

sijem žito raste grahorica

@Vinski

Nisu prvi i drugi zamijenili mjesta, nego je prvi preko noći pao na 8. mjesto tako što je više po pola prodao ovome koji nije niti bio u top10 i sad ovom kupnjom odjednom ušao na 2. mjesto a ispražnjeno prvo je popunio bivši 2. (mirovinac, bez kupnje niti jedne dionice, samo je ostao slučano najveći kad je ovaj prvi većinu prodao).

Kod ove promjene je zanimljivo to što je transakcija izvršena izvan burze (nismo ovih dana vidjeli nigdje količinu od 266.994 komada da je prošla, tj. 44.054.010,00 kn prema zadnjoj cijeni što bi bilo… a po koliko je stvarno "prošlo" tko će to znati… nije preko burze išlo pa ništa ne znamo) što će reći da je ADRS-P-A zapravo napravila promet veći nego bilo koja druga dionica u zadnje vrijeme (iako to nitko nije imao priliku vidjeti na ZSE :P)

Ovaj tko je prodao, ja više ne znam tko je, PBZ fonodvi su svoje odavno rasprodali, ovo su neki drugi bili prvi a sad osmi, a tko je kupio… to me bi isto bilo zanimljivo znati, ali isto pitanje kada ćemo to skužiti, iza takvog skrbničkog se često Slovenci (KD) skrivaju, sad da li su to oni ili neki "drugi stranci" ne znam, ali ovi moji dragi Ameri na 3. mjestu što su nešto miruju u zadnje vrijeme.

Ne znam gledati na ovo kao pozitivno ili negativno.
Netko je prodao, ali opet je netko drugi to kupio.

Zna li netko za taj Skrb.: ZAGREBAČKA BANKA D.D. koji se rijesio djela, tko je to i kada je ulazio?
Ovo mi je malo nevjerojatno da netko odlucio na tako veliku prodaju, pa to je 5 milja eura….

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Važnije je tko je kupac i zašto je išao mimo burze. Možda je kupac netko tko je zainteresiran za preuzimanje duhana i skriva se iz THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN.

266994 dionica ADRS-P-A nije propalo u zemlju, Ili je u igri Braniteljski fond (koji je tajan) ili netko iz ovog clanka:
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=b833232e-f05e-44f4-961d-a6934ce13894&ref=lastadd
ili i jedno i drugo (mozda Lynx ima pravo da netko zeli skupiti 1milion dionica po ovim cijenama). To i nije toliko vazno,
ALI
je pitanje kako su te dionice stecene, sta je sve radio ZABIn brokeraj i sta rade OMF-ovi u rukama stranaca???Do kada ce Hr. vlasti dopustati to sto se desava u Sudstvu i financijskim trzistima nase lijepe HR. Kada ce zaposliti najkvalitetnije experte da legalno provedu zamisli iz slijedeceg linka: http://drugistup.blogspot.com/

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

Rovinjska Adris Grupa objavila je ponudu za kupovinu dionica emitenta Opresa Sarajevo. Ukupan broj dionica je 1.223.149, nominalne vrijednosti 10 konvertibilnih maraka po dionici.

Adris već ima 623.806 dionice odnosno 51 posto ukupnog broja dionica. Ponuda se odnosi na 599.343 slobodno prenosivih redovnih dionica emitenta, koje nisu u vlasništvu ponuđača, odnosno 49 posto od ukupnog broja izdanih dionica.

ja sam završio dokup. Samo ne znam što nadzorni odbor čeka, kad ćemo po lemozinu. [lol]

sutra je novi dan.


ja sam završio dokup. Samo ne znam što nadzorni odbor čeka, kad ćemo po lemozinu. [lol]

Mrki+slavuja? [lol]
Mozda dobijemo dva mrka ha? Tko ce ga znati…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.



ja sam završio dokup. Samo ne znam što nadzorni odbor čeka, kad ćemo po lemozinu. [lol]

Mrki+slavuja? [lol]
Mozda dobijemo dva mrka ha? Tko ce ga znati…
[/quote]
ma ja isto nekako optimistično se nadam da bi mogla uletit dva mrka, ali kad pogledam realno, prije će bit jedan, al ljudski je nadati se.
[smiley]

sutra je novi dan.



@Vinski

Nisu prvi i drugi zamijenili mjesta, nego je prvi preko noći pao na 8. mjesto tako što je više po pola prodao ovome koji nije niti bio u top10 i sad ovom kupnjom odjednom ušao na 2. mjesto a ispražnjeno prvo je popunio bivši 2. (mirovinac, bez kupnje niti jedne dionice, samo je ostao slučano najveći kad je ovaj prvi većinu prodao).

Kod ove promjene je zanimljivo to što je transakcija izvršena izvan burze (nismo ovih dana vidjeli nigdje količinu od 266.994 komada da je prošla, tj. 44.054.010,00 kn prema zadnjoj cijeni što bi bilo… a po koliko je stvarno "prošlo" tko će to znati… nije preko burze išlo pa ništa ne znamo) što će reći da je ADRS-P-A zapravo napravila promet veći nego bilo koja druga dionica u zadnje vrijeme (iako to nitko nije imao priliku vidjeti na ZSE :P)

Ovaj tko je prodao, ja više ne znam tko je, PBZ fonodvi su svoje odavno rasprodali, ovo su neki drugi bili prvi a sad osmi, a tko je kupio… to me bi isto bilo zanimljivo znati, ali isto pitanje kada ćemo to skužiti, iza takvog skrbničkog se često Slovenci (KD) skrivaju, sad da li su to oni ili neki "drugi stranci" ne znam, ali ovi moji dragi Ameri na 3. mjestu što su nešto miruju u zadnje vrijeme.


Ja sam isto od susjeda kupio HT, usmenom pogodbom, uz ovjeru kod javnog bilježnika, ali mislim kad netko ulazi u TOP 10, da bi to rebalo bit objavljeno na ZSE, jer onda ispada kao da i nisu ukinuti tajni nalozi, kad možeš i u kukuruzima kupit dionice, ako si poveo bilježnika sa sobom.

sutra je novi dan.


ja sam završio dokup. Samo ne znam što nadzorni odbor čeka, kad ćemo po lemozinu. [lol]

Pa, čekaju da Plinio završi ovaj predizborni đir biciklom po Istri……,a što se dokupa tiče,ja svoj tek čekam,jer sve mi se čini da će biti još dosta jeftinijeg Adrisa,iako je i sada po bagateli!!!

New Report

Close