ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

meni se sviđa ovaj gap cjenovni od 7 kuna
nekad se ovdje grdo liparilo

Good artists copy. Great artists steal.

Pa ADRS-P-A je sa 142 kn narasla na 170 kn. To je nekih 20%. Ja sam zadnje kupovao po 176 kn.
Kada se vide rezultati za razdoblje FI 2009-03 biti će nadzornom i upravnom (ili obrnuto) puno jasnije što se tiče dividende (između ostalog). Objašnjenje presjednik daje u pismu. Onda smo opet bez brige do 2010.

Mislim da i nadzorni i upravni već znaju kakvo je izvješće. Mi smo ti koji zadnji saznamo. Moje predviđanje je dividenda od 8 do 10kn. Iako nikad se ne zna, možda su Vlahović i ekipa isto u ova vremena osobno malo gladni gotovine pa možda i jače razriješe kesu.

Ja očekujem između 7 i 8 kuna. Već godinama lagano povećavaju dividendu, ali ništa spektakularno. Iznenadilo me prošle godine kad su skočili sa 5,5 na 7 kn, no ipak im je dobit bila 40 umjesto 30kn po dionici.

prošle godine je bila sjednica 12.04. , a ove godine se nešto čeka.

sutra je novi dan.

zast ovo ide dole? nije vrag da bum ju ipak docekao na 120? a vec sam mislio da mi je pobjegao vlakić

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


zast ovo ide dole? nije vrag da bum ju ipak docekao na 120? a vec sam mislio da mi je pobjegao vlakić

Ha ha ha, nece ovo na 120, ne brinite se…. da bi ovo palo na 120 ,sto je oko 30% Crobex druge dionice bi morale pasti 60%, ipak je ovo defanzivna dionica. Mozda za ovo vrijeme i predefanzivna…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

nije joj smetalo kad je išla sa 300 na 200, ili sa 200 na 130

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/



zast ovo ide dole? nije vrag da bum ju ipak docekao na 120? a vec sam mislio da mi je pobjegao vlakić

…. da bi ovo palo na 120 ,sto je oko 30% Crobex druge dionice bi morale pasti 60%
[/quote]
druge dionice/Crobex ne mogu pasti 60 %? ;), dakle CROBEX na nekih 635 bodova?

Khm…. da, i ja misli da to više nije moguće… što god bilo, kakav god "psihološki efekt", nezamislivo mi je da sve to, sva ta ludost/strah/…, da uspije CROBEX otkliznuti ispod 1000, pogotovo toliko ispod… ali ponovno iskušavanje dna na oko 1250…, to je već puno vjerojatnije, jednom… do kraja godine, bar na trenutak – sasvim moguće 😀

Inače… da croby ode na tih 635 :vaaau:, da… i neto dobit Adrisa bi opet pokazala jednu čudnu brojku… istina, no… netko misli da bi to zabrinjavalo našu upravu? Nerealizirani gubitci od financijskih aktivnosti?? – ja mislim da nitko u RH ne bi bio tako sretan sa CROBEX = 635 kao što bi to bila uprava Adris grupe, skakali bi od sreće, zajedno sa svima dioničarima partijali u Monte Muliniju jedno 3 dana i 3 noći, da proslavimo to! 😀

Na tako niskim vrijednostima CROBEX-a sigurno da bi se dodatno i potpunije otvorile mnoge prilike za Adris grupu, traljali bi ruke svi dioničari Adris grupe (oni pravi, koji znaju zanemariti trenutne tržišne cijene, i trenutne vrijednosti formalizama poput "knjigovodstvene neto dobiti"), ma trljao bi ruke i g. Luković, ZABA bi u ključnom trenutku (kada će konkurenti preokrenuti trend u plasmanu kredita, pogotovo u njihovoj naplativnosti i time i profitabilnosti poslovanja) tada davši Adris grupi kredit od recimo 6-7 mlrd kn ostvarila time super-sigurni plasman a koji bi održao njen rast i udio na tržištu, i to na najsigurniji način (koliko god bankari klasično tvrdili da nije dobro biti jako izložen jednom komitentu), ma bili bi sretni i OMF-ovi, oni koji su kupili ADRS-P-A, toliko sretni da bi mu bili spremi prodavati vlasničke udjele u drugim društvima i po 3-4 puta nižoj cijeni nego su ih stekli… jer znaju ako Adris-u pomognu ostvariti kontrolu – da su pomogli i sebi izloženošću na ADRS dugoročno puno više nego je kratkoročni gubitak od prodaje u takvoj javnoj ponudi… nema toga tko ne bi bio sretan sa takvim crobexom, ako je taj dioničar Adris grupe ili njegov bankar, ili poslovni partner…. Ili obični građanin RH koji želi živjeti u ljepšoj zemlji, koju može stvoriti samo jače gospodarstvo, a koje može ojačati tek jednom zdravom i kvalitetnom konsolidacijom i restrukturiranjima u određenim sektorima…

Zanimljivo je da obrat ne vrijedi u potpunosti, nije istina da bi Adris grupa bila baš sasvim suprotno: jako nesretna sa visokim CROBEX-om… jer bilježiti dobitke, makar i nerealizirane (ako znaš kada ih evenutalno treba realizirati…) nije nešto tako strašno, a ulagati… može se i green field ako se baš ništa ne može preuzeti… dakle za Adris grupu, kako god okreneš – ok, manje ili više, na ovaj ili onaj način, ali svakako ok.


zast ovo ide dole? nije vrag da bum ju ipak docekao na 120? a vec sam mislio da mi je pobjegao vlakić

gore-dolje-gore-dolje… ali ipak u konačnici ispalo ovako:

Američki indeksi su u zadnjih 6 tjedana doživjeli jedan od najvećih 6-tjednih rastova u povijesti, konkretno S&P kao jedan od najširih i najprihvaljivijih indeksa za ocjenu "općeg kretanja svih američkih dionica" je porastao od svoje najniže razine zabilježene 6.3.2009. (666,79 bodova) do zaključnih 869,60 u petak, dakle rast od 30,42 % od "zadnjeg dna" do zadnje vrijednosti u petak.

CROBEX je svoje dno doživio 3 dana kasnije, 9.3.2009. je zabilježio 1.251 bod i od onda do petka porastao do 1588,66 bodova zaključno, tj. 26,99 %. To je nešto manje nego Ameri (ali doduše i u manje dana…, pa je možda razumljivo u tom kontekstu)… a više smo doduše a i u neku ruku manje opravdano pali, tako da moža nekoga ovaj nešto manje izraženi rast nego je to bio američki smeta… no mislim da nema razloga za nezadovljstvo, tko se želi iskrcavati… (kupljenoga na dnu recimo…)… odlična mu je prilika! 😀

A što se tiče ADRS-P-A ona je svoje dno dočekala još kasnije, 3 dana nakon CROBEX-a tj. 12.3.2009. je bila ta najniža cijena od 133,00 kn, i od tada do zaključnih 172,33 u petak čitamo to kao rast od 29,57 % od dna – dakle veći rast u manje dana nego je odradio CROBEX od svoga dna, odnosno mrvicu manji ali u skoro tjedan dana kraćem periodu (cca. 5 umjesto 6 tjedana) nego je S&P odradio svoj rast od dna do petka… dakle nije baš istina da je dionica ADRS-P-A po strani gledala ovaj… rast, što god bio, bull run ili nešto trajnije, ali ADRS-P-A je "dijelila sentiment tržišta", i više nego dijelila, rasla je vidimo jače i od CROBEX-a i od S&P-a (kada uzmemo u obzir manje dana od nešto u fazi pomaknutog joj dna u odnosu na njega :D).

Što će dalje i kojim tempom će to gore-dolje-gore… to nitko ne zna, jasno mi je samo što ima više a što manje smisla da ide gore ili dolje, S&P ima smisla da ide dolje, CROBEX svakako ima više smisla da ide dolje nego što to ima ADRS-P-A, premda ne baš nekog velikog smisla također :D, a sam ADRS-P-A definitivno nema smisla da ide dolje (unatoč tome što je najviše rasla, jer je bila i ostala daleko podcijenjenija od ova dva indeksa u globalu, američki indeks po meni i nije baš jako podcijenjen uopće… ).

Što će ići gore a što dolje, kratkoročno se nikad ne zna, i lako može "protiv zdravog razuma se kretati", ali dugoročno – fundamenti uvijek pobijede!

Adris grupa želi i ostatak dionica Oprese

http://www.seebiz.eu/hr/burze/adris-grupa-zeli-i-ostatak-dionica-oprese,43213.html

Vrlo interesatne promjene..usporedba sa 17.04(t:14.04)

ADRIS GRUPA D.D./POVLAŠTENA ADRS-P-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 402.906 5,94 Skrb. račun
2. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 328.429 4,84 Skrb. račun
3. PBZ D.D./STATE STREET CLIENT ACCOUNT 282.474 4,16 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 212.415 3,13 Skrb. račun
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.D. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 191.312 2,82 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 190.057 2,80 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 175.587 2,59 Skrb. račun
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 153.881 2,27 Skrb. račun
9. POKRAJAC ANTON 133.900 1,97 Osnovni račun
10. BUDIN TOMISLAV 130.100 1,92 Osnovni račun
Ukupno: 32,44

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 420.875 6,20%
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O…. 402.906 5,94%
3. PBZ D.D./STATE STREET CLIENT ACCOUNT 282.474 4,16%
4. PBZ D.D. 212.415 3,13%
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠ… 191.312 2,82%
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D… 190.057 2,80%
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBV… 175.587 2,59%
8. POKRAJAC ANTON 133.900 1,97%
9. BUDIN TOMISLAV 130.100 1,92%
10. VLAHOVIĆ ANTE 109.200 1,61%
UKUPNO 2.248.826 33,14%

sijem žito raste grahorica

New Report

Close